otsing

tule tööle

Heategevusuudised

Väga paljude laste käekäik sõltub Sinu hoolimisest.
Tänu Sinu annetusele saame aidata aastas üle 600 lapse

otsing

tule tööle

meie pered

Eesti ja Malta presidendi abikaasad külastasid Juuru lasteküla

arvamuslugu

"Kõik noored pole 18aastaseks saades valmis iseseisvaks eluks"

meie pered

Ema Merle:"Kõige tänulikum tuleb olla raskete hetkede eest!"

meie pered

Lasteküla sotsiaaltöötaja Anastassia avas oma esimese  kunstinäituse

toetajad

Noored tutvustavad lasteküla tegemisi

meie pered

Tiiu: Kannan iga päev maailma kõige kallimaid ehteid


meie pered

17.06.2022

Maret: “Oli reaalne oht, et lapsed viiakse teise perre.”

2021. aasta septembris sattus lastekaitse huviorbiiti pere, kus kasvavad 1, 4 ja 8aastased lapsed. Korteris kuritarvitati alkoholi ning kasutati vägivalda. Kahjuks ei olnud see esimene kord, kui paljulapselise pere ellu pidi sekkuma politsei.

Lasteakaitse tegi perele ettepaneku: kas liitute SOS Lasteküla peretugevdusprogrammiga vähemalt kuueks kuuks või peate silmitsi seisma olukorraga, kus lapsed võidakse perest eraldada ning ajutiselt kriisihooldusperre saata.
Õnneks oli perel niipalju tarkust, et nad otsustasid SOS peretugevdusprogrammiga lepingu sõlmida. Eesmärk oli selge: peret tuleb nõustada lastega toimetulekul, arendada ema-isa sotsiaalseid oskusi ning tegeleda erinevate sõltuvustega.
Seda kõike hakkas koos perega ellu viima SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi usaldusisik Maret.

Loe lähemalt
Oleme koos

01.06.2022

Julia Kovalenko: "Vanemad peavad olema olemas siis, kui laps neid vajab, mitte siis, kui vanemal selleks aega on."

Emadega võtab vähemalt üks kord nädalas või sagedamini ette midagi toredat ainult 45 protsenti lastest, isadega 35 protsenti. Ülejäänud teevad seda harvemini kui kord nädalas.

SOS Lastekülas elav 17aastane noormees kirjutas: „Lastekaitsepäev on see päev, mil inimesed peaksid tunnistama, et lapsed on meie tulevik, meie järgmine põlvkond. Lapsed on väike ime. Nad on süütud ja ei tee kellelegi haiget. Lapsi on vaja kaitsta ja õpetada, sest nemad annavad oma teadmisi ja oskusi edasi järgmistele põlvkondadele. Lapsed on kõige parem, mis elus juhtuda saab. Nad toovad majja õnne. Kahjuks mitte kõik vanemad ei saa sellest aru. Tulemus – lapsed on jäetud ÜKSINDA, nad kannatavad. Lastekaitsepäev on meeldetuletus meile kõigile – MIS ON LASTE ROLL MEIE ELUS?“.
Aastaid tagasi pidi see 17aastane noormees nii enda kui oma väikeste õdede-vendade kaitseks vastu võtma väga valusa otsuse. Selleks, et vältida igapäevast koduvägivalda ja hoolimatust, pöördus ta ise lastekaitseametniku poole. Tänaseks on õed-vennad saanud endale uue kodu SOS Lastekülas.

Loe lähemalt
meie pered

20.05.2022

Armsad teraapialoomad SOS kodudes

Lemmikloomad on SOS peredes väga teraapilise tähendusega. Lapsed vajavad kaaslast, kes on usaldusväärne ja truu, alati olemas, oskab kuulata ja sõnadeta lohutada, kelle juuresolek ja pehme paitus viib mõtted mujale, kes jaksab sinuga lõpmatuseni möllata või kelle tegemisi võib tunde põnevusega jälgida.
SOS peredes on koeri, kasse, hamstreid, merisigu ja rotte, kalu ja isegi kanu. Kõik nad on pereliikmed, kelle eest ühiselt hoolitsetakse ning kelle abil õpivad lapsed nii mõndagi ka inimeste vahelistest keerulistest suhetest.

Viie lapse emme Karini suur pere täienes hiljuti armsa lemmikuga. Kuidas Zaffiro hoolimata kõigest perre jõudis, miks valiti just see tõug ning mida lapsed sellest kogemusest õppisid?

Meie kaksikute 10.  sünnipäev lähenes ja mõtlesin õige pikalt, mida neile kinkida. Mulle meenus, et mõni aeg tagasi rääkisid lapsed mulle, et nad tahaksid nii väga endale oma lemmiklooma. Kuna ma ise olen ka loomadega üles kasvanud, siis tean väga hästi, millist hoolt ja pingutust loomad nõuavad. Püüdsin lastele selgeks teha, et kui on oma loom, siis tuleb tema eest iga päev hoolt kanda. Muidugi olid kõik rõõmsalt nõus: „Pole probleemi, saame hakkama!“ 

Loe lähemalt

11.05.2022

Sirje Karis nimetati SOS Lasteküla patrooniks

Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis võttis vastu ettepaneku asuda Eesti SOS Lasteküla patrooniks. Ametlik patrooniks nimetamine toimub täna, 11. märtsil.

1995. aastal, esimese SOS Lasteküla loomisel Keilas, sai alguse märgiline traditsioon, et ametis oleva presidendi abikaasa on SOS Lasteküla patroon. Selle tava aitas luua proua Helle Meri. Patrooni auväärset rolli on kandnud Ingrid Rüütel, Evelin Ilves ja Ieva Ilves, kes kõik kujundasid patrooni näo oma väärtushinnangute järgi. Eesti eeskujul viisid traditsiooni ellu ka Läti ja Leedu. SOS lasteküla patroonide hulgast võib leida ka mitme riigi kuningakodade liikmeid.

2016. aasta oktoobrist see järjepidevus kahjuks katkes. Tollane president vastas lasteküla ettepanekule eitavalt, viidates asjaolule, et presidendi abikaasa ei võta automaatselt üle eelmise presidendi abikaasa tegevusi.

Loe lähemalt
Pressiteade

10.05.2022

Heategevusaktsiooniga Kevadkoputus kogusid tudengid ligi 40 000 eurot

Laupäeval üle Eesti lahkete inimeste ustele koputanud 111 Soutwestern Advantage programmi tudengit kogusid ühe päevaga ligi 40 000 eurot. Annetusi kogus noori koondav MTÜ Aitan Eestit SOS lasteküla loodud sova.ee chati vestlusaegade pikendamiseks. 

„Laupäeval tegi annetuse kokku 2674 suure südamega inimest,” ütles Southwestern Advantage programmi direktor ning MTÜ Aitan Eestit juhatuse liige Andres Märtin. „Kõige rohkem koputasid noored ustele Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Suurim ühe tudengi poolt kogutud summa oli 900 eurot. Noortele pakuti süüa, tehti mõned abieluettepanekud ja saadi sõbraks paljude koduloomadega. Arvati ka, et uksele koputajaks on korstnapühkija. Emotsioonid olid kõrgel ning soov aidata nii suur, et koputamine toimus ka lausvihmas!“

Loe lähemalt
kampaania

06.05.2022

7. mail toimub Eesti suurim ukselt uksele heategevusaktsioon

Laupäeval, 7. mail koputab 180 Southwestern Advantage programmi noort üle Eesti lahkete inimeste ustele, et aidata Eesti ja Ukraina lapsi, kes tunnevad muret, hirmu või otsest ohtu. Noori koondava MTÜ Aitan Eestit eesmärk on SOS Lasteküla loodud sova.ee chati heaks ühe päevaga koguda 80 000 eurot.

Reaalajas vestlusplatvorm sova.ee avati 1. märtsil. Kahe kuuga on chati poole pöördutud 486 korda. Enamik pöördujatest on 11aastased, noorim 7aastane. Teemad, mis lapsi kõige enam muretsema panevad on inimestevahelised suhted, kiusamine ja vaimne tervis.

Loe lähemalt
meie pered

05.05.2022

Juuru lasteküla Walpurgi nõiad pidasid hoogsa luuaöö!

Loe lähemalt

02.05.2022

Ukrainakeelne chat on avatud

Loe lähemalt
riskipered

26.04.2022

Maret: “Oli reaalne oht, et lapsed viiakse teise perre.”

2021. aasta septembris sattus lastekaitse huviorbiiti pere, kus kasvavad 1, 4 ja 8aastased lapsed. Korteris kuritarvitati alkoholi ning kasutati vägivalda. Kahjuks ei olnud see esimene kord, kui paljulapselise pere ellu pidi sekkuma politsei. Lastekaitse tegi perele ettepaneku: kas liitute SOS peretugevdusprogrammiga vähemalt kuueks kuuks või peate silmitsi seisma olukorraga, kus lapsed võidakse perest eraldada ning ajutiselt kriisihooldusperre saata. Õnneks oli perel niipalju tarkust, et nad otsustasid SOS peretugevdusprogrammiga lepingu sõlmida. Eesmärk oli selge: peret tuleb nõustada lastega toimetulekul, arendada ema-isa sotsiaalseid oskusi ning tegeleda erinevate sõltuvustega. Seda kõike hakkas koos perega ellu viima SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi usaldusisik Maret.

Loe lähemalt

18.04.2022

Chatis sova.ee saavad lapsed oma muredest usaldusväärse ja koolitatud inimesega rääkida

SOS Lasteküla avas 1. märtsil üleriigilise reaalajas chati www.sova.ee, mille eesmärk on pakkuda Eesti lastele võimalust oma muredest usaldusväärse ja koolitatud inimesega rääkida.
Esimese kuu ajaga pöörduti chati poole 203 korral.  Suur osa pöördujatest on 14-15aastased, noorim 8aastane. Peamised mured, millest kirjutatakse, on inimestevahelised suhted (sõprus ja tõrjutuse tunne), üksindus ning vaimne tervis (peamiselt ärevus).

Lastega räägivad 19-47aastased nõustajad üle Eesti. Enamik neist on psühholoogia, sotsiaaltöö või pedagoogilise haridusega.

„Juba mõned tunnid pärast chati avamist pöördus vestlusliinile esimene laps keerulise teemaga,“ ütles Sirli Arro, SOS Lasteküla ennetustöö koordinaator. „Kogeme iga päev, et chati avamise otsus oli ainuõige. Nüüd tegutseme selle nimel, et alates maikuust pakkuda chatis abi ka ukraina keelt kõnelevatele lastele.“

7. mail toimub suur üle-eestiline annetuste kogumisaktsioon Kevadkoputus, kus sada vabatahtlikku tudengit koputavad lahkete inimeste ustele. Heategevusaktsioonil kogutud annetused lähevad sova.ee chati käigushoidmiseks, nõustamisaegade pikendamiseks (hetkel saab chatist tuge iga päev 14-22 aga tahame, et see abi oleks ööpäevaringne) ning venekeelse chati arendamiseks.

Loe lähemalt
toetajad

13.04.2022

Persili tooteid ostes toetad lasteküla peresid

Ostes ükskõik millise Persili toote, toetad peretugevdusprogrammis osalevaid peresid ning lastekülas kasvavaid lapsi Eestis, Lätis ja Leedus.


Persil on algatanud kampaania, mille eesmärk on hoolitseda selle eest, et üheski peres ei peaks lapsed puuduliku hügieeni tõttu end halvasti tundma.  Aitamine on väga lihtne: ostes kohalikust poest ükskõik millise Persili toote, osaled automaatselt projektis #righttocleanclothes.


Puudulikul hügieenil on äärmiselt kahjulik mõju lapse arengule. See ei mõjuta mitte ainult tema tervist, vaid ka enesekindlust, heaolu, suhteid ja tulevikku.


