Eestis visiidil viibiv Austria president Alexander Van der Belleni jaoks on Eesti visiit väga eriline, sest tal endalgi oli 14. eluaastani eesti pass. Presidendi vanemad kohtusid ja abiellusid 1931. aastal Saaremaal, kust nad lahkusid 1941. aastal. Presidendi vanem õde on sündinud Tallinnas, kuid Alexander Van der Bellen  ise sündis 1944. aastal juba Viinis.

“Austria president üllatas meid sellega, et kutsus Eestisse saabumise päeval väikese ringkonna inimesi enda ja oma abikaasaga kohtuma. Meil oli väga suur au kuuluda kutsutute hulka,” ütles SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. “Oli väga tore ja südamlik kohtumine, mis toimus Austria suursaadiku residentsis. Nii Austria president kui ka tema abikaasa Doris Schmidauer olid SOS Lastekülast väga teadlikud ning tundsid huvi, kuidas ja kui palju lapsi me Eestis aitame. Doris Schmidauer on lastekülaga ka lähemalt kokku puutunud. Hiina visiidi ajal külastas ta sealset lasteküla.”

Eesti visiidi ajal kohtub Austria president Kersti Kaljulaidiga, külastab oma sugulasi Saaremaal ning  Kihelkonna vallamaja,  kus tema vanemad 1931. aasta 7. juunil paari pandi.

Visiidi eesmärgiks on süvendada kahe riigi vahelisi häid suhteid ja arutada aktuaalseid Euroopa Liidu teemasid.

Kuidas on  Austria presidendi Alexander Van der Bellen Eestiga seotud?

Alexander Van der Belleni ema oli eestlane, isa vend jäi Eestisse.

Alexander Van der Belleni ema Alma Siebold (ka Sibold, Siibold, 1907–1993) oli eestlane. Emaisa Julius Friedrich Siebold oli Tartu Ülikooli lõpetanud eestlasest proviisor, kes 1905. aastal asus elama ja apteekrina tööle Pihkvasse. Julius Friedrichi vanemad Mihkel ja Kadri Siibold olid pärit Liivimaa kubermangust, Tartumaalt Meerilt.

Austria presidendiks valitud Van der Belleni isa noorem vend Konstantin (sünd 1903 Pihkvas – surn 1993 Elvas) jäi perekonna Ida-Preisimaale ümberasumise käigus 1941. aastal Eestisse, töötades Elvas arstina kuni pensionile jäämiseni 1978.

Konstantini Elvas elav tütar Irene Steinberg on Viinis oma presidendikandidaadist onupojal külas käinud.