SOS Lasteküla Eesti Ühing on mittetulundusühing, mis tegutseb riigi toel ja eraisikute ning ettevõtete annetuste toel.

Ühingu ülesandeks on koordineerida tööd:

SOS Lasteküla on alternatiivne võimalus kasuperede kõrval, tagamaks lastele püsiv perekond ja kodu. Lastekülas on lapsel võimalik elada ühes peres oma bioloogiliste õdede-vendadega ning hoida sidet ka pärisvanematega.

Patroon

Aegade jooksul on välja kujunenud traditsioon, et ametis oleva presidendi abikaasa on SOS Lasteküla patroon. Selle tava aitas luua proua Helle Meri, keda seob SOS Lastekülaga tänaseni pikaajaline sõprus. Patrooni peamiseks rolliks on selliste ettevõtmiste algatamine ja toetamine, mille eesmärgiks on laste sotsiaalne abistamine, vanemliku hoolitsuseta lastele suunatud heategevus, samuti peremudeli juurutamine Eesti laste hoolekandes. Alates veebruarist 2016 on SOS Lasteküla Eesti Ühingu patroon Ieva Ilves.

Ieva Ilves asub SOS Lastekülade Eesti Ühingu patrooniks

Ieva Ilves asub SOS Lastekülade Eesti Ühingu patrooniks

Heatahte saadik

SOS Lasteküla heatahte saadikud on Ragnar Klavan, Nele-Liis Vaiksoo, Heinz Valk ja Kristina Šmigun-Vähi. Meie heatahte saadikud usuvad, et iga laps Eestis vajab armastavat kodu ja vanemaid ning aitavad meil seda sõnumit ka kõikide teiste inimesteni viia.

Nõukogu

SOS Lasteküla nõukogusse kuuluvad (vasakult) Aive Hiiepuu (juhtivkonsultant ettevõttes PR Concept), Kiira Kure (HireRight Estonia tegevjuht), Katrin Raie (SOS Lasteküla rahvusvahelise organisatsiooni esindaja Kesk- ja Ida-Euroopas), nõukogu esimees Gert Tiivas, Helle Niit (perenõustaja, koolitaja, superviisor), Peeter Lepik (Advokaadibüroo Cobalt õigusnõunik).

noukogu

Kui soovid toetada SOS Lasteküla lapsi, tule tee püsiannetus SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.