perekond

Ema Leili koos oma SOS lastega. Vasakult: Anastassija (9), Marion (14), Merlin (9), ema Leili ja Margret (6).

Keila SOS Lastekülas kasvanud Merlin Kaljuvee (28) ei kutsu oma SOS ema Leilit (69) lihtsalt emaks, vaid hellitavalt „Maamiks“. Hetkel pensionipõlve pidava ema Leili südames on alati soe ja päikseline tuba mitte ainult tema kolmel bioloogilise lapsel, vaid ka 11 SOS Lasteküla lapsel. Lisaks on ta suurepäraseks vanaemaks 15 lapselapsele. „Ma näen Maami silmis seda uhkust ja rõõmu oma laste ja lastelaste üle ja see teeb hinge nii soojaks, kuidas ühe inimese südamesse mahub nii palju headust ja siirust,“ räägib Merlin oma emast.

Merlin Kaljuvee ema Leilist: Ta on toetav ja mõistev ning mis põhiline – ta usub meisse!
Ema Leili on eriline ja suure südamega naine. Ta on EMA suure algustähega. Kui temast 1995. aastal minu ja teiste meie pere laste ema sai, siis algul pelgasime teda emaks kutsuda, kuid mida aeg edasi, seda loomulikumaks see muutus. Nüüd ei kutsu me teda lihtsalt emaks, vaid hellitavalt „Maamiks“. Ta on nagu soe päike, keda jagub meile kõigile. Tema hingesopis on koht lisaks oma kolmele bioloogilisele lapsele ka 11 SOS lapsel. Tema bioloogilised lapsed ei kadesta, et nende ema on endale veel 11 last lisaks saanud.

Tänu Maamile on meil alati ühised jõulud, sest tema tahab ja meie tahame pühadel alati koos olla.

Ema on hooliv ja abistav. Kui on abi vaja – ükskõik millist – ta alati aitab. Kui vennal või õel oli vaja kodu sisustamiseks mööblitükk, siis tema tõttas appi, hoolimata sellest, et tegelikult on ta juba pensionil.
Teisel vennal sündis poja ja ta soovis lapsele vankritekki. Ema Leili võttis heegelnõela ja heegeldas selle talle. Sest ta lihtsalt on kõikvõimas. Ta mõtleb alati kaasa kui nõu küsida, sealjuures ei kipu ta sekkuma sinu valikutesse ega ka otsustesse. Ta on toetav ja mõistev ning mis põhiline – ta usub meisse. Ja see ongi tähtis.

Ma julgen väita kõigi meie pere laste nimel, et meil on maailma kõige parem ema ja me oleme õnnelikud, et me just tema lapsed oleme.

Tema jaoks ei olnud SOS ema töö Lastekülas töö – see oli tema elustiil ja ta nautis seda. Ma olen talle tänulik selle eest, et ta on minu ema ka pärast seda kui ta enam lastekülas ei tööta. Ma saan alati kindel olla, et ta on meie kõigi jaoks olemas, nt kui on vaja muret kurta või rõõmu jagada või lapsi hoida.
Tänu Maamile on meil alati ühised jõulud, sest tema tahab ja meie tahame pühadel alati koos olla. Ta on meist teinud ühe suure kokkuhoidva perekonna ja me võime selle üle väga õnnelikud ja uhked olla. Ema on loonud meile armsad traditsioonid, mida me kõik saame jätkata ka oma peredes.

Meie Maam on ka juba vanaema, nii oma pärislaste lastele kui ka Lasteküla lastelastele. Ja ma näen seda uhkust ja rõõmu tema silmist ning see teeb hinge nii soojaks, kuidas ühe inimese südamesse mahub nii palju headust ja siirust.
Peaaegu kõik meie pere lapsed on tublid ja saavad elus hästi hakkama ja mitte ainult hästi hakkama, vaid sealjuures panustavad ka palju teistesse asendushooldusel elavata laste heaolusse. Sellest saab välja lugeda, et meie Maam on meile õpetanud palju sallivust ja empaatilist suhtumist ka teistesse. Ma julgen väita kõigi meie pere laste nimel, et meil on maailma kõige parem ema ja me oleme õnnelikud, et me just tema lapsed oleme.

Kui Sa soovid aidata kaasa, et SOS emad saaksid pakkuda armastavat perekonda ja kodusoojust vanemliku hooleta lastele, tee meie emade ja laste jaoks oluline heategu SIIN