otsing

tule tööle

Korralda ise annetuste kogumine

Ei ole vaja palju raha, ei pea elama uhkes majas ega töötama kõrgetel ametikohtadel. Igaühel meist on üks ressurss, millest piisab - aeg. Seda peab lihtsalt oskama hästi kasutada.

otsing

tule tööle

Kõik ideed, kuidas lapsi aidata, on teretulnud

Soovid lasteküla lapsi ja peresid toetada aga ei tea täpselt, kuidas seda teha? Kõige lihtsam ja peredele kõige vajalikum on, kui hakkad SOS Lasteküla toetajaks või teed ühekordse annetuse, kuid meil on väga palju ka muid ideid, kuidas saad meie peredele ja lastele head teha.

Korralda mõni üritus või sündmus, millest laekunud tulu saad annetada

Laste heaks on tehtud kodukohvikuid, muusikaüritusi, erinevaid võistlusi ja rekordite purustamisi, mille osavõtumaksud on lastele annetatud. Näiteks Põltsamaal mitmeid aastaid korraldatud kodukohvikute päeva kohvikutulu on lastekülale annetatud, Jalgpalliklubi Tallinna Kalev kingib Suure Mängu piletitulu lastekülale, Rahvusvahelise Erakooli algklassilapsed korraldavad igal aastal heategevusliku laada, mille tulu annetatakse lasteküla lastele.

Ettevõtted korraldavad heategevuslikke päevi või teevad sünnipäeva-annetuse

Paljud organisatsioonid korraldavad oma meeskonnas heategevusliku päeva või isegi nädala, mille jooksul on organisatsioonis nähtavatele kohtadele paigutatud annetuskastid ning juures infovoldikud ja materjalid, miks ja kelle jaoks raha kogutakse.

Mõned ettevõtted paluvad oma külalistel sünnipäevakinkide toomise asemel hoopis lastekülale annetuse teha. Näiteks 1Partner Kinnisvara meeskond otsustas jõulude eel oma kontoris läbi viia heategevuskampaania SOS Lastekülas kasvavate laste heaks ning üheskoos koguti vanemlike hooleta laste jaoks 1610 eurot.

Müü heategevuslikke kaarte, raamatut ning teisi meie e-poe tooteid

Meie lapsed ja pered on südamega joonistanud ja kirjutanud, et e-poes oleks heategevuslikke meeneid. Sina saad neid müüa erinevatel kogukondlikel laatadel või oma organisatsioonis teemapäeval, koolilapsed saavad heategevuslike jõulukaartide müümisega korraldada omavahelisi võistlusi ning parimatele väikestele müüjatele paneb SOS Lasteküla välja ka vahvad auhinnad.

Ettevõtted saavad toetada oma teenustega

Samuti saavad erinevad ettevõtted SOS Lastekülale pakkuda tasuta oma teenuseid. Näiteks Codelab aitas meil kodulehe valmis teha, Smaily aitab uudistel sinu postkasti jõuda või Fitek, kes aitab e-arveid väljastada.

Oma teenuseid saab pakkuda ka meie peredele - näiteks Oriflame teeb igal aastal meie noortele koolilõpetajatele meigi, Leibur on juba aastaid varustanud Keila SOS peresid leiva ja saiaga, E-Piim on abiks Põltsamaa SOS peredele piimatoodetega.

Osta Eesti disainerite tooteid ja külasta kohalikke restorane

Iris Janvier lõi heategevusliku kampaania "Hingelt ilus". Kõik Iris Janvieri tooted on kauplustes märgistatud ning inimene, kes toote ostab, saab uhkusega öelda, et ta on teinud head aga samas saanud selle eest ka imelise ja aegumatu disainerrõiva! 
Traditsiooniks saanud Heategevuslikul Restoranidepäeval annetavad üle 30 Eesti tuntuima ja mainekaima restorani 10% kõikidest selle päeva arvetest lasteküla peredele. 

Kutsu lasteküla lapsed ja pered tasuta mõnele üritusele

Mitmed teatrid, kontserdikorraldajad, vabaõhuürituste korraldajad ja mängukeskused võimaldavad lasteküla peredel käia tasuta nende poolt korraldatud sündmustel. Lapsed armastavad vett ning Pärnu Tervise Paradiis pakub meie peredele võimalust külastada veekeskust tasuta. Peredel on võimalus juba pikki aastaid külastada Luige laata, mis on paljudele meie peredele traditsiooniline sündmus; lapsed ootavad pikisilmi kevadet, et saaks oma taskuraha eest jäätist osta ja loomi uudistada. Spordiürituse Simple Sessioini meeskond on juba pikki aastaid meie lapsi tasuta kutsetega toetanud ning tänu sellele on meie lastekülas nüüd kasvamas õige mitu ekstreemspordihuvilist noort, kel ehk tulevikus sellele festivalile juba võistlejana asja.

Korralda mõni vahva teemapäev

Kui tegeled mõne vahva valdkonna või toreda hobiga, saad lasteküla lapsi endale külla kutsuda või korraldada mõne ägeda päeva lastekülas. SmartLynx viis lastekülas läbi väga vahva lennunduspäeva, FC Flora koos Seesamiga korraldasid meie lastele sportliku perepäeva, Moller Auto tutvustas noortekodus elavatele noortele moodsat autoremonditöökoda ning rääkis sellest, kuidas tänapäeval autosid ehitatakse ja parandatakse. Siis võib alati loota, et mõnele noorele jääb kogetud teemapäevast nii võimas mulje, et ta otsustabki oma tuleviku siduda näiteks lennunduse või autolukksepa tööga – andekaid ja motiveeritud töökäsi on
ju tänapäeval vaja igasse ettevõttesse! 

Kingi jõulukingituste asemel hoopis heategusid

SOS Lastekülal on juba mitmeid aastaid võimalik annetan.ee keskkonnas vormistada lihtsa vaevaga imeilus ja heade soovidega kaart, mille saab kinkida koostööpartnerile jõuludeks, kallile sugulasele sünnipäevaks, parimale sõbrale sõbrapäevaks, emale emadepäevaks ning vanavanematele vanaemade päevaks ning anda talle nii teada, et oled tema eest talle olulise tähtpäeva puhul teinud heateo ning annetanud soovitud summa lasteküla peredele.

Kingi saajale jääb sellest imelisest teost mälestuseks kaunilt vormistatud kaart, mille saad ise välja printida ning soovi korral ka kaunisse raami asetada, et seda veelgi ilusam kõikidele eksponeerida oleks.  

Korralda oksjon

Eesti Jalgpalli Liit ja SOS Lasteküla hea tahte saadik Ragnar Klavan kogusid heategevusliku oksjoni abil, kus müüdi huvilistele kolm väga erilise tähendusega särki, lasteküla peredele 2140 eurot.

Anneta preemiapunkte

Mitmetes kauplustes ja pankades on võimalik oma ostude eest või teenuste tarbimisel kogunenud punktid annetada heategevuseks. Näiteks Swedpanga kliendid saavad oma preemiapunktid lihtsa vaevaga annetada lasteküla lastele.  

Osta kinkepilet Piletilevi.ee keskkonnas on võimalik osta enda valitud summa eest kinkepilet, mille eest saab üks lasteküla laps endale sünnipäevaks kingituse.  

Sul tekkis idee, kuidas lapsi aidata? Väga tore! Võta meiega ühendust: toetus@sos-lastekyla.ee

Laeb, üks hetk...