Eile tunnustati lisaks aasta emale ka seitset SOS Lasteküla ema, kes kasvatavad koos oma lastega ka neid lapsi, kellel seni on vanemlik hoolitsus puudunud. Kokku on Eestis vanemliku hooleta lapsi ligi 4000 ning oma vanemate kaotamise ohus 7000.

SOS Lasteküla hea tahte saadik Heinz Valgu sõnul võiks igaüks eeskuju võtta emadest, kes on üles kasvatanud 5-10 last. “Meie üha vananevas ühiskonnas on see, mida olete teie saavutanud, suureks kingituseks meie riigile ja meie rahvale,” ütles Valk eile Solaris keskuses toimunud tänuüritusel, kus premeeriti seitset SOS Lasteküla ema.

“Need on väga erilised naised, sest pere lastest igaüks on erineva saatuse, elukogemuse, kommete ja ellusuhtumisega ning iga ema ülesanne on neist kõigist ühtehoidev perekond luua,” lisas Heinz Valk.

“Isegi kui laste kasvatamisega on probleeme või kui on raske – igal juhul on emadus nauditav iga päev, iga tund,” lisas SOS Lasteküla patroon Kristi Kallas. “Lapsed õpetavad meile, kuidas olla õnnelikud pealtnäha täitsa ilma põhjuseta. Ma olen nii tänulik SOS emadele, kes suudavad ja tahavad anda nii paljudele lastele oma tingimusteta armastuse. Ma loodan, et olete õnnelikud iga päev ja seda ka täiesti ilma põhjuseta!”

SOS Lasteküla viie lapse ema Maire sõnul on niisugust tunnustamist väga vaja.

“Iga SOS ema elus on aeg, mil tunned, et oled üksinda, ” tunnistas ta. “Ja sellistel hetkedel on hea endale meelde tuletada, et tegelikult on sinu selja taga inimesed, kes on alati sulle toeks. Emadepäevaüritused Estonias ja Solarises näitasid meie emadale, et sinu igapäevast tööd väärtustatakse ja sa tunned ennast jälle energilise ja teotahtelisena. Pole vist olemas inimest, kes ei vajaks sellist hingepuudutust!”

Solaris keskuses sel kuu toimuva kampaaniaga juhitakse tähelepanu emadele, kes teevad teiste vanemate tegemata tööd ning kasvatavad lisaks enda lastele ka võõraid lapsi. Lisaks annetuste kogumisel otsitakse SOS lasteküladesse ka uusi emasid.

Aitäh Solaris keskus, Ott Lepland, Inge Pitsner, väike hiiglane Airen, vokaalansambel Sosin, pehmed ja eestimaised Ellu sallid ning gurmeekohvik Gustav ja kohvik Komeet – tänu teile said meie emad väga imelise kingituse osaliseks!

Fotod: Marek Metslaid

SOS emad koos SOS Lasteküla patroon Kristi Kallase ja SOS Lasteküla hea tahte saadik Heinz Valguga

Imelise häälega väike hiiglane Airen ja tema saatja kitarril

Imemaitsev tort gurmeekohvik Gustav tordimeistritelt

Kohvik Komeet tordimeistrite käe all valminud hõrk tort

Päevajuht Ott Lepland

Solaris keskus kinkis igale perele kinkekaardi

Südamlik raamat “Meie kõigi lapsed” SOS Lasteküla suurtest ja väikestest