otsing

tule tööle

Korralda ise annetuste kogumine

Ei ole vaja palju raha, ei pea elama uhkes majas ega töötama kõrgetel ametikohtadel. Igaühel meist on üks ressurss, millest piisab - aeg. Seda peab lihtsalt oskama hästi kasutada.

otsing

tule tööle

Heade tegude tegemiseks on palju võimalusi!

Tahaksid lasteküla lapsi ja peresid toetada aga ei tea täpselt, kuidas seda teha? Kõige lihtsam ja peredele kõige vajalikum on, kui hakkad SOS Lasteküla toetajaks või teed ühekordse annetuse, kuid on veel väga palju muid võimalusi heade tegude tegemiseks!

Korralda üritus või sündmus, millest laekunud tulu saad annetada


Laste heaks on korraldatud kodukohvikuid, muusikaüritusi, erinevaid võistlusi ja rekordite purustamisi. Näiteks Põltsamaa kodukohvikute päeval annetab igal aastal üks vahva kohvik oma tulu lasteküla lastele. Virtuaalpidu Beach Grind ja Tallinna Talvefestival toetasid piletimüügi tuluga lasteküla laste muusikaharidust, Jalgpalliklubi Tallinna Kalev kinkis lastekülale Suure Mängu piletitulu.  Rahvusvahelise Erakooli algklassilapsed on igal aastal korraldanud lasteküla laste heaks heategevusliku laada. Lauliku lasteaia väikesed põnnid küpsetasid toidukordade ajal järele jäänud leivast maitsvaid küüslauguleibasid ning korraldasid leibade müügiks heategevusliku kohviku.

Korralda oma ettevõttes heateopäev või tee sünnipäeva-annetus


Paljud organisatsioonid korraldavad oma meeskonnaga heategevusliku päeva või nädala, mille jooksul on organisatsioonis nähtavatele kohtadele paigutatud annetuskastid ning juures infovoldikud, miks ja kelle jaoks raha kogutakse.


Mõned ettevõtted paluvad oma külalistel sünnipäevakinkide toomise asemel lastekülale annetuse teha või leiavad mõne muu lahenduse, kuidas koos klientidega head teha.  Näiteks 1Partner Kinnisvara annetab igalt arvelt 1 euro lasteküla lastele.  Samuti otsustas nende meeskond jõulude eel oma kontoris läbi viia heategevuskampaania ning ühiselt koguti vanemlike hooleta laste jaoks 5580 eurot.

Müü heategevuslikke kaarte, raamatut ning teisi meie e-poe tooteid


Meie lapsed joonistavad igal aastal kauneid sünnipäeva- ja jõulukaarte, mida saab müüa kogukondlikel laatadel või oma organisatsiooni teemapäeval. Kooliõpilased saavad heategevuslike kaartide müümisega korraldada omavahelisi võistlusi. Parimatele

väikestele müüjatele paneb SOS Lasteküla välja ka vahvad auhinnad.


Kaardid valmivad enamjaolt SOS Lasteküla väikeste kunstnike käe all, aga oma loominguga on toetanud ka Epp-Maria Kokamägi, Ilon Wikland, Navitrolla ja teised professonaalsed kunstnikud.  Kõige noorem kunstnik, kelle töö  jõulude ajal paljusid rõõmustas, on kolmeaastane tüdrukuke. Uhkus ja tänu, mis lapse silmist vastu vaatab, kui ta näeb, et just tema joonistus on postkaardiks välja valitud, on kirjeldamatu ning kindlasti jõuab ka kaardi kinkija ja saajani.

Toeta oma ettevõtte teenuste või toodetega


Ettevõtted saavad SOS Lastekülale pakkuda tasuta oma teenuseid. Näiteks Codelab aitas meil kodulehe valmis teha, Smaily aitab uudistel toetajate postkasti jõuda ja  Fitek aitab e-arveid väljastada.


Oma teenuseid saab pakkuda ka meie peredele - näiteks Oriflame teeb igal aastal meie noortele koolilõpetajatele meigi, Leibur on juba aastaid varustanud Keila SOS peresid leiva ja saiaga, E-Piim on abiks Põltsamaa SOS peredele piimatoodetega.

Osta Eesti disainerite tooteid ja külasta kohalikke restorane


Iris Janvier lõi heategevusliku kampaania "Hingelt ilus". Kõik Iris Janvieri tooted on kauplustes märgistatud ning inimene, kes toote ostab, saab uhkusega öelda, et ta on teinud head ning samas saanud selle eest ka imelise ja aegumatu disainerrõiva.


Iris Janvieri moeloomingu sünnil ning SOS emade igapäevatööl on väga palju sarnasusi. Mõlemate missiooniks on luua ajas kestvat väärtust, panustades igapäevaste väikeste imede sünnile meeletut tahtejõudu, järjekindlust ning väga palju AEGA. Sellest jäägitust pühendumisest sünnib aga esimesel juhul ainukordne moelooming ning teisel juhul armastust pilgeni täis lapsed.