Kampaania algatajad usuvad, et lapsed peaksid paistma silma oma võimete, mitte plekkide poolest. Seetõttu ühendati jõud SOS lastekülaga, mis tegutseb rahvusvaheliselt ning aitab annetustel jõuda just nende peredeni, kes seda vajavad.

Loe lähemalt
arvamuslugu

17.03.2022

Darja: „Me mõtlesime talle välja muinasjutte, et pommide heli on äike.“

Darja Kasjanova on Ukraina SOS Lasteküla riikliku programmi arendusdirektor, vastutades Ukraina lastekülades elavate laste evakueerimise eest. Tänaseks on kõik Ukraina lastekülade lapsed jõudnud Poola, kus kõigile on leitud elukohad.

Kuidas valmistusite praeguseks olukorraks?

Mul oli väga sarnane kogemus 2014. aastal, kui Donbassis algas sõda ning meil õnnestus kõik hooldusasutustes viibinud hoolduspered ja lapsed õigel ajal ümber paigutada.

Juba eelmise aasta detsembris, kui meile sai selgeks, et riiki ähvardab sõda, alustasime aktiivset suhtlust valitsusega, paludes selleks ettevalmistavaid samme.

Kaardistasime kõik lastehoiuteenused üheksas Ukraina piirkonnas, mida pidasime tol hetkel konflikti puhkedes riskitsoonideks. Näiteks seetõttu, et need piirnesid Venemaaga. Sõjaolukorras selgus, et riskitsoonis piirkondi on kokku kümme.

Kaardistatud andmeid jagasime UNICEFi ja sotsiaalministeeriumi asutustega esmaspäeval ja neljapäeval algas sõda. Sõda algas ootamatult, kõik muutus väga kiiresti.

Loe lähemalt
kampaania

01.03.2022

Avame chati laste aitamiseks

Loe lähemalt
Pressiteade

28.02.2022

SOS Lasteküla on valmis pakkuma  elukohta 44-le Ukraina põgenikule

Kolm maja, üks korter ning külaliste toad kokku 24-le inimesele on sissekolimiseks koheselt valmis, kaks peremaja vajavad möbleerimist. Eelistame lastega peresid. Elukohad asuvad Keilas, Juurus ja Kohtla-Järvel.

Kodud on jäänud tühjaks seoses SOS perede väljakolimisega lastekülast privaatsematesse tingimustesse.

“Kuna täna ei tea keegi, kui pikalt peavad pered võõrsil elama, tuleb arvestada sellega, et lastel oleks võimalik siin ka koolis käia,” ütles SOS Lasteküla tegevjuht Margus Oro. “Keilas ja Kohtla-Järvel on Ukraina lastele võimalik pakkuda venekeelset haridust.”

Loe lähemalt
kampaania

11.02.2022

Enammakstud tulumaksuga saab heateo teha!

2020. aastast alates on võimalik enammakstud tulumaksust kogusumma või osa heategevuseks annetada. Selleks tuleb e-maksuametis tulumaksusoodustusega isikute nimekirja kantud ühing välja valida. Annetada saab kuni kolmele saajale ning ükski annetus ei tohi olla väiksem kui 1 euro. Annetada võib kogu tagasisaadava tulumaksu summa või osaliselt. Osalise annetuse korral saab annetaja ülejäänud raha pangakontole või soovi korral jätta oma ettemaksukontole.

 

Eelmisel aastal oli esmakordselt võimalus tulumaksutagastus heategevuseks annetada ning seda võimalust kasutasid päris paljud SOS Lasteküla sõbrad. Lasteküla pere on väga tänulik, et oli palju inimesi, kes e-maksuametis ise sellise võimaluse avastasid ning oma heateo meile tegid!

 

Sel aastal tahame aga kutsuda kõiki häid inimesi üle Eesti, kellel on võimalus oma tulumaks tagasi saada muutma oma tuludeklaratsioon annetuste kaudu nagu peapiiskop Urmas Viilma tabavalt ütles heategude deklaratsiooniks.

 

Meie pered on väga tänulikud!

 

Aitäh teile!

Loe lähemalt
riskipered

07.02.2022

Kriisihoolduspere ema Reili Brandt: “Me peame temaga koos edasi kasvama. See on ainuõige.“

Eestis on suur puudus kriisihooldusperedest, kes pakuvad lastele ajutist hoolt ja kodu. Kõige noorem laps, kes on vajanud väga kiiret abi, oli 4-kuune imik. Eestis on täna vaid 3 peret, kuhu saab kriisiolukorras lapse võimalikult kiiresti paigutada. Vajadus on aga kümneid kordi suurem, sest turvakodusse satub Eestis igal aastal ligi 300 last.

Kriisihoolduspere tagab lapse vastuvõtmise kahe tunni jooksul. Nii jõuab laps otse perekonda ega pea vahepeal viibima turvakodus.  Kriisihoolduspere vanemaks sobib avatud ja soe inimene, kellel on võimalus ja valmisolek pühenduda lapsele ajal, mil laps seda väga vajab. Kriisihooldusperel on vajalik varasem laste kasvatamise või lastega töötamise kogemus. Samuti peab pere läbima vajaliku ettevalmistuse ja traumakoolituse. Emotsionaalset ja rahalist tuge pakub peredele SOS Lasteküla.

Soovid saada lisainfot? Võta meiega ühendust elmet.puhm@sos-lastekyla.ee, (5814 7797).

Aitäh, et jagad ja aitad meil leida pered lastele, kelle elud on sõna otseses mõttes ohus! 

Loe lähemalt
toetajad

31.01.2022

Kaius tegutseb heategevuslik mõmmivabrik

Siirast soovist jõulude puhul lasteküla lapsi rõõmustada võtsid Kaiu kohalikud prouad kätte ja õmblesid kaks nädalat jutti kaisukarusid. Kuigi eesmärgid said täidetud, töötavad õmblusmasinad edasi.
Kohalikud aktiivsed prouad ei lasknud end mitu korda paluda, kui naiskodukaitsja ja varemgi käsitöö tegemisega silma paistnud Miidi Pindus pakkus välja, et ühiselt võiks SOS Juuru Lasteküla lastele jõuludeks kaisukarusid meisterdada.
Eda Toomet, Eve Valdre, Elma Reinart ja Marje Post ulatasid oma abikäe ning ühiselt pingutati kaks nädalat, et enne jõulupühi kakskümmend viis kaisukaru valmis õmmelda. Õmblustöökoda pandi püsti Kaiu lasketiiru ruumides ning kasutusele võeti õmblusmasinate vanemad mudelid. Miidi sõnul sel lihtsal põhjusel, et moodsamad masinad ei saanud nende valitud materjalidega hästi hakkama.
„Keeruline ettevõtmine. Alguses ei osanud panna neid lõikeid kokku. Palju sai harutada,” räägib üks tublidest õmblejatest. „Mina lõikasin välja ja näitasin, kuidas midagi tegema peaks,” ütleb Miidi sekka. „See on nii tore. Me oleme kõik ju vanaemad,” selgitab kolmas õmbleja, miks üleskutsega kaasa mindi. „Ma ütlesin küll, et aitab, aga nad teevad ikka edasi,” ütleb Miidi naerdes. Õmblustoas tõepoolest töö alles käis. Nüüd teevad naised kingitusi oma pere lastele.

Loe lähemalt
arvamuslugu

31.01.2022

"Heategevus võiks olla iga ettevõtte DNA"

"Kui aasta kokku võtta, saab ilmselt panna märksõnaks koroona," alustas SOS Lasteküla partnersuhete ja kommunikatsioonijuht Katri Laiv vestlust.

Pole saladus, et paljud inimesed on pidanud annetamisest loobuma, sest töötasud on vähenenud või inimesed on sootuks töötuks jäänud. Ka ettevõtted on pidanud oma kulud ümber vaatama, mistõttu on osa ettevõtteid loobunud SOS Lasteküla toetamisest. "Paari väga suure toetaja mahud vähenesid nii drastiliselt, et see andis meile valusalt tunda. Aga meie inimesed on nii pühendunud, et küll me hakkama saame," jäi Laiv positiivseks.

Loe lähemalt
meie pered

13.01.2022

"Emme, mis on sinu südamesoov?"

Meie perele meeldis väga jõulude aegu vaadata saateid, mis olid mõeldud teiste inimeste aitamiseks või kellegi südamesoovi täitmiseks. Vaatasime koos lastega ja kõik olid kuidagi eriti süvenenud just südamesoovi saatesse. Kui tuli reklaamipaus, küsisin lastelt, et kas neil on ka südamesoov, mida nad väga sooviksid? 

Tegelikult ei saanud ma küsimust lõpetadagi, kui noorem poeg (kes on 6aastane ja minu südames sündinud poja!) vastas, et tema südamesoov on lapsi saada. Mul käis südame alt selline jõnks läbi ja kohe ei osanudki midagi öelda, sest kuidas laps saab teada või tunda, mis tähendab ema või isa olla ning selle südamesoovi täitumine sõltub ju nii paljudest asjadest ning vahel võibki jääda vaid südamesooviks. Olin lausa halvatud. Nägin, et teised lapsed ka nihelesid ja ei saanud oma venna soovist eriti aru aga mina tean täpselt, miks laps nii mõtles. Momendiks jäin ka ise mõttesse, et ma loodan kogu südamest, et pojal oma südamesoov tulevikus kindlasti täituks.

Loe lähemalt
meie pered

23.12.2021

15 inspireerivat mõtet, kuidas luua tõeliselt inspireerivad pühad

Kuidas viia ennast pühade meeleollu, kui kogu aeg on kiire ja millekski aega ei jätku? Kuidas kogeda seda imelist kohalolu-  ja õnnetunnet, millest kõik aina räägivad? Kas tõesti on võimalik teadlikult end pühadest inspireerida lasta?

Jah, on! Seda tõestab SOS pereabiline Raisa, kes on oma suure pere peal –  kolm SOS last, üks bioloogiline tütar, kaks lapselast ning lapsendamisel olev poeg - ära proovinud kõik allpool kirja pandud nõksud ning need tõesti töötavad! Tahad järgi proovida? Alustame!

Detsember on imede aeg. Õhk lõhnab juba selgelt muinasjuttude ja maagia järele.  Raisa peres algas teadlik pühade meeleolu loomine  juba novembri lõpus esimese advendi tulekuga.

Et mitte ebapiisava päikesevalguse tõttu talveunne suikuda, tasub kõrva taha panna Raisa 15 inspireerivat mõtet, kuidas pühademeeleollu sisse minna ning kõigest, mis sel imede ajal toimuma hakkab, järgnevaks aastaks optimismi, inspiratsiooni, head tuju ja kõike muud väärtuslikku endasse talletada! 

Loe lähemalt
Pressiteade

21.12.2021

Tehnoloogiafirma ja jaekett toetasid annetusega laste vaimset tervist

Loe lähemalt
toetajad

14.12.2021

Eesti Jalgpalli Liit pidas juubelit ja tegi lastekülale kingituse

Jalgpalli Liit on kõige  suurem alaliit, mis tähendab, et Eestis on kõige rohkem jalgpalli harrastajaid. Kunstnik Liisi Troska kasutas Eesti kaarti, maalis iga maakonna juurde märgilise sümboli ja  jalgpalliharrastajate arvu selles maakonnas ning Jalgpalli Liit kinkis vahva pildi meie peredele!

SOS Lastekülade rahvusvaheline organisatsioon ja FIFA sõlmisid juba 2004. aastal koostöölepingu, kus oli kirjas,  et igas riigis,  kus  tegutseb jalgpalliliit, hakatakse tegema koostööd.  Lastekülade juurde nimetati kohalikest tuntud jalgpalluritest hea tahte saadikud. Eesti hea tahte saadikuks sai Raio Piiroja, Soomes Jari Litmanen, Prantsusmaal Laurent Blanc ja Robert Pires, Hollandis Hans van Breukelen ja Ruud van Nistelrooy.

