Astu julgelt ligi ja küsi lisainfot

Äsja alanud hooajal on paljudes kaubanduskeskustes näha särasilmseid tudengeid, kes tutvustavad huvilistele SOS Lasteküla püsiannetajaks saamise võimalusi.

Noored on äratuntavad selle järgi, et kannavad SOS Lasteküla sümboolikaga kaelakaarti ning nende tegevuse taustal paistab SOS Lasteküla reklaamtahvel.

Juba neli aastat aitavad SOS Lastekülal püsiannetajate arvu suurendada erinevate erialade tudengid üle Eesti, kes on saanud selleks väljaõppe – läbinud SOS Lasteküla koolituse ning külastanud SOS Lastekülade peresid.

Miks on SOS Lastekülal oluline suurendada püsiannetajate arvu ja kuidas seda teha?

SOS Lasteküla lapsed jõuavad enamasti peredesse lapseeas ning igapäevast tuge vajavad nad keskmiselt 10-15 aastat. Seepärast ongi suurimaks toetuseks just püsiannetusega liitumine.

Igakuine annetus võimaldab SOS Lasteküla lastel tegeleda huvitegevusega, saada õpiabi  ja psühholoogilist tuge. Lisaks aitab püsikorraldusega kogutud raha meil toetada riskiperesid üle Eesti, et lapsi peredest ei eraldatakski.

Kui 2014. aastal elas SOS Lasteküla peredes 108 last, siis 2017. aastal hoolitsevad SOS pered juba 230 lapse heaolu eest. SOS peredest on tuule tiibadesse saanud 170 last.

Tänasel päeval on SOS Lastekülal kodud Keilas, Põltsamaal, Narva-Jõesuus, Juurus, Kohtla-Järvel ja noortekodud Keilas ning Tallinnas. Osad SOS-i lapsed kasvavad ka peredes üle Eesti.

Suur tänu kõikidele kauplustele, poekettidele ja kaubanduskeskustele, kes tudengite tegevust toetavad ja seeläbi SOS Lasteküla lapsi aitavad: Selver, Coop, Stockmann, Lõunakeskus, Kristiine Keskus ja Rocca al Mare Kaubanduskeskus, Laagri Maksimarket, Lasnamäe Centrum ja Tartu Kesklinna Keskus.

Huvilised on väga oodatud ligi astuma ja püsiannetajate perega liituma! Kel soovi arvuti tagant lahkumata püsiannetajaks hakata, saab liituda meie kodulehe kaudu.

Aitame koos!

Tudengite projektijuht: Agnes Karlson, agnes.karlson@sos-lastekyla.ee