Traditsiooniks saanud Heategevuslikul Restoranidepäeval annetab üle 30 Eesti tuntuima ja mainekaima restorani 10% kõikidest selle päeva arvetest lasteküla peredele. 

Kutsu lasteküla lapsed ja pered tasuta oma üritusele


Mitmed teatrid, kontserdikorraldajad ja mängukeskused võimaldavad lasteküla peredel käia tasuta nende poolt korraldatud sündmustel. Lapsed armastavad väga ujuda ning Pärnu Tervise Paradiis pakub meie peredele võimalust külastada veekeskust tasuta. Peredel on võimalus juba mitmeid aastaid külastada Luige laata, mis on paljudele meie peredele traditsiooniline sündmus. Lapsed ootavad pikisilmi kevadet, et saaks oma taskuraha eest jäätist osta ja loomi uudistada. Spordiürituse Simple Sessioini meeskond on aastaid meie lapsi tasuta kutsetega toetanud ning tänu sellele on meie lastekülas nüüd kasvamas õige mitu ekstreemspordihuvilist noort, kel ehk tulevikus sellele festivalile juba võistlejana asja.

Anneta oma aega

Mitmed ettevõtted on otsustanud head teha oma aega annetades ning nii on toredaks traditsiooniks saanud, et igal kevadel või sügisel kogunevad lastekülla töökad vabatahtlikud, kes koos lasteküla peredega ühe päeva jooksul muljetavaldava töö ära suudavad teha. Nii on Keilas abiks käinud Swedbanga ja Kapiteli vabatahtlikud ning ühiselt on korrastatud küla territooriumi, lõigatud ja harvendatud võsa, värvitud terrasse, remonditud jalgpalliväljakut ning tehtud paljusid muid tarvilikke töid. Talgupäeva lõpetab pereemade valmistatud soe supp ning maitsev kook, mida ühiselt pika päeva lõpus nauditakse.

Korralda vahva teemapäev


Kui tegeled mõne vahva valdkonna või toreda hobiga, saad lasteküla lapsi endale külla kutsuda või korraldada mõne ägeda päeva lastekülas. SmartLynx viis lastekülas läbi väga vahva lennunduspäeva, FC Flora koos Seesamiga korraldasid lastele sportliku perepäeva, Moller Auto tutvustas noortekodus elavatele noortele moodsat autoremonditöökoda ning rääkis sellest, kuidas tänapäeval autosid ehitatakse ja parandatakse. Siis võib alati loota, et mõnele noorele jääb kogetud teemapäevast nii hea mulje, et ta otsustabki oma tuleviku siduda näiteks lennunduse või autolukksepa tööga – andekaid ja motiveeritud töökäsi on ju tänapäeval vaja igasse ettevõttesse.


Korralda oksjon


Eesti Jalgpalli Liit ja SOS Lasteküla hea tahte saadik Ragnar Klavan korraldasid heategevusliku oksjoni, kus enampakkumisele pandi kolm väga erilist särki.  Ragnar Klavani, Philippe Coutinho ja Liverpooli klubi mängijate autogrammidega särgid tõid lasteküla peredele kokku  2140 eurot.Särgid andis võitjatele üle Ragnar Klavan isiklikult.

Osta kinkepilet või anneta tavalise kaardimaksega


Piletilevi.ee keskkonnas on võimalik osta enda valitud summa eest kinkepilet, mille eest saab üks lasteküla laps endale sünnipäevaks kingituse.  


LHV panga eraisikust klient saab teha head iga kaardimaksega. Valida saab viie erineva summa - 1, 5, 10, 20 ja 50 sendi ja mitme erineva heateo vahel. Annetamisvõimaluse saab LHV mobiiliäpis või internetipangas sisse ja välja lülitada täpselt nii nagu soovi on. Eestis ainulaadne annetamisvõimalus juhib tähelepanu heade tegude kõige olulisemale kriteeriumile - tähtsaim on tegude järjepidevus, mitte

summa suurus.

 


Anneta tulumaksutagastus heategevuseks


2020. aastast alates on võimalik enammakstud tulumaksust kogusumma või osa heategevuseks annetada. Selleks tuleb e-maksuametis tulumaksusoodustusega isikute nimekirja kantud ühing välja valida. Annetada saab kuni kolmele saajale ning ükski annetus ei tohi olla väiksem kui 1 euro. Annetada võib kogu tagasisaadava tulumaksu summa või osa sellest. Osalise annetuse korral saab annetaja ülejäänud raha  pangakontole või soovi korral jätta oma

ettemaksukontole.
Osale Norstatpaneli uuringutes


Osale Norstatpaneli uuringutes. Tänutäheks küsitlustes osalemise eest saad toetada Sinu poolt välja valitud heategevusorganisatsiooni.

Norstat on juhtiv ja sõltumatu turu-uuringuandmete kogumisele keskenunud Euroopa ettevõtte.   Liitudes nende suure kogukonnaga saad kaasa aidata parimate toodete ja teenuste arendamisele.Sul tekkis idee, kuidas lapsi aidata? Väga tore! Võta meiega ühendust: toetus@sos-lastekyla.ee

Laeb, üks hetk...