Lisaks sellele hakkas rahvusvaheline jalgpalliliit koguma kampaania «FIFA SOS lastekülade heaks» annetusi, et 2006. aastaks rajada eri riikidesse kuus uut lasteküla. Keila SOS Lasteküla sai  2006. aastal koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga tehiskattega miniväljaku.

Loe lähemalt
meie pered

22.11.2021

SOS ema Jaanika:"Lapsi tuleb meie peresse veel!"

Kaheksa lapse ema Jaanika on kogenud nii ülevoolavat õnne kui meeletut kaotusvalu. Armastust, soojust ja tohutut positiivsust täis peres kasvab kuus särasilma, kuid teekond laste perre jõudmiseni pole mitte alati kerge olnud.

„Oma lapse kaotus on ränk,“ ütleb Jaanika vaiksel häälel. „Meie peres on kaks inglit. Esimene laps elas vaid 11 päeva, teine sündis surnult. Miks see nii juhtus, ei tea me päris täpselt siiamaani. Vahel viib meeletu kaotusvalu pere lahku, meid abikaasaga on üleelamised aga veelgi tugevamini liitnud.“

15 aastat tagasi augustikuus hääletas toona 20aastane Jaanika tee ääres. Tarmo koos sõbraga sõitis samas suunas ning otsustas Jaanika auto peale võtta. Sestsaadik on noored koos, pulmad peeti 2014. aastal.

„Pärast traagilisi kaotusi sündis 2011. aastal Lisandra, 2013. aastal Kristofer ning 2016. aastal Stella-Maria,“ räägib Jaanika uhkusega oma suurest pesakonnast.

Loe lähemalt
riskipered

30.09.2021

Tule märtsis avatava SOS lasteküla chati vabatahtlikuks!

Soovid vabatahtlikuna aidata lapsi, kes on jäänud oma hingekriipivate muredega üksi? Tahad teha erialalist tööd või praktikat (sotsiaal- ja noorsootöö, lastekaitse, psühholoogia, pedagoogika) Sulle sobival ajal ja kohas? Kui „jah!“, siis tule SOS lasteküla peagi avatava chati vabatahtlikuks!


Vabatahtlikuna töötades saad:

Rakendada loengutes õpitud teoreetilised teadmised praktikasse;

Kogeda eduelamust, et oled saanud lapsele tema mures päriselt abiks olla;

Jätkata rahuliku südamega õpinguid, sest töö tegemise koha ja aja (2x2 tundi kuus) saad ise valida;

Rahvusvahelisele kogemusele tugineva koolituse, kuidas chatis last aidata. 

Loe lähemalt
meie pered

28.09.2021

Tervisest hooliv vanem

Kaks aastat tagasi kutsus meditsiinilabor SYNLAB Eesti kõik lasteküla perevanemad vereproovi andma, et võimalikele tervisemuredele varakult jälile saada. Ema Liivit ja ema Mairet ajendas vereproovi tulemuste teadasaamine pere toidulaual pakutavale veelgi erilisemat tähelepanu pöörama. Sel sügisel saavad samuti tasuta oma tervist kontrollida kõik SOS lasteküla töötajad.

„Mina sain verepõhisest tervisekontrollist teada, et vaatamata oma vanusele ja soliidsele kaalunumbrile olen väga heade tervisenäitajatega,“ ütleb pereema Liivi. „Aga et mul on D vitamiini ja raua tase madal, seda ma ei teadnud, aga seletas mu väsimuse põhjust.“

„Minul oli piiri peal üldkolesterool aga õnneks ei midagi hullu,“ räägib ema Maire. „Oluline teadasaamine eelmisel korral oli see, et minu põhilised verenäitajad on kõik korras.“

Loe lähemalt

13.09.2021

SOS lasteküla avas Vaikse kodu

15. septembril avab uksed Eestis uudse lähenemisviisiga Vaikne kodu 14-18aastastele noortele, kel lapseea traumadest tingituna pole võimalik elada peres.
AK Nädal käis veel ehitusjärgus kodus uurimas, milline on elukeskkond, kus saavad uue võimaluse lapsed, kelle ainsaks alternatiiviks seni on olnud kinnine lasteasutus ning sünge teadmine, et normaalsesse ellu naasmine on võimatu.
Mis on ühe noore inimese hind?

Loe lähemalt
meie pered

03.09.2021

Keila Bullerby lapsed ootavad pikisilmi kooli

Mõned täiskasvanud arvavad siiamaani, et lastekodu on jube paik. Vähemalt Keila SOS lasteküla tegelikkus on üllatavalt roosiline. Lapsed ütlevad, et ei tunne millestki puudust.

Loe lähemalt
kampaania

16.08.2021

Aita Biothekal toetada SOS lasteküla laste tervist

Loodusravibioteek Biotheka kutsub kõiki tervisest hoolivaid inimesi ühiselt panustama, et SOS lasteküla lapsed oleksid sügise saabudes terved ja tugevad. Valides Biothekast kvaliteetseid toidulisandeid või vitamiine, osta ka purk naturaalseid Cytoplan C- vitamiini kummikomme, et annetada need SOS lastekülas kasvavatele lastele. Biotheka omalt poolt lisab igale annetusele Ecosh D3-vitamiini pudeli. Kampaania eesmärgiks on kinkida vitamiinid 200-le SOS lasteküla lapsele.

„Meie pere hoolitseb oma tervise eest järjepidevalt, aga erilist tähelepanu pöörame immuunsüsteemi tugevdamisele just sügise hakul,“ ütles SOS ema Tiina. „Selleks, et lapse organismi vastupanuvõime kõikvõimalikele viirustele ja bakteritele oleks võimalikult suur, tuleb kvaliteetseid vitamiine lastele andma hakata juba enne aktiivse õppetöö algust.“

Loe lähemalt
meie pered

09.08.2021

Ema pisarad

Oleme püüdnud aru saada, millised pisarad tulevad hingest ja millised on MINA TAHAN SAADA pisarad.

Päris palju kulub meil aega, et neil pisaratel vahet teha. On olnud olukordi, kus püüan lapsele selgitada, et kõike mida soovid, kahjuks ei saa aga lastel on imetabane oskus oma pisarakanalid kohe tööle panna, et äkki siis ikka õnnestub.

Meil on pisaratel isegi omad nimed ja üks on kindlasti MINA TAHAN JONN ;). Olen ka ise püüdnud lastele MINA TAHAN JONNI teha. Nalja teeb see muidugi kõvasti, et näe, emme jonnib! Olen pärast siis alati küsinud, et kas oli ilus vaadata ning vastus on muidugi „EI!“.

Loe lähemalt
meie pered

04.08.2021

Ema Malle põnev väljakutse pani lapsed tegutsema

Ema Malle armastab väga lilli ja tegeleb nendega igal oma vabal hetkel. "See tegevus rahustab, on teraapilise mõjuga ja toob hinge heaolutunde, KOGU MAAILM TUNDUB SIIS PAREM PAIK," ütleb ema Malle. "Minu maja lapsed soovivad tihti abistada ja küsivad palju küsimusi, kui ma lilledega tegelen. Sealt siis tuligi mul idee korraldada meie lastekülas üritus "Igaühel oma lill,"
mis annaks lastele võimalus mõista, et kui sa näed vaeva ja hooldad oma taime, siis tasub taim sulle rikkaliku õitsemisega."

Malle valis lilleks TIGRIDIA, kuna selle taime eest hoolitsemine vajab järjepidevust. Eriliseks teeb taime veel ka see, et tema õis elab ainult ühe päeva ehk 8 tundi kuid kasvatab kuni 10 õit järjest.

Loe lähemalt
meie pered

28.07.2021

Ema Larissa miniloomaaed oma kodutalus

SOS ema Larissa pere täienes sel suvel imearmsate loomalastega ning nüüd sibavad pere oma rajatud Metsanurga talus kitsekesed Nöps ja Nublu, koer Muri, kolm jänkubeebit ning üks eriti isevärki tegelane, kes aeg-ajalt lauda juures uudistams käib.

Kogu pere naudib uute pereliikmete eest hoolitsemist. Kitse lüpsmise auväärne ülesanne on pereisa kanda, kes saab sellega suurepäraselt hakkama.

Plaanid on Larissa perel aga vägevad, sest juba aasta pärast peaksid taluõuel ringi jalutama lambatalled, kanad, vutid, haned ja ehk isegi pardid.

Loe lähemalt
meie pered

29.06.2021

Unistuste elu elades

Mees, keda motiveerivad võimatuna näivad tööalased eesmärgid. Eeskuju, kes oma saavutustega sütitanud paljudes noortes pöörase võrkpallivaimustuse. Sel aastal täitub üheksa aastat päevast, mil lasteküla õuele astus profivõrkpallurist ehitusmees ning tundis esimesest hetkest, et see maailm on tema jaoks. Sotsiaaltöö juurde jõudis Erik suure ringiga ning tänu oma heale sõbrale. „Ülikooli läksin õppima IT-d aga mind see valdkond absoluutselt ei huvitanud,“ räägib Erik. „Kuna mängisin profivõrkpalli, otsustasin  kehakultuuri õppida. Siis tuli aga ehitusbuum ning tundus hea mõte minna Soome raha teenima. Kaks aastat töötasin ehitusel aga enesetunne oli pidevalt kehv ning tööle ei tahtnud üldse minna. Suviti töötasin võrkpallilaagris noorte treenerina ning ühel päeval küsis minu hea sõber, juhtumisi Margus Oro poeg, kas ma ei tahaks lastekülla kasvatajaks minna.“

Loe lähemalt
Pressiteade

28.06.2021

SOS Lasteküla rahvusvahelise föderatsiooni presidendiks valiti dr. Dereje Wordofa

Käesoleva aasta juunikuus valis organisatsiooni peaassamblee, föderatsiooni kõrgeim juhtorgan, uueks presidendiks Etioopiast pärit dr. Dereje Wordofa. Peaassamblee koguneb iga nelja aasta tagant ning õigus osaleda ja hääletada on kõikidel liikmesühendustel.

Dr. Dereje Wordofa on neljas president SOS lastekülade maailmaorganisatsiooni üle 70 aastases ajaloos. Vastavalitud president võttis ameti üle seniselt, Indiast pärit presidendilt Siddharta Kaulilt.

Loe lähemalt
riskipered

28.06.2021

Mirtel Maria kogus riskilastele 250 eurot

Mirtel Maria Rulli on suure südamega tüdruk, kelle algatatud annetuskampaania kogus lasteküla riskiperedele napilt kuu ajaga 250 eurot. Annetusalgatusest valmis Kehra Gümnaasiumi 8 klassi tüdrukul põhjalik loovtöö.

Loe lähemalt
riskipered

02.06.2021

Heategevuskaru aitab täita väikese tüdruku unistuse

Kõigil meil on unistusi, nii väikestel kui suurtel. Täna mõtleme väikesele 11-aastasele Enelile. Ta on alles väike, aga unistus on suur. Tüdruk unistab, et saaks elada oma toas. Tuba on tüdrukul juba olemas, kuid seal ei ole praegu võimalik elada. Toa välissein on viltu vajunud ja elektrijuhtmestik ohtlikus seisus. Samuti ei ole toas korralikku mööblit.

Eneli soovib väga, et ta tuba oleks soe ja valge ning seal saaks õppida, mängida ja puhata. See on lihtne ja siiras lapse unistus. Tihti täituvadki unistused just heade inimeste abiga. Oleme loonud Osta.ee keskkonda oksjoni, mille müügist laekuv tulu läheb Eneli toa remondi ja sisustuse katteks.

