otsing

tule tööle

Korralda ise annetuste kogumine

Ei ole vaja palju raha, ei pea elama uhkes majas ega töötama kõrgetel ametikohtadel. Igaühel meist on üks ressurss, millest piisab - aeg. Seda peab lihtsalt oskama hästi kasutada.

otsing

tule tööle

Kõik ideed, kuidas lapsi aidata, on teretulnud

Soovid lasteküla lapsi ja peresid toetada aga ei tea täpselt, kuidas seda teha? Kõige lihtsam ja peredele kõige vajalikum on, kui hakkad SOS Lasteküla toetajaks või teed ühekordse annetuse, kuid meil on väga palju ka muid ideid, kuidas saad meie peredele ja lastele head teha.

Korralda mõni üritus või sündmus, millest laekunud tulu saad annetada


Laste heaks on tehtud kodukohvikuid, muusikaüritusi, erinevaid võistlusi ja rekordite purustamisi, mille osavõtumaksud on lastele annetatud. Näiteks Põltsamaal mitmeid aastaid korraldatud kodukohvikute päeva kohvikutulu on lastekülale annetatud, Jalgpalliklubi Tallinna Kalev kingib Suure Mängu piletitulu lastekülale, Rahvusvahelise Erakooli algklassilapsed korraldavad igal aastal heategevusliku laada, mille tulu annetatakse lasteküla lastele. Lauliku lasteaia väikesed põnnid küpsetasid toidukordade ajal järele jäänud leivast maitsvaid küüslauguleibasid ning korraldasid leibade müügiks heategevusliku kohviku, mille tulu annetasid lasteküla lastele.


Ettevõtted korraldavad heategevuslikke päevi või teevad sünnipäeva-annetuse


Paljud organisatsioonid korraldavad oma meeskonnas heategevusliku päeva või isegi nädala, mille jooksul on organisatsioonis nähtavatele kohtadele paigutatud annetuskastid ning juures infovoldikud ja materjalid, miks ja kelle jaoks raha kogutakse.


Mõned ettevõtted paluvad oma külalistel sünnipäevakinkide toomise asemel hoopis lastekülale annetuse teha. Näiteks 1Partner Kinnisvara annetab igalt arvelt 1 euro lasteküla lastele ning samuti otsustas nende meeskond jõulude eel oma kontoris läbi viia heategevuskampaania SOS Lastekülas kasvavate laste heaks.

Üheskoos koguti vanemlike hooleta laste jaoks 5580 eurot.

Müü heategevuslikke kaarte, raamatut ning teisi meie e-poe tooteid


Meie lapsed joonistavad igal aastal kauneid jõulu- ja sünnipäevakaarte. Sina saad neid müüa erinevatel kogukondlikel laatadel või oma organisatsioonis teemapäeval, koolilapsed saavad heategevuslike jõulukaartide müümisega korraldada omavahelisi võistlusi. Parimatele

väikestele müüjatele paneb SOS Lasteküla välja ka vahvad auhinnad.


Kaardid valmivad enamjaolt SOS Lasteküla väikeste kunstnike käe all, aga oma loominguga on toetanud ka Epp-Maria Kokamägi, Ilon Wikland, Navitrolla ja teised professonaalsed kunstnikud.  Kõige noorem kunstnik, kelle töö on jõulude ajal paljusid rõõmustanud, on olnud kolmeaastane tüdrukuke. See rõõm, uhkus ja tänu, mis lapse silmist vastu vaatab, kui ta näeb, et just tema joonistus on postkaardiks välja valitud, on kirjeldamatu ning kindlasti jõuab ka kaardi kinkija ja saajani.

Ettevõtted saavad toetada oma teenustega


Ettevõtted saavad SOS Lastekülale pakkuda tasuta oma teenuseid. Näiteks Codelab aitas meil kodulehe valmis teha, Smaily aitab uudistel toetajate postkasti jõuda ja  Fitek aitab e-arveid väljastada.


Oma teenuseid saab pakkuda ka meie peredele - näiteks Oriflame teeb igal aastal meie noortele koolilõpetajatele meigi, Leibur on juba aastaid varustanud Keila SOS peresid leiva ja saiaga, E-Piim on abiks Põltsamaa SOS peredele piimatoodetega.


Osta Eesti disainerite tooteid ja külasta kohalikke restorane


Iris Janvier lõi heategevusliku kampaania "Hingelt ilus". Kõik Iris Janvieri tooted on kauplustes märgistatud ning inimene, kes toote ostab, saab uhkusega öelda, et ta on teinud head ning samas saanud selle eest ka imelise ja aegumatu disainerrõiva.


