Ema Margarita väga toimeka pere märtsikuu märksõnadeks olid  armsad omavahelised vestlused, terved hambad, esimene külaskäik raamatukokku, perekondade-vaheline lauatennisevõistlus ja jalgrataste parandamine.

Märtsi esimesel nädalavahetusel võttis ema Margarita oma pere väikesed ja natuke suuremad käe kõrvale ning koos mindi veetma toredat päeva Narva linna. Jalutati linnatänavatel ning lihtsalt räägiti omavahel – teemadel, mis hingel ning unistustest, mida tahaks saavutada. Oli kerge ja mõnus olla – vaba argipäevarutiinist ning igapäeva askeldustest.

Emale räägiti salajasi mõtteid ning ema Margarita oli väga tänulik selle eest, et lapsed teda nii usaldavad. Kui mured ja rõõmud said südamelt räägitud, söödi koos lõunat ning mindi jalutama mere äärde, mis oli karge ja talviselt jäine.

Koju saabudes lasid lapsed kujutlusvõimel vabalt lennata ning maalisid ja joonistasid mereteemalisi  pilte.

Suur väljakutse sel kuul oli ema Margarita perele hambaarsti külastus, mis lõppes sellega, et kõikide pereliikmete hambad on täiesti terved ja aukudeta. Lapsed lubasid edaspidigi oma hambad hoolikalt hoida ning  menüüsse lisandus senisest veelgi rohkem värskeid puu- ja köögivilju, et keha ja meel ikka piisavalt vitamiine saaksid.

Suursündmuseks sel kuul oli ka see, et pere eelkooliealine poiss Anton sai oma elu esimese raamatukogukaardi! Oli väga uhke tunne, kui suures ja ägedas raamatukogus võis täiesti oma soovi järgi sobiva raamatu välja valida ning selle siis lugemiseks koju kaasa võtta. On ikka väga tore olla juba nii suur poiss, kellel on päris oma raamatukogukaart nagu suurematel vendadel.

Märtsi lõpp oli Margarita pere jaoks aga väga sportlik. Koos küla teise perekonnaga peeti maha üks vahva lauatennisevõistlus, mis tekitas kõikides mängijates hasarti ning laste kilgetel polnud lõppu!

Sel kuul külastas nende peret ka üks vahva noor meistrimees, kes vaatas üle ja parandas ära pere jalgrattad, et kevade tulekuks oleks kõik sõiduvahendid korras ja sõiduks valmis. Perepoistes tekitas see väga suurt elevust ning poisid olid ninapidi juures, et ka ise  kõik nipid, kuidas jalgrattaid sõidukorda seada, ära õppida. Kes teab, võibolla saavad järgmisel aastal poisid juba päris iseseisvalt selle tööga hakkama. Ema Margarita arvates on see väga tähtis, et poisid oskaksid oma kätega midagi teha, vajalikke asju parandada ning remontida ning lihtsamaid asju ehitada. Siis ei ole vaja igaks väiksemaks tööks abilist kohale kutsuda. Ja nagu näha, kannab Margarita töö juba vilja, sest poisid tunnevad oma kätega meisterdamise ja remontimise vastu väga suurt huvi!

Ema Margarita pere ainuke piiga – väike Alissa tegi aga emmega koos usinalt käsitööd, laulis ning unistas ühest vahvast suvisest pereseiklusest. Millisest täpsemalt, jäägu veel Alissa ja ema Margarita väikeseks saladuseks!

Kui soovid toetada SOS lastekülade lapsi, saad teha seda SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.