Loe lähemalt
meie pered

10.05.2021

Ema Kristi õnneliku pereelu salanipid

SOS ema Kristi õnneliku pereelu salanipid on oskus päriselt kuulata, tunnustamine ja valikuvõimaluste pakkumine. Kõiki neid oskusi läks vaja ühel soojal kevadpäeval, mil kogu perega seati sammud Viljandisse, et lossivaremetes kevadlõhnu nuusutada ning Murese talus kõik 600 lammast oma silmaga üle vaadata.

Kuulamisoskus vajab igapäevast treenimist ning kui perekoosolekutel tuleb teiste pereliikmete kuulamine ning nende mõistmine juba päris hästi välja, siis emotsioonide tulvas ja laste omavahelistes nägelustes on aktiivsele kuulamisoskusele päris raske kindlaks jääda. Aga järjekindel harjutamine teeb meistriks. Kristi kasutab väga palju peegeldamist: „Kas ma sain õigesti aru, et sa oled väga ärritunud selle pärast, et ilma loata sinu mänguasju võeti ja sa oled mures, et mõned osad võivad ära kaduda?“

Loe lähemalt
meie pered

03.05.2021

Kõige olulisem valdkond lastekülas

Laste ja noorte väärkohtlemise ennetamisega tegeleb SOS Lasteküla iga päev ning see on kõige olulisem valdkond lastekülas. 26 aastat tagasi Eestisse esimese küla planeerimisel saime ennetussüsteemi loomiseks kasutada teiste SOS riikide teadmisi ning rahvusvahelisi kogemusi. Sellest on olnud väga palju abi, sest väärkohtlemise probleemid laste ja noortega ei sõltu rahvusest.

Kuidas ennetab SOS Lasteküla laste ja noorte väärkohtlemist SOS peredes?

Loe lähemalt
meie pered

23.04.2021

Matk Kaisma Suurjärve äärde pakkus lastele tõelise elamuse

Ootamatult saabunud soe ja päikeseline kevadilm meelitas kaks Juuru peret kogema tärkava looduse ilu koduaiast kaugemale. Rännuhimulised lapsed ja maitsev piknikukorv kaasa pakitud, seati sammud Pärnumaale Kaisma Suurjärve äärde.


Kohale jõudes nägid lapsed omapärast vaatepilti - kõikjal sagisid suured ja väikesed konnad, kes hanerivis vilkalt veekogu poole

sammusid. Konni olid kõik teerajad täis ning oli tükk tegemist liikuda nendega koos nii, et neile peale ei astuks.


Üle oja viivale sillale jõudes võttis rännulisi vastu võimas konnade koor. "Konnadel on laulupidu!" hõikas väike matkasell looduse imet kuulates ja vaadates.

Loe lähemalt

19.04.2021

Järelhüüe SOS Lasteküla nõukogu esimehele Peeter Lepikule

SOS Lasteküla pere on sügavas leinas. Meie hulgast on lahkunud SOS Lasteküla nõukogu esimees Peeter Lepik, suure südamega missiooniinimene, kes aitas 28 aastat kaasa sellele, et vanemliku hooleta lapsed saaksid elada armastavates ja õnnelikes kodudes.

Esimese eraettevõtlusel põhineva advokaadibüroo omanikuna oli just tema see, kelle poole rahvusvaheline organisatsioon 1993. aastal juriidilise abi saamiseks pöördus, et teha ettevalmistusi SOS Lasteküla loomiseks Eestis. Peeter ei kõhelnud hetkekski – ta võttis enda kanda suure ja vastutusrikka rolli teha kõik,  et saada Eesti Vabariigi valitsuselt heakskiit SOS lasteküla loomiseks.


Ta oli 1995. aastal asutatud Eesti SOS Lastekülade Ühingu asutajaliige ning tänu tema professionaalsusele ja läbirääkimisoskustele õnnestus lasteküla toetajate ringi kaasata kaalukaid arvamusliidreid. See oli algusaastatel kriitilise tähtsusega.

Loe lähemalt
meie pered

14.04.2021

Otsime 11aastasele Lennartile pühendunud kasuvanemaid

SOS Lasteküla otsib pere, kes elab Kesk-Eestis või pisut kaugemal ning oleks valmis jagama hoolivust, mõistmist ja oma kodu poisiga, kelle käitumine võib pakkuda väljakutseid ja kelle kasuvanemaks olemine nõuab suurt pühendumust ja rahulikku meelt.

Pere poolt soojus, turvatunne ja mõistmine, lasteküla poolt igakülgne nõustamine, tugi ja materiaalne toetus.

Loe lähemalt
meie pered

07.04.2021

Lõuna-Eesti pered murravad pühade müüte

Kes ütles, et piprakooke võib küpsetada ainult jõulude ajal ning lihavõttepühadel peab värvima just kanade käest saadud mune? Miks ei võiks tuppa lasta päris tibusid ning meisterdada munakesed vildist ja kanakesed paberist? Võib küll!


Lõuna-Eesti pered alustasid pühade ettevalmistusi juba enne pühade saabumist. Kui käsitöötunniks oli vildist töö vaja teha, otsustati just armas tibu meisterdada, millega pühade ajal pere rõõmustada.

Loe lähemalt
meie pered

07.04.2021

Keila perede väga õnnelikud pühad

Lihavõttepühad Keila lasteküla peredes möödusid suure õhina ja tegutsemise tähe all. Üle pika aja said erinevate perede lapsed õues ühiselt koos möllata ning seda pikisilmi oodatud võimalust kasutati perede poolt täiega ära!


Kõigepealt võeti peredes väga tõsiselt ette munade kaunistamine ning selleks kasutati nii traditsioonilisi munade värvimisvõtteid kui leiutati ka täiesti uusi. Näiteks punuti munadel armsad "kasukad" selga värvilise lõngaga. Ideid oli lastel palju ning üksteise võidu valmisid imelised ja väga erilised munad.

Loe lähemalt
meie pered

07.04.2021

Juuru lasteküla perede imeline kätetöö leidis tee kõhtu

Juuru lasteküla pered korraldasid Ülestõusmispühade suurejooneliseks tähistamiseks uhke Lihavõttepühade munanäituse, millest võtsid osa kõik külas elavad lapsed ja täiskasvanud. Pere iga laps võis näitusel osaleda individuaalselt aga kes soovis, sai üles astuda ka tiimidena.

Vilkad nobenäpud asusid munade kavandeid välja mõtlema juba mitu päeva varem ning samuti koguti hoolega erinevaid materjale ning otsiti välja värve, millega mune kaunistada, et tulemuseks saaks ainukordsed ja väga erilised lihavõttemunad. Väikesed kunstnikud nautisid kogu protsessi väga ning oma kätetöö kogu külale vaatamiseks esitamine oli nii münegi pisikese kunstniku jaoks elu esimesel näitusel osalemine.

Loe lähemalt
meie pered

22.03.2021

Vabatahtlikud pakuvad individuaalset lähenemist vajavatele lastele õpiabi

Lastekülas on palju lapsi, kes vajavad õpetamises igapäevast tuge ning individuaalset lähenemist. Väga paljude laste puhul tavalised õpetamismeetodid ei sobi ning tuleb läheneda teisiti, et lapsel säiliks huvi ja ta oleks motiveeritud pingutama ka olukorras, kus lihtsam oleks käega lüüa.

Emad püüavad kõiki oma lapsi toetada, kuid kuna lapsed on keerulised ning õppeained sageli rasked, tekkis mõte kutsuda peredele appi vabatahtlikud.

Juuru lastekülas vajas abi kuus last, üks 7. klassi ja kaks 8. klassi noort ning kolm last, kes käivad 4., 5. ja 6. klassis.

Loe lähemalt
riskipered meie pered

18.03.2021

Otsime armsaid peresid lastele ajutise kodu pakkumiseks

Seoses abivajaduse kasvuga otsime peresid, kes on valmis pakkuma kodu lastele, kes on kriisi või tundeelu häirete tõttu sunnitud ajutiselt oma bioloogilisest perest lahus elama. Kui tunned, et Sinu peres on nende laste jaoks piisavalt heatahtlikkust, soojust ja valmisolekut, siis anna meile endast märku. Teie poolt soojus, turvatunne ja mõistmine, meie poolt igakülgne nõustamine ja materiaalsed vahendid. Eriti oodatud on pered, kes on varasemalt läbinud hooldusperedele mõeldud PRIDE koolituse.

Loe lähemalt
meie pered

11.03.2021

Lastekülad vahetavad välja 10 aastat kasutusel olnud väikebussid

SOS Lastekülas jookseb ringi 175 väikest väga hoitud ja suure armastusega hellitatud last. Sügavale südamesse on aga neil kõigil olnud ära peidetud üks hinge mattev valu – mind ei ole kellelegi vaja. Lastekülla jõuavad just need lapsed, keda mitte keegi pole tahtnud – ei oma ema ega isa, ükski sugulane ega need kümned pered, kes otsivad lapsendamiseks last. Nad on olemas aga ometi üksinda jäetud.

SOS emad on suutnud neile lastele tagasi anda imetillukese osa tõelisest lapsepõlvest ning ladunud uuesti üles väikeste katkiste hingede enesekindluse vundamendi. Aga päris kõike ei suuda ka emad.

 Liiga suureks kujunenud remondiarved, kütusekulu ning sõidukite amortisatsioon on peamised põhjused, miks külad oma senised sõiduvahendid uuemate vastu peavad vahetama. Meie lastekülad asuvad keskustest eemal ning ilma sõiduvahendita ei pääseks pered küla lähiümbrusest kaugemale.

Loe lähemalt
meie pered

08.03.2021

"Kuidas ma üldse võisin mõelda, et nad ei saa hakkama!"

„See oli nii äge kogemus meie perele ja tõestas taas veenvalt, et on vaja oma negatiivsetest hoiakutest lahti saada ning kõik on võimalik!“ on ema Karin oma pere saavutuse üle äärmiselt uhke.

Kõik sai alguse sellest, et emme postkasti saabus kiri, mis kutsus lapsi Tartu Maratoni lastesõitudest osa võtma. „Nägin kirja ja mõtlesin, et oleks küll vahva, kui lapsed maratonisõidul osaleksid,“ meenutab Karin. „Aga siis mõtlesin kohe, et meil pole ju suuski ning kohe seejärel, et nad on ju väikesed ja täitsa ilma kogemusteta, nad ei saa hakkama, ehk järgmine aasta.  Kohutav, kuidas ma võisin nii üldse mõelda, muidugi saavad nad hakkama!“

Loe lähemalt
meie pered

22.02.2021

Kuus SOS Lasteküla inimest valiti 103 Eesti silmapaistva heategija sekka

Vabariigi 103. aastapäeva eel avalikustas Delfi 103 silmapaistvat Eesti inimest, kelle teod on meile kõigile südamesse läinud. Väga suur au, et nende eriliste inimeste hulka on valitud ka SOS emad Liidia Paulus, Karin Klaus, Jaanika Jakimainen, peretugevdusprogrammi perede tugitöötaja Moonika Pukk ja SOSi pikaajalised vabatahtlikud Ave Kikas ja Eleonora Karu

Me oleme täiesti veendunud, et kõik SOS Lasteküla armsad inimesed on täiesti erakordsed aga seda suurem on rõõm, et meie ägedaid inimesi tunnustatakse ühiskonnas ka laiemalt. Palju õnne kõikidele silmapaistvatele inimestele!