Iris Janvieri moeloomingu sünnil ning SOS emade igapäevatööl on väga palju sarnasusi. Mõlemate missiooniks on luua ajas kestvat väärtust, panustades igapäevaste väikeste imede sünnile meeletut tahtejõudu, järjekindlust ning väga palju AEGA. Sellest jäägitust pühendumisest sünnib aga esimesel juhul ainukordne moelooming ning teisel juhul armastust pilgeni täis lapsed.


Traditsiooniks saanud Heategevuslikul Restoranidepäeval annetavad üle 30 Eesti tuntuima ja mainekaima restorani 10% kõikidest selle päeva arvetest lasteküla peredele. 

Kutsu lasteküla lapsed ja pered tasuta mõnele üritusele


Mitmed teatrid, kontserdikorraldajad, vabaõhuürituste korraldajad ja mängukeskused võimaldavad lasteküla peredel käia tasuta nende poolt korraldatud sündmustel. Lapsed armastavad väga ujuda ning Pärnu Tervise Paradiis pakub meie peredele võimalust külastada veekeskust tasuta. Peredel on võimalus juba pikki aastaid külastada Luige laata, mis on paljudele meie peredele traditsiooniline sündmus; lapsed ootavad pikisilmi kevadet, et saaks oma taskuraha eest jäätist osta ja loomi uudistada. Spordiürituse Simple Sessioini meeskond on juba pikki aastaid meie lapsi tasuta kutsetega toetanud ning tänu sellele on meie lastekülas nüüd kasvamas õige mitu ekstreemspordihuvilist noort, kel ehk tulevikus sellele festivalile juba võistlejana asja.

Korralda mõni vahva teemapäev


Kui tegeled mõne vahva valdkonna või toreda hobiga, saad lasteküla lapsi endale külla kutsuda või korraldada mõne ägeda päeva lastekülas. SmartLynx viis lastekülas läbi väga vahva lennunduspäeva, FC Flora koos Seesamiga korraldasid meie lastele sportliku perepäeva, Moller Auto tutvustas noortekodus elavatele noortele moodsat autoremonditöökoda ning rääkis sellest, kuidas tänapäeval autosid ehitatakse ja parandatakse. Siis võib alati loota, et mõnele noorele jääb kogetud teemapäevast nii võimas mulje, et ta otsustabki oma tuleviku siduda näiteks lennunduse või autolukksepa tööga – andekaid ja motiveeritud töökäsi on
ju tänapäeval vaja igasse ettevõttesse! 


Korralda oksjon


Eesti Jalgpalli Liit ja SOS Lasteküla hea tahte saadik Ragnar Klavan korraldasid heategevusliku oksjoni, kus enampakkumisele pandi kolm väga erilist särki.  Ragnar Klavani, Philippe Coutinho ja Liverpooli klubi mängijate autogrammidega särgid tõid lasteküla peredele kokku  2140 eurot.


Särgid andis võitjatele üle Ragnar Klavan isiklikult.


Osta kinkepilet või anneta tavalise kaardimaksega


Piletilevi.ee keskkonnas on võimalik osta enda valitud summa eest kinkepilet, mille eest saab üks lasteküla laps endale sünnipäevaks kingituse.  


LHV panga eraisikust klient saab teha head iga kaardimaksega. Valida saab viie erineva summa - 1, 5, 10, 20 ja 50 sendi ja mitme erineva heateo vahel. Annetamisvõimaluse saab LHV mobiiliäpis või internetipangas sisse ja välja lülitada täpselt nii nagu soovi on. Eestis ainulaadne annetamisvõimalus juhib tähelepanu heade tegude kõige olulisemale kriteeriumile - tähtsaim on tegude järjepidevus, mitte

summa suurus.

 


Tulumaksutagastuse heategevuseks annetamine


2020. aastast alates on võimalik enammakstud tulumaksust kogusumma või osa heategevuseks annetada. Selleks tuleb e-maksuametis tulumaksusoodustusega isikute nimekirja kantud ühing välja valida. Annetada saab kuni kolmele saajale ning ükski annetus ei tohi olla väiksem kui 1 euro. Annetada võib kogu tagasisaadava tulumaksu summa või osaliselt. Osalise annetuse korral saab annetaja ülejäänud raha  pangakontole või soovi korral jätta oma

ettemaksukontole.
Osale Norstatpaneli uuringutes


Osale Norstatpaneli uuringutes. Tänutäheks küsitlustes osalemise eest saad toetada Sinu poolt välja valitud heategevusorganisatsiooni.

Norstat on juhtiv ja sõltumatu turu-uuringuandmete kogumisele keskenunud Euroopa ettevõtte.   Liitudes nende suure kogukonnaga saad kaasa aidata parimate toodete ja teenuste arendamisele.Sul tekkis idee, kuidas lapsi aidata? Väga tore! Võta meiega ühendust: toetus@sos-lastekyla.ee

Laeb, üks hetk...