Seda teab vist iga pereema, et lastele meeldib väga üllatusi saada aga seda, et lapsed armastavad väga ise ka üllatusi teha, tuleb harvem ette. Seda vahvam oli ema Malli kogemus, kes pidas jaanuarikuus oma sünnipäeva. Kuidagi juhtus nii, et just sünnipäeval oli pereemal puhkus ning seetõttu oli ema sõitnud oma päriskoju.  Suur oli aga ema  üllatus, kui õigel päeval olid kõik tema armsad lapsed koos pereabilisega ukse taga ning rääkisid suure õhinaga, kuidas nad emale torti meisterdasid ning poes lilli valisid.

Sünnipäevalauas jätkus juttu kauemaks, perepojad meenutasid, kuidas nad olid kunagi ema päriskodus koridori kappi aidanud värvida ning tüdrukud tuletasid meelde, et üks tuba oli vanasti täitsa tühi.

„Küll mul on ikka armsad ja vahvad lapsed!“ sai ema Mall jälle kinnitust sellele, kui tähtis on ühise pere tunne, kui suure kaaluga koosveedetud hetked ning kui olulised on esmapilgul täiesti tühistena tundunud seigad, mis kinnituvad laste mällu kogu eluks!

Kui soovid toetada SOS lastekülade lapsi, tule tee püsiannetus SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.