Loe lähemalt
toetajad

08.02.2021

Tallinna Talvefestival avab südame SOS Lasteküla lastele

Neljateistkümnendat korda toimuv Tallinna Talvefestival leiab tänavu aset 14.-21.veebruaril Tallinna erinevates kontserdipaikades. Traditsiooniliselt saab kuulata klassikapärle, aga kutsume ühtlasi üles ühinema heateoalatusega "Tõsta pilk ja ava süda". Kampaaniaga toetame SOS Lasteküla, et aidata andekatele lastele muusikainstrumente soetada. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, kunstiline juht on Pille Lill. 
"Oleme südamest tänulikud, et PLMF soovib toetada SOS Lasteküla laste muusikaharidust", rõõmustab SOS Lasteküla partnersuhete- ja kommunikatsioonijuht Katri Laiv. "Lapsed, kes meie juures elavad, on paljust ilma jäänud ning muusika on päris mitmetele nende hulgast päästerõngas, mille kaudu oma emotsioone välja elada ning maailma mõista. Kogutud annetustega toetatakse pilliõpet muusikakoolides ja huviringides, instrumentide soetamist ja muusikateraapiat. Usume, et muusika mõjul kasvavad meie juures lapsed, kes täisealisena tõstavad samuti pilgu ning avavad abivajajale südame", lisab Katri Laiv.

Loe lähemalt
kampaania

27.01.2021

Enammakstud tulumaksuga saab heateo teha!

2020. aastast alates on võimalik enammakstud tulumaksust kogusumma või osa heategevuseks annetada. Selleks tuleb e-maksuametis tulumaksusoodustusega isikute nimekirja kantud ühing välja valida. Annetada saab kuni kolmele saajale ning ükski annetus ei tohi olla väiksem kui 1 euro. Annetada võib kogu tagasisaadava tulumaksu summa või osaliselt. Osalise annetuse korral saab annetaja ülejäänud raha pangakontole või soovi korral jätta oma ettemaksukontole.

Loe lähemalt

18.01.2021

Hea lapsevanem, kes sa oled hoolduspere, eestkostepere või lapsendajapere vanem

Mõnikord võib lapsevanematel olla keeruline üles ehitada kiindumussuhet, vähendada lapse hirme ja suurendada turvatunnet ning samal ajal enda eest nii füüsiliselt, emotsionaalselt kui vaimselt hoolitseda, et jaguks energiat, mida oma lastele anda.

Tugiteenuste pakkumisega julgustavad pikaaegsete kogemustega nõustajad vanemaid murede korral abi küsima, et koos leida kõige sobivam viis probleemide lahendamiseks.

Eesmärk on, et kõik pered leiaksid just endale sobiva toetaja, kellele juletakse oma pere probleemidest rääkida, et koos õnneliku ja rahuldust pakkuva pereeluni jõuda.  

Loe lähemalt
meie pered

08.12.2020

Aita lasteküla peredele väikebusse osta

SOS Lastekülas jookseb ringi 175 väikest väga hoitud ja suure armastusega hellitatud last. Sügavale südamesse on aga neil kõigil olnud ära peidetud üks hinge mattev valu – mind ei ole kellelegi vaja. Lastekülla jõuavad just need lapsed, keda mitte keegi pole tahtnud – ei oma ema ega isa, ükski sugulane ega need kümned pered, kes otsivad lapsendamiseks last. Nad on olemas aga ometi üksinda jäetud.

 

SOS emad on suutnud neile lastele tagasi anda imetillukese osa tõelisest lapsepõlvest ning ladunud uuesti üles väikeste katkiste hingede enesekindluse vundamendi. Aga päris kõike ei suuda ka emad.

Loe lähemalt
meie pered

18.11.2020

"Olen uhke, et lapsed julgevad mulle ka valusatest kogemustest rääkida."

Margarita on viie lapse ema ning tema peres kasvavad kaks 9aastast ning 10., 15. ja 16aastased lapsed.  Margarita on uhke, et kõik tema lapsed on väga abivalmid, saavad koolis õpetajatelt kiita ning on  arvutis ja telefonis surfamise asemel huvitatud oma kätega asjade meisterdamisest, põnevatest lauamängudest ning koos perega jõuluetenduse ettevalmistamisest.

Ema Margarita käis oktoobrikuus oma lastega koolis arenguvestlustel ning ta süda on emauhkusest tulvil. Tagasiside, mida ta oma laste kohta sai oli väga julgustav ja innustav.

Loe lähemalt
riskipered

12.10.2020

„Koroonakevadel õppisime väikestest kildudest pereelu kokku panema“

Kevadine ootamatu koroona-aeg karastas SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi peresid ning sundis perede tugitöötajaid neid faktide asemel hoopis intuitsiooniga aitama.

Merike ja Aire tegutsevad SOS Lasteküla Harjumaa peretugevdusprogrammis perede tugitöötajatena juba pikki aastaid. Selle aja jooksul on nende töös olnud nii suuri võite kui valusaid tagasilööke. „Perede eest ju nende elu elada ei saa ning nii me loodame, et hea sõna, probleemide varajane märkamine, pidev toetus ning õigel ajal abi saamine suudavad allakäigutrepile suunduva pere kui mitte trepist üles kõndima, siis hetkeks seisatamagi panna,“ ütleb Merike.  „Et kui meie näol on olemas inimene, kelle abiga on võimalik oma pereelu päästa, nii et lapsi ei peaks emast-isast eraldama, siis kas see võimalus on perede arvates nende ühist pingutust väärt?“

Loe lähemalt
meie pered

14.09.2020

Juuru lasteküla saab väikese jalgpalliväljaku

UEFA lastefond otsustas rahastada Juuru SOS Lasteküla lähedusse väikese jalgpalliväljaku rajamist. Väljakut saavad kasutada lasteküla lapsed ja samuti kogukonna noored jalkamängijad.


UEFA lastefond jagas miljon eurot võrdselt 20 laureaadi vahel, mis tähendas igale toetuse saajale 50 000 eurot. Laureaadiks saamiseks pidi vastama mitmele tingimusele, sealhulas kaitsma oma riigi laste huve. SOS Lasteküla esitas auhinnale Eesti Jalgpalli Liit.

Loe lähemalt
kampaania

09.09.2020

Heategevuslik restoranide nädal 21.-27. septembril

Külasta restorane ajavahemikus 21.-27. september ning palu restorani arvele lisada 1 euro SOS Lasteküla toetuseks.

Loe lähemalt
kampaania

19.08.2020

Tudengid koputavad Põltsamaal ja Jõgevamaal ustele

Sel suvel koputavad särasilmsed noored heade inimeste ustele Eesti erinevates paikades, et koguda annetusi SOS Lasteküla perede heaks. Kui seni on uusi püsiannetajaid värvatud kaubanduskeskustes, siis piirangute tõttu tehakse suvisel perioodil seda ukselt uksele. Augustikuus võib särtsakaid noori näha Põltsamaal ja Jõgevamaal.

Loe lähemalt
meie pered

04.08.2020

Kui esimene laagrikogemus ei ole positiivne

Ema Karin räägib oma pere kõige väiksemate laste esimesest laagrikogemusest, sellele järgnenud stressist kodus ning sellest, et emad võivad laste laagris viibimist palju raskemalt üle elada kui lapsed ise. „Olin kuulnud tagasilöökidest ja nüüd sain ka oma nahal neid tunda, Tundsin end süüdi, et kas olen midagi valesti teinud või ma pole hakkama saanud.“  Milliseid soovitusi annab Karin vanematele, kelle lapsed lähevad esimest korda laagrisse: 

Loe lähemalt
arvamuslugu

03.08.2020

Margus Oro: surrogaatvanemlus sünnitaks Eestisse uusi vanemateta lapsi

Surrogaatvanemluse seadustamine tekitaks ühiskonda paradoksaalsel kombel senisest rohkem vanemliku hooleta lapsi, kelle eest peab hakkama vastutama riik, leiab SOS Lasteküla juhatuse liige Margus Oro.


Murelike nägudega noorpaar, kes saatuse tahtel püüab saada Ukraina surrogaatemalt last ja kogub selleks sotsiaalmeedias raha – sellised kaadrid tekitavad mõistagi tuhandeis vaatajais kaastunnet ning küsimuse, miks nad ei tohiks saada seda kõike siin, Eestis? Lihtne vastus - Eesti on arenenud riik, ent küllap jääb sellisest selgitusest paljudele väheks. Võib-olla piisab sellest, kui öelda, et lapsi ei peagi saama kuskilt tellida? Jah, on kurb tõdeda, et mõned vanemad muudmoodi bioloogilisi lapsi ei saa, aga midagi pole teha – inimeste võimalused pole võrdsed. Alati jääb ju võimalus lapsendada. Kui aga sellestki jääb väheks, siis tuleb rääkida pikemalt laste – just laste, mitte lastest unistavate vanemate - õigustest.

Loe lähemalt
kampaania

20.07.2020

Tudengid koputavad Saaremaal ustele

Sel suvel koputavad särasilmsed noored  heade inimeste ustele, et koguda annetusi SOS Lasteküla perede heaks. Kui seni on uusi püsiannetajaid värvatud kaubanduskeskustes, siis piirangute tõttu tehakse suvisel perioodil seda valdavalt ukselt uksele.

Loe lähemalt
Pressiteade

17.06.2020

Huawei Technologies Eesti toetab SOS Lasteküla 5000 euroga

„Asjad ei armasta lapsi. Inimesed armastavad,“ kõlab SOS Lasteküla tunnuslause. Kui laste toetamiseks loodud mittetulundusühing küsis eriolukorra ajal Huaweilt toetust, siis leidis ta mõistmist. Teisipäeval Kultuurikatlas asutamist tähistanud Huawei Technologies Eesti andis SOS Lasteküla patroonile Kristi Kallasele üle tšeki 5000 eurole.

Loe lähemalt
meie pered

11.06.2020

Yulia Bogacheva fotonäitus SOS Lasteküla lastest „Olen nagu sina“

10. juunist on avatud noore fotokunstniku Yulia Bogacheva virtuaalfotonäitus SOS Lasteküla lastest. Yulia on jälginud lasteküla lapsi kaks aastat ning saanud nendega lähedase kontakti. Näitus jutustab loo suureks saamisest asenduskodus kasvava lapse pilgu läbi.  

Loe lähemalt
meie pered

31.05.2020

"Õnnelikuks teeb lapsepõlve see,kui on keegi, kes sinust hoolib!"

Leelo Tungal on öelnud kuldsed sõnad: "Õnnelikuks teeb lapsepõlve see, kui on keegi, kes sinust hoolib. Sa võid palees elada ja olla kui tahes ropprikas, aga kui keegi sind ära ei kuula ja sulle vastu ei tule, siis on päris ükskõik, kas oled vaene või rikas." Mida meenutavad SOS Lastekülas kasvanud lapsed, kes on suureks sirgunud ning kellest mitmed nüüd juba ise hoolitsevad emmed ja issid? Milline on unistuste kodu, kus lapsed tahaksid elada, mis teeb lapsepõlvest õnneliku aja ning kuidas mässumeelne teismeliseiga rahulikumalt läbi elada?

Loe lähemalt
meie pered

21.05.2020

SOS ema Karin:„Iga laps vajab erinevat selgitust ja lähenemisviisi!“

Lugude jutustaja, peretraditsioonide hoidja, lastega maailmaasjade arutaja ning emme, kellele üle kõige maailmas meeldib oma suure perega koos olla. Karin on emme, kes kasvatab SOS lapsi oma isiklikus kodus.

Loe lähemalt
meie pered

13.05.2020

SOS ema Elena:"Oma lastele tuleb ise heaks eeskujuks olla!"

Ekstreemsporti armastav Elena on kuue lapse ema, kes teeb kaasa kõik vallatused, mida tema poisid ja tüdrukud välja mõtlevad ning kelle salanipiks laste ja suurte inimeste südamete võitmiseks on positiivne ellusuhtumine.

