otsing

tule tööle

Ajalugu

Iga laps vajab armastust ja tähelepanu, hoolimist ja märkamist ehk ainult talle pühendatud kvaliteetaega. See kõik nõuab paljude inimeste tohutut järjepidevust, meeletut tahtejõudu ning väga palju AEGA. Aega, mil saad iga lapse jaoks tõeliselt OLEMAS OLLA. 

otsing

tule tööle

SOS Lasteküla Eesti Ühingu ajalugu

SOS Lastekülade põhimõtteid tutvustas Eestis esmakordselt Tom Mikael Malvet, kes saabus 1992. aastal Rootsist SOS Lastekülade Rahvusvahelise Organisatsiooni esindajana Eestisse. Ta asus tegutsema SOS Kinderdorf Internatsional Baltimaade esinduse juhina ja ette valmistama esimese lasteküla rajamist ning SOS Lasteküla tegevuse tunnustamist Eesti Vabariigi valitsuse poolt.
SOS Eesti Lasteküla tegevus sai algus 1994. aastal, kui Eesti Vabariigi valitsuse ja SOS Kinderdorf International’i poolt allkirjastati leping SOS Lastekülade asutamise ja tegevuse ning sellega seotud projektide kohta 25. juulil 1994 aastal. Koostööleping   ratifitseeriti Eesti Vabariigi riigikogu poolt 9. novembril 1994. aastal ja  Eesti Vabariigi president Lennart Meri allkirjastas selle 10. detsembril 1994. aastal.


MTÜ SOS Lasteküla Eesti Ühing sai registreerimistunnistuse 27. oktoobril 1994.aastal. Esimesteks juhatuse liikmeteks valiti Gunnar Okk, Peeter Lepik, Ülle Alt ja Mikk Mikiver.


16. juunil 1995. aastal toimus Eesti esimese SOS Lasteküla avamine Keilas. 1. septembril 1995. aastal elas Keila lasteküla kümnes peremajas 51 last.


SOS Lasteküla Eesti Ühing on mittetulundusühingu õiguslikus vormis tegutsev valitsusväline, mittepoliitiline ja mittekonfessionaalne organisatsioon, mille töö põhineb peamiselt avalikul huvil, mille eesmärgiks on erineval moel abi vajavate laste ja perede sotsiaalne ning majanduslik abistamine.

Ajalugu

1992 sõlmivad Eesti Vabariigi valitsus ja SOS Kinderdorf International lepingu lasteküla ehitamiseks Eestisse

1994 detsember - Keila Lastekülla asub elama esimene pere

1995 – aprillis elab külas juba 37 last. 1. septembril avatakse Keila SOS Lasteküla juures väike ja lapsesõbralik Keila SOS H. Gmeineri nimeline lasteaed-algkool

1999 oktoober – avatakse Keila SOS Noortekodu, kuhu asuvad elama esimesed viis noort

2002 oktoober – avatakse Tallinna SOS Noortekodu. SOS Lastekülas elab kokku 69 last

2004 – Keila SOS Noortekodu kolib uude ja ruumikamasse majja. Lastekülas elab 76 last ning noortekodudes 16 noort. 6 noort on ellu astunud ning elavad iseseisvat elu

2008 - alustab peretugevdusprojekt Narvas

2010 juuni – Põltsamaa Lastekülla asub elama esimene pere. Põltsamaa on esimene lasteküla, kus hoolitsevate perevanematena asuvad tööle abielupaarid

2012 oktoober– avatakse Narva-Jõesuu Lasteküla, kus ühes majas elavad ainult sügava vaimse ja füüsilise puudega lapsed

2015. aasta 1. jaanuar – tööd alustab Juuru SOS Lasteküla

2015 -  Keilas avatakse Saatjata Alaealiste Keskus

2016 - tööd alustab peretugevdusprojekt Harjumaal

2017 -  tööd alustavad Sillamäe, Paldiski ja Kohtla-Järve peretugevdusprojektid

2018 märts - avatakse Kohtla-Järve Lasteküla

2018 - alustab peretugevdusprojekt Põltsamaa vallas

2019 mai - alustab peretugevdusprojekt Viljandi vallas.

Laeb, üks hetk...