Loe lähemalt
meie pered

09.05.2020

SOS ema Merle: "Minu maailm ei ole enam mustvalge“

Merle teekond SOS emaks saamisel algas juba enne, kui valmisid esimesed SOS Lasteküla majad Eestis, aastal 1994. Merle oli siis vaid 32-aastane. Ta on SOS Lasteküla emadest ainuke, kel oli võimalus omandada vajalikke kogemusi Ääsmäe laste varjupaika rajatud eelperega töötades. Ta on esimene ema Eestis, kes alustas nelja lapsega pereelu täiesti uue kontseptsooni kohaselt. Ema, kes on lastekülaga koos kasvanud, teinud koos lastekülaga läbi kõik tõusud ja mõõnad, kogenud nii kahtlusi, rõõme, hirme kui õnnejoovastust ja saanud emaks 16 korda.

Loe lähemalt
meie pered

07.05.2020

SOS ema Larissa: kuidas ravida hingeliselt katkiseid lapsi?

Ema Larissa südames on kodu neljateistkümnel lapsel. Neist üks on tema bioloogiline tütar ning üheksa SOS last, kes olid kaotanud igasuguse lootuse leida armastav inimene, kes neist päriselt hooliks enne kui nad kohtusid ema Larissaga. Väga sügavale südamesse on pugenud ka abikaasa neli poega.  

Loe lähemalt
meie pered

05.05.2020

SOS ema Maire: lapsi tuleb kasvatada südamega

Ema Maire astus SOS Lasteküla väravast sisse 15 aastat tagasi, sai ühe hetkega viie väikese lapse emaks ning tundis lapsi esimest korda nähes tõelist ja sügavat emainstinkti, mis on suunanud teda kogu tema senise SOS ema elu.

2005. aastal nägi Maire täiesti juhuslikult ajalehes kuulutust, kus otsiti SOS Lastekülla ema. Maire ise elas sel ajal Tartus ja pidas kondiitri ametit. Tema peres oli aeg, kus üks tütardest oli endale oma kodu rajanud ning teine kohe-kohe pesast välja lendamas, mees aga viibis tihti kodunt kaugel komandeeringutes. Kuulutust lugedes tundis Maire mingit isemoodi tunnet ja kummalist igatsust ning tabas ennast mõttelt, et kas see on minu võimalus jagada armastust ja tähelepanu, hellust ja turvalisust armastusest ilma jäänud lastele? Järgmisel hetkel oli Mairel juba sisimas otsus tehtud ning valmisolek pakkuda end nendele lastele emaks. Nüüd jäi üle vaid pereliikmetele oma ideest rääkida ja nendelt nõusolek ning heakskiit saada.

Loe lähemalt
meie pered

20.04.2020

EMA LIILIA NÕUANDED: KUIDAS SAADA LAPS SÖÖMA VÕÕRAST TOITU

Eriolukord ja sellega kaasnenud võimalus külastada vaid kodurestorani ja oma koduaia kohvikut on SOS ema Liilia pannud katsetama ja nuputama viise, kuidas tutvustada lastele toite, mida seni kõige suurema õhinaga pole söödud. Kuna tundub, et kogu maailma emade kanda on nüüd kõik oma pere söögikorrad ning seda kolm-neli korda päevas ja seitse päeva nädalas, nõuab see emadelt senisest suuremat planeerimist, pingutamist, nuputamist, loomingulisust ning muidugi aega, et kogu pere mitmekesiselt söönuks saaks. Tihti võib ka tunduda, et vapper ema on kogu pere lemmikmenüüle juba mitu tiiru peale teinud ning vaja on avastada uusi toite ja maitseid. Aga kuidas seda teha?

Loe lähemalt
meie pered

17.04.2020

Järelhüüe pereisa Robert Paulusele

Teatame sügava kurbusega, et eile lahkus meie hulgast armastatud Põltsamaa lasteküla pereisa Robert. Südamlikku ja alati abivalmis Robertit jäävad leinama armas abikaasa Liidia, lapsed Tauno ja Eha lastega, Moonika, Asko, Sander, Siret, Sandra, Oliver, Andri ja kogu SOS Lasteküla pere.

Loe lähemalt
meie pered Oleme koos

13.04.2020

Lasteküla perede kirjud pühad

Lasteküla perede lemmikpüha, lihavõtted on vallandanud nii suurte kui väikeste inspiratsiooni ja loovuse! Koos emmede ja issidega meisterdati mune nii sibulakoorte, munavärvide, humoorikate kleepsude, sulgede, tuttide ja täppidega. Vallatud munad kaunistavad perede söögilauda ning kapipealseid veel pikka aega pärast pühasidki!

Loe lähemalt
Pressiteade

01.04.2020

Täna toimub suur heategevuslik virtuaalkontsert Beach Grind

Täna, 1. aprillil toimub heategevuslik virtuaalpidu, kus astuvad üles Beach Grindil esinevad eesti artistid ja mille eesmärk on toetada SOS Lasteküla laste muusikaharidust. Kell 16.00 algav ülekanne on nähtav ja kuulatav aadressil www.beachgrind.ee ja kestab südaööni.

Loe lähemalt
Oleme koos

07.02.2020

Otsime Paides lastele emasid ja isasid!

Tiina oli esimene ema SOS Lastekülas, kes võttis 2014. aastal kolm vanemliku hooleta õde-venda kasvama oma koju. Tänaseks on SOS Lasteküla nime alla koondunud mitmed Eesti eri piirkondades elavad pered, kes avanud oma südame teisest vanemast sündinud lastele. Hetkel ootavad armastavaid perevanemaid lapsed, kes soovivad sel aastal kolida uutesse vastvalminud kodudesse Harjumaal.

Loe lähemalt
Pressiteade

03.02.2020

IRIS JANVIER moemaja asub toetama SOS Lastekülade lapsi

IRIS JANVIER moemaja alustab aastat heategevuskampaaniaga „Hingelt ilus!“, annetades aasta jooksul iga müüdud eseme pealt osa tulust SOS Lasteküladele teraapia ja eriabi osutamiseks. Kampaaniaga soovitakse kaasata ka teisi väikseid kuid vapraid loovettevõtteid.

Loe lähemalt
riskipered

16.01.2020

Moonika: “Sel saatuslikul hetkel pean olema nende kõrval“

Kinnise asutuse juhina karastunud Moonika on pühendanud oma elu perede aitamisele, kus lapsed elavad emast-isast eraldamise ohus ning kodu kaotamise hirmus. Moonika tööle asumisele aitasid kaasa sajad suure südamega eestimaalased.

2019. aasta 4. mail koputasid 260 tudengit üle Eesti lahkete inimeste ustele ning kogusid annetusi SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Ühe päevaga koguti 69 292 eurot ning programm avati Viljandis üheksa päeva hiljem, 13. mail. Keeruliste perede kaitseingliks sai Moonika, kes on hingepaisid ja kogemusi õnnelikuma elu elamiseks jaganud nüüdseks pea kaks aastat.

Loe lähemalt
meie pered

15.01.2020

SOS lasteküla pered saavad lähiaastatel uued kodud

Eesti esimene ja suurim lasteküla, Keila SOS lasteküla valmis 1994. aastal ning planeeriti elukohaks kokku 96 lapsele ehk kaheteistkümnele kaheksaliikmelisele perele. Nüüdse kolimise eesmärk on anda perevanematele piisavalt iseseisvust ning luua võimalus toimida tavalise perena, kus vanemad lihtsalt juhtumisi ei ole bioloogilised. SOS uued kodud pole mitte mingil viisil äratuntavad - see tähendab, et naabrid ei pruugi teada, et nende kõrval elab SOS pere, kui pere ise sellest teada anda ei soovi. See omakorda vähendab laste sildistamist ja sotsiaalmulli teket.

Loe lähemalt
Oleme koos

04.12.2019

PLAHVATUSOHTLIKUD LAPSED: Kui laps tuleb emale kallale

Lihtne on armastada häid lapsi aga kuidas armastada neid, kes teevad su elu põrguks? Lapsi, kelle eest pead peitma nuge, kaitsma ennast ja teisi pereliikmeid ning olema alati valmis äkilisteks vihasööstudeks? Oma lapse nimel on iga ema ilmselt kõigeks valmis. Aga kas me armastaksime lapsi, kes ei vasta meie ootustele tingimusteta ka siis, kui nad on hoopis teiste vanemate lapsed?

Loe lähemalt
Pressiteade

12.11.2019

Ott Lepland ja Kristi Kallas kutsuvad lapsevanemaid üles lastega päriselt koos olema

Tänasest algav SOS Lasteküla sotsiaalkampaania #OlemeKoos juhib lapsevanemate tähelepanu lastega päriselt koos olemisele. Kuigi tehnoloogia haarab järjest enam nii suurte kui väikeste tähelepanu, igatsevad lapsed vanematega veedetud aega. SOS Lasteküla algatus kutsub üles jagama lastele armastust ja ühiseid hetki, mitte uusi mänguasju ega ekraane.

Loe lähemalt
Oleme koos

11.11.2019

BULIIMIA: Kui kompliment teeb väga haiget

Isabella on ilus, keskmisest pikemat kasvu, rühikas, pähkelpruunide juustega Viimsi tütarlaps. Tal on palju huvisid, koolis läheb hästi, suhtleb palju sõbrannadega ning tal on väga hoolitsev pere. Mitte keegi tema sõpradest ja lähedastest aga ei aimanud, millist ränka saladust Isabella ligi neli aastat kõikide eest kiivalt varjas. Kui saladuse kandmise paine viis mõtted suitsiidini, leidis ta viimaks endas jõu oma suur valu avalikuks teha. 

Oma loo on Isabella nõus rääkima SOS Lasteküla poolt algatatud kampaania #OlemeKoos raames, et julgustada teisi oma muresid lähedastega jagama.

Loe lähemalt
meie pered

04.11.2019

TOITUMISHÄIRED: Poiss puges koos lõunasöögiga kappi peitu ja sulges seestpoolt ukse

Kui kaks õde ja vend SOS Lastekülla jõudsid, oli noorem õde kolme ja vanem õde kümneaastane.  „Kas seda võib süüa?“ küsib väike tüdruk, leides maast söögikõlbmatu asja. Juba esimesel õhtul sai nende SOS ema aru, et toidu teemal tuleb neil veel väga palju pisaraid valada.

Loe lähemalt
Oleme koos

10.10.2019

PROBLEEMNE LAPS: 21 abistavat mõtet, et probleemidega toime tulla

9. augustil Paides toimunud Arvamusfestivalil vedas SOS Lasteküla vestlusringi "Kas keerulised lapsed või keerulised vanemad hukutavad Eesti riigi?" Vestlusringis osalejad tõid vestluse jooksul välja väga palju abistavaid,  ilusaid ja vajalikke mõtteid ning ettepanekuid, mida tasuks kõrva taha panna ning ikka ja jälle endale meelde tuletada, kui on rasked ajad.

Loe lähemalt
Pressiteade

26.09.2019

Jätkame tugiteenuste pakkumist peredele, kus elavad lapsed on lapsendatud, eestkostel või perekonnas hooldamisel

MTÜ Oma Pere, SOS Lasteküla Eesti Ühing ja Sotsiaalkindlustusamet allkirjastasid septembrikuus lepingu, et toetada Harju-, Rapla- ja Järvamaal elavaid perekondi, kus kasvav(ad) laps(ed) on lapsendatud, perekonnas hooldusel või eestkostel või kes ootavad last oma perekonda. Kõigil soovijatel on võimalus pöörduda psühholoogi või superviisori poole ja võtta osa grupitööst.

Loe lähemalt

Tipprestoranid kogusid SOS Lastekülale 8320 eurot

2. septembril toimunud Heategevuslikul Restoranidepäeval kogusid 30 restorani üheskoos 8320 eurot SOS Lasteküla peretugevdusprogrammis osalevate perede aitamiseks, annetades 10% kõikidest selle päeva arvetest SOS Lastekülale. Viie aasta jooksul on tipprestoranid lasteküla toetanud kokku 39 000 euroga.

Loe lähemalt

Heategevuslik Restoranidepäev 2019

28 tipprestorani koguvad Heategevuslikul Restoranidepäeval raha raskustesse sattunud perede aitamiseks

Esmaspäeval, 2. septembril kingib 28 restorani 10% kõikidest selle päeva arvetest SOS Lasteküla peretugevdusprogrammis osalevate perede aitamiseks. Need on pered, keda võib ähvardada oht laste perest eraldamiseks. SOS Lasteküla tugitöötajad püüavad peret tervendada niivõrd, et lapsed jääksid oma päris ema ja isaga kokku ega peaks lastekülla elama minema.

Loe lähemalt
riskipered arvamuslugu

15.08.2019

Ma jäin ellu!

Paides toimunud Arvamusfestivalil otsis SOS Lasteküla vastust küsimusele, millist elu elavad tänapäeval noored, kes on sattunud väga keerulistesse probleemidesse ning keda meie ühiskonnas kiputakse lootusetuteks juhtumiteks pidama. Arutelus toodi välja, et kuigi abi iseenesest on justkui olemas (on palju organisatsioone, kes tegelevad probleemsetele noortele abi andmisega), siis keerulisi noori need abipakkumised paraku ei kõneta.

Loe lähemalt
meie pered

13.08.2019

Minu päris ema

Ühel mõnusal õhtul istus SOS ema Karin kogu perega elutoas diivanil ja vaatas telekat. Televiisorist tuli reklaam, kus väike tüdruk julgustas oma issit välja minema ja neile uut ema leidma. Sellest vihjest sündis tol õhtul nende pere eriline lugu. Karin uuris oma väikestelt kaksikutelt, kes juba mitu aastat nende pere täieõiguslikud liikmed, kas nad mäletavad oma päris esimest ema. Ja kas nad mäletavad, et neil on tegelikult kaks emmet – üks, kes neile elu andis ja teine, kes neid kasvatab. Üks väike kaksikutest hüüdis rõõmsalt, et jah, teab küll ja mäletab ka oma esimest ema. Hetk hiljem hakkas tüdrukuke suure õhinaga kirjeldama, et kui nad oma esimeses kodus olid, millised siis nägid välja nende voodid ja kuidas üks emme sõbranna neile need voodid tõi ja et tema tuba polnud veel päris ära remonditud aga kui ilus kõik oli!

Karinil tulid heldimuspisarad silma.

Loe lähemalt
riskipered

01.08.2019

Kas ma olen paha laps?

Miks satuvad korralikest peredest pärit lapsed halvale teele? Kas vanemate halb eeskuju viib alati selleni, et lapsed on teismelisena ja täiskasvanuna omamoodi nõiaringis, kordavad oma vanemate vigu ega suuda oma pereeluga hakkama saada? Kas seadusega korduvalt pahuksis olnud noortel on üldse võimalik korralikuks inimeseks saada? Kui oma vanemad ei oska või ei suuda tuge pakkuda, siis kellele üldse võib loota?

Loe lähemalt
riskipered

23.07.2019

Heategevuslik restoranidepäev 2. septembril

SOS Lasteküla poolt algatatud heategevuslik restoranidepäev toimub esmaspäeval, 2. septembril. Päeval, mil suur osa Eesti lapsi alustab uut kooliaastat peame kahjuks tõdema, et Eestis on palju lapsi, kelle jaoks kooli algus ei ole kõige positiivsema alatooniga või unustatakse see päev peres sootuks.

Loe lähemalt
meie pered riskipered

22.07.2019

Arvamusfestivali Noorteala: "Kas keerulised lapsed või keerulised vanemad (hukutavad Eesti riigi)?"

9. augustil kell 14-15.30 toimub Arvamusfestivali noorte alal arutelu "Kas keerulised lapsed või keerulised vanemad (hukutavad Eesti riigi)?" Vestlusringi eestvedajaks on SOS Lasteküla Eesti Ühing. Arutelus saavad sõna noored õigusrikkujad, kes räägivad oma isiklikele kogemustele toetudes, mis viis neid juba väga noorelt seadusega pahuksisse ning mis osutus selleks päästerõngaks, mis  neid siiski päris sügavikku kukkumisest päästis.

Loe lähemalt
toetajad

20.06.2019

Pureks soojustab SOS Lasteküla laste südameid

Eesti kapitalil põhinev ettevõte Multipur OÜ annetab iga soojustatud kuupmeetri pealt 1 euro SOS Lasteküla laste toetuseks.

Loe lähemalt
toetajad

19.06.2019

G4S Open Golf juubeliüritusega kogutakse annetusi SOS Lasteküla toetuseks

G4S Open Golf tähistab 16. augustil Niitvälja golfikeskuses oma 10. sünnipäeva! Juubeliürituse raames toetab G4S Keila SOS Lasteküla noori, et nende huvihariduse võimalusi suurendada.

Loe lähemalt
meie pered

11.06.2019

SOS Lasteküla kutsub kõiki laulusõpru kaarte joonistama!

SOS Lasteküla kuulutab XXVII laulupeol „Minu arm“ välja vahva joonistamisvõistluse, kus saavad osaleda kuni 19aastased lapsed ja noored. Kõikide laulupeo ajal kohapeal joonistatud piltide seast valib žürii välja üheksa pilti, mis pannakse rahvahääletusele. Kolmest rahvahääletuse võitnud pildist saavad SOS Lasteküla 2019. aasta ametlikud postkaardid.

Loe lähemalt
meie pered

29.05.2019

Tuntud jalgpallurid üllatasid emadepäeval SOS emasid

Tänavune emadepäev möödus SOS emadele väga üllatusterohkelt. A Le Coq Arena jalgpallistaadionil asuvasse hubasesse kohvikusse oli kaetud pidulaud ning enne kui emad said head ja paremat maitsma hakata, andis imearmsa kontserdi hõbehäälne Helin-Mari Arder, kes laulis kõikide emade rõõmuks nii vanemaid laule kui ka päris uusi laule oma värskelt ilmunud plaadilt „Sinine“.

Loe lähemalt
meie pered

27.05.2019

SOS Lasteküla astub üles Arvamusfestival 2019 noortealal

SOS Lasteküla osaleb tänavusel Arvamusfestivalil noortealal teemaga “Kas keerulised lapsed või keerulised vanemad (hukutavad Eesti riigi)?

Loe lähemalt
Pressiteade riskipered

07.05.2019

Heategevusaktsiooniga Kevadkoputus kogusid tudengid rekordtulemuse 69 292 eurot

Laupäeval üle Eesti lahkete inimeste ustele koputanud 250 Southwestern Advantage Eesti programmi tudengit kogusid ühe päevaga 69 292 eurot, mis on kõigi aegade rekordtulemus. Annetusi koguti SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Programm alustab Viljandis tööd juba 13. mail.

Loe lähemalt
riskipered

03.05.2019

Toimub aasta suurim ukselt uksele heategevusaktsioon „Kevadkoputus“

Laupäeval, 4. mail koputab 260 tudengit üle Eesti heade inimeste ustele, et koguda raha SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Southwesterni tudengite eesmärk on koguda ühe päevaga 65 000 eurot.

Loe lähemalt
toetajad

23.04.2019

SOS Lasteküla pered said oma tordi

Maitsenaudinguid pakkuv gurmeetoitude valmistaja Gourmet Club meisterdas spetsiaalselt SOS Lasteküla peredele mõeldes imelise tordi.

Loe lähemalt
meie pered

15.04.2019

Maailma kõige erilisem amet

Oled mõelnud, et sinu elus võiks olla veel rohkem rõõmu ja armastust? Pere võiks suureneda ja lapsi võiks rohkem olla? Võibolla soovid oma elus pöörata uue lehekülje?

Loe lähemalt
meie pered

20.03.2019

SOS pere laps võitis Eesti Eriolümpial jalkatiimi koosseisus 4. koha!

Südamlikud õnnesoovid Pillele ja Ennule nii ägeda poja kasvatamise eest, kes esindas Eestit tänavusel Eriolümpia MM-l jalkatiimi koosseisus Abu Dhabis!

Loe lähemalt
toetajad

01.03.2019

Tule vaatama Kalevi jalgpalliklubi Suurt Mängu ja juba teedki heateo!

SOS Lasteküla koostööpartner jalgpalliklubi Kalev hakkab sel hooajal oma igakuiste Suurte Mängude kogu piletitulu annetama lasteküla lastele.

Loe lähemalt
riskipered

18.02.2019

Palun ole minu jaoks olemas!

Eesti ühiskonda on viimasel ajal üha enam „imbunud“ probleemsed lapsed. Nad jäävad silma avalikes kohtades, kus vanemad ei suuda oma väikesi põnne korrale kutsuda. Need on lapsed, keda teiste laste vanemad üritavad aiarühmast välja tõrjuda, sest nad teevad teistele lastele liiga. 

Loe lähemalt
Pressiteade

07.02.2019

1Partner toetab lasteküla lapsi

1Partner Kinnisvara meeskond otsustas jõulude eel oma kontoris läbi viia heategevuskampaania SOS Lastekülas kasvavate laste heaks ning üheskoos koguti vanemlike hooleta laste jaoks 1300 eurot. Pidulik üleandmistseremoonia toimus sel aastal ning juba on ka teada, millele kogutud raha kulutatakse.

Loe lähemalt
toetajad

29.01.2019

Raul Palk: "Olen kõikidele võimalustele avatud!"

Virumaa Teataja ajakirjanik Margus Martini intervjuu Raul Palgiga, kes ülikoolis õppimisele ja mitmetele tegevustele lisaks jõuab end pühendada ka SOS Lastekülale, kelle esindajana otsib ta püsiannetajaid.

Loe lähemalt
toetajad

22.01.2019

Stig Rästa „Jagatud mure on pool mure. Siis ei tunne end nii üksiku või imelikuna.”

Kes on Eesti moodsate aegade üks andekaim laululooja, kes viimase 15 aastaga loonud tippartistidele üle 120 laulu? Kes esindas Eestit lauljana Euroopa popimal lauluvõistlusel ja jäi seitsmendaks?

Loe lähemalt
Pressiteade

22.01.2019

Stig Rästa sai SOS Lasteküla hea tahte saadikuks

SOS Lasteküla Eesti Ühingu tegevjuht Margus Oro nimetas Lasteküla hea tahte saadikuks laulja, laulukirjutaja, kitarristi ning produtsendi Stig Rästa.

Loe lähemalt
riskipered

12.01.2019

Palun märka mind

Mitu aastat tagasi elas ühes Eestimaa suure linna tavalises elamupiirkonnas pere - kaks täiskasvanut ja mitu väikest last. Perre sündis peagi veel üks laps. Mõni kuu pärast lapse sündi hakkasid linnas levima kuulujutud, et laps on juba mitu päeva surnud, kuid keegi pole seda märganud. Uurimisel selgus, et laste vanemad olid joodikud, kes saadud lastetoetused kohe maha jõid, lastele aga süstiti viina, et nad ei karjuks. See kõik juhtus suures linnas, mitmekorterilises majas. Kas tõesti ei märganud mitte keegi, et seina taga elavas peres toimub midagi kahtlast - pidu käib aga last ei ole näha ega kuulda?

Loe lähemalt
riskipered

11.01.2019

Kui laps karjub abi järele

Eestis eraldatakse igal aastal keskmiselt 250 last oma vanematest, abivajavaid lapsi on tuhandetes. Lapse jaoks on see katastroof, olgu tema ema või isa millised tahes. Me ehitame aina juurde maju ja külasid, kuhu paigutada lapsi, kes oma kodus elada ei saa. Koolitame perevanemaid, kes armastaksid teiste emade lapsi ning võtaksid enda juurde kõik need õed-vennad, kes keerulises peres järjest juurde sünnivad. Me maksame suurt pearaha nende laste eest, kes ei ela oma kodus ning need kulud tõusevad riigi jaoks igal aastal. On see mõistlik? 

Loe lähemalt
riskipered

11.01.2019

Seistes musta augu serval

Lastel on kodus turvaline olla, nende tervis on kontrolli all ning õppeedukus normaalne. Ema ei tarvita alkoholi ning näeb koos isaga vaeva, et pere võlakoorem väheneks. Tundub täiesti tavaline pere? Kuidas võtta - aasta ja 10 kuud tagasi ähvardas seda peret reaalne laste äravõtmise oht.

Loe lähemalt
riskipered

11.01.2019

Maarika: "Iga pere on oma elu asjatundja. Minu kohus on näidata, kui ilus elu neil võiks olla."

Maarika suhestub raskustesse sattunud peredega läbi iseenda elus toimunud valusate kogemuste. „Jah, ma tean, mida tähendab alavääristamine kodus, psühholoogiline vägivald, pidevalt ohvri rollis olemine ning kuhu see inimese võib viia.“ Tänasel päeval nõustab Maarika ummikusse jooksnud peresid SOS Lasteküla peretugevdusprogrammis perede tugitöötajana. „Minu vähim eesmärk on juba peaaegu uppunud pere korrakski veepinnale saada, et nad kasvõi üheks hetkeks kogeks seda võimsat tunnet, mida tähendab iseseisvalt hingata.“ Sageli saab sellest aga alguse pere teekond, mis väga tihti viib võiduka lõpuni.

Loe lähemalt
riskipered

11.01.2019

Merike Seppam:"Oluline on olla toeks, et inimene ei murduks."

1. klassi tüdrukut tahetakse juba kolmandat aastat klassi kordama jätta; pikka aega töötu pereema ei julge tööd otsida, sest kardab, et ta ei kõlba mitte kuskile; ravi vajavale puudega lapsele unustavad vanemad ravimeid anda; kaheaastane laps veedab päevi elutoas auto turvahälli aheldatuna. Selline on paljude perede argipäev, mida näeb väga lähedalt perede tugitöötaja, kes tegutseb SOS Lasteküla peretugevdusprogrammis.

Loe lähemalt
riskipered

10.01.2019

"Ma tunnen, et olemegi kõikvõimsad!"

12 aastat on Narvas tegutsenud SOS Lasteküla peretugevdusprogramm, mille hingeks ja südameks on neli võimast ja isikupärast naist – Svetlana, Žanna, Jelena ja Julia. Nende suurim eesmärk on näidata keeruliste perede lastele, et kui ka oma vanemaid alati muuta ei õnnestu, saavad lapsed teha teistsuguseid valikuid. 800 lapse ja 300 pere jaoks on nad inimesed, kellele võlgnetakse oma teine elu.

Loe lähemalt
meie pered

06.01.2019

Kogu pere on nakatunud spordipisikuga

SOS Lasteküla ema Urmi pere elutoas on üks suur riiul läbinisti karikate, medalite ja diplomite päralt. Sport on selles peres au sees ning auhinnad kuuluvad kõik selle pere lastele, kes on need erinevatel võistlustel võitnud. Küll kabes, jalgpallis või lauatennises.

Loe lähemalt
meie pered

06.01.2019

Isa Ivar:"Isa ei tohi muutuda nännitoojaks."

Isaks olemise sügavaim saladus on tegelikult imelihtne – ole kohal, kuula oma lapsi ning näita, et sa ka tegelikult neist hoolid. Ei ole vaja palju raha, ei pea elama uhkes majas ega töötama kõrgetel ametikohtadel. Igaühel meist on üks ressurss, millest piisab – aeg. Seda peab lihtsalt oskama hästi kasutada.

Loe lähemalt
meie pered

06.01.2019

Kui väikesed Nukitsamehed leiavad armastava kodu

Maast laeni kõrguvad prügihunnikud toas, hingemattev hais, tuba täis väikesi ja suuremaid lapsi. Karin mäletab siiani seda šokki, mis teda tabas, kui esimest korda üle sellise pere ukseläve astus. Siis ta veel ei teadnud, et sellest lävest üleastumine tähendas tema enda pere jaoks elumuutvat otsust, mida ta ei ole mitte kunagi hetkekski kahetsenud.

Loe lähemalt
meie pered

06.01.2019

Kui ema armastus väsib

Irina on lastega töötanud 30 aastat. Tema kaks tütart on tundnud kodusoojust, ema ja isa armastust ning täit tähelepanu. Eelmisel aastal tegi nende pere aga elumuutva otsuse – võtta oma perre elama neli vanemliku hooleta last. Sügaval südames oli soov selleks julgeks sammuks juba ammu olemas, viimaseks otsustavaks tõukeks sai SOS Lasteküla ema ja isa otsimise kampaania eelmisel sügisel.

Loe lähemalt
meie pered

05.01.2019

Kui armastust ja hoolimist jagub ka teise ema lastele

Varsti juba paar aastat on Tiina olnud SOS Lasteküla ametlik pereema, kes kasvatab hoole alla võetud lapsi oma kodus.

Loe lähemalt
meie pered

01.01.2019

SOS ema Pille: "Mul on olnud väga eriline elu!"

Maaliliselt kaunis väikeses maakohas elaval Pillel ja Ennul on viis last. Kaks bioloogilist ning kolm kasulast, kes on jäänud ilma oma päris ema ja isa armastusest. Nad on pere, kes on võtnud enda juurde ja südamesse lapsed, kellega mitte keegi teine 24 tundi ööpäevas koos elada vist ei suudaks. Kõige keerulisem kasupoeg on nende juures elanud 9 aastat ning kuigi on hetki, mil muidu nii rahulikud isa Enn ning ema Pille on murekoorma all kössi vajumas, on nende pere moto: „Ma olen oma lastele nii tänulik!“

Loe lähemalt
Pressiteade

17.12.2018

Margus Oro sai Soome SOS Lastekülalt suure autasu

Soome SOS Lasteküla jagas 13. detsembril ainulaadseid medaleid “Laste eest”, mis auhinna statuudi järgi omistatakse neile eraisikutele või organisatsioonidele, kes on märkimisväärselt ja tulemuslikult arendanud SOS Lasteküla, mille tagajärjel paraneb vanemlike hooleta laste heaolu.

Loe lähemalt
toetajad kampaania

01.11.2018

Unikaalne kingitus koostööpartnerile või sõbrale - tee tema eest üks heategu

Personaalse sõnumi, oma firma logoga, kauni ning maailma muutva jõulukingi tegemine on väga lihtne ning võtab vaid mõne minuti. Heategevusliku annetuskeskkonna annetan.ee abil on võimalik ise teha e-kaarte ning suunata nii korporatiivseteks jõulukingitusteks mõeldud raha heategevusse.

Loe lähemalt
riskipered

29.10.2018

30. oktoobril toimub ühisarutelu „Asendushoolduse reform 10 kuud hiljem. Ootused ja tegelikkus“

SOS Lasteküla korraldab teisipäeval, 30. oktoobril kell 9.30-15 ühisarutelu „Asendushoolduse reform 10 kuud hiljem. Ootused ja tegelikkus.“ Arutelul osalevad oma valdkonna parimad eksperdid ja praktikud Eestist ja välismaalt, et ühise arutelu käigus leida lahendused asendushoolduse päevakajalistele probleemidele.

Loe lähemalt
Oleme koos

26.10.2018

ENESEVIGASTAMINE: Täiesti tavalise tüdruku ohtlik saladus

13-aastane Liliaana oli koolis keskmine õpilane. Vaikne ja tagasihoidlik oli ta juba väikesena olnud. Kui Liliaana koolist koju tuli, läks ta tavaliselt oma tuppa („Mul pea valutab, pikutan natuke“). Tütre tuba koristades leidis ema taskurätikuid, millel oli natuke verd. Vahel oli mõni plekk ka voodilinadel või riietel. 

Loe lähemalt
meie pered

17.10.2018

Mida teha, et Sul oleks õnnelikud lapsed?

Millistel vanematel on õnnelikud lapsed? SOS Lasteküla emad puutuvad kokku keerulistest peredest pärit lastega. Kuulates laste lugusid ning ravides nende hingehaavu, oskavad SOS emad oma kogemustele tuginedes välja tuua õnnelike perede valemi. Kui tahad kuuluda nende vanemate hulka, kelle lastest sirguvad õnnelikud inimesed, siis küsi endalt iga päev just neid „kontrollküsimusi“:

Loe lähemalt
Oleme koos

17.10.2018

ÕNNELIKUD LAPSED: Millistel vanematel on õnnelikud lapsed? SOS Lasteküla emade 12 kuldset reeglit

SOS Lasteküla emad puutuvad kokku keerulistest peredest pärit lastega. Kuulates laste lugusid ning ravides nende hingehaavu, oskavad SOS emad oma kogemustele tuginedes välja tuua õnnelike perede valemi. Kui tahad kuuluda nende vanemate hulka, kelle lastest sirguvad õnnelikud inimesed, siis küsi endalt iga päev just neid „kontrollküsimusi“:

Loe lähemalt
Oleme koos

10.10.2018

LEIN: SOS Lasteküla emade kogemused ja nõuanded traumaatiliste kogemustega lastega

Lein ei ole seotud ainult surmaga. Lein on muutustega kohanemise aeg.Inimese elus on läbi saanud oluline etapp või suhe: lahutus, sõprussuhe, laps läheb lasteaeda, lapsed kolivad kodunt välja, inimene ei saa halvenenud tervise pärast enam tööd teha või kaotab kodu.

Loe lähemalt
arvamuslugu

13.09.2018

10 ettepanekut, et meie lastest ei kasvaks vägivallatsevaid noori

Viimasel ajal on meedias kuumaks teemaks saanud noortekampade kogunemine parkides ja tänavatel ning nende vägivaldne käitumine teiste suhtes. Kui noor käitub vägivaldselt, siis kes on süüdi – kas lapsevanem, kes last kõige paremini peaks tundma, politsei, kes ei jõua igasse parki noori korrale kutsuma või kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajad, kes pole õigel ajal saanud jälile probleemidele ning pole leidnud võimalusi ja vahendeid selliste noorte „õigele teele suunamiseks“?

Loe lähemalt
riskipered

04.09.2018

SOS Lasteküla peretugevdusprogramm aitab koos püsida 153 perel

SOS Lasteküla ja Southwestern Advantage koostöös 2008. aasta maikuus toimunud heategevuslik aktsioon Kevadkoputus aitas annetuste abil koguda ligi neljandiku peretugevdusprogrammi aasta eelarvest, mille eest sai suvel abi 153 pere kokku 386 lapsega.

Loe lähemalt
meie pered

16.08.2018

Põltsamaa kohvikute päeval pakub Signe ja Ivari pere tõelist gurmeetoitu!

Pühapäeval, 19. augustil toimub Põltsamaal suur ja vägev kodukohvikute päev. Maitsvaid suupisteid, toekaid toite ja karastavaid jooke pakub kokku 24 kodukohvikut. Üheks pikaajaliseks kodukohvikutepäeval osalejaks on ka SOS Lasteküla pere, kes juba kuuendat aastat järjest sel päeval toidunautlejaid endale külla ootab.

Loe lähemalt
meie pered

26.07.2018

SOS Lasteküla Arvamusfestivalil: mis on Eesti lapse hinge hind?

SOS Lasteküla osaleb 2018.aasta  Arvamusfestivalil Lapsed ja vanemad perelaval laupäeval, 11. augustil kell 16.30-18 väga olulise teemaga "Mis on Eesti lapse hind". Soovime algatada elavat diskussiooni teemal, kelle õigused on tähtsamad - kas laste või vanemate omad ja miks jääb laps tihti pikemaks ajaks vanema(te) juurde, kes temast tegelikult ei hooli.

Loe lähemalt