Ema Urve pere tegusad ja energilised ristivanemad Tallinna Rahvusvahelisest Naisteklubist kinkisid perele vahva kursuse Savitaja keraamika töökojas. Ühel ilusal talvekuu päeval otsustas pere kingituse teoks teha ning seadis sammud töökotta.

Väga abivalmis ja  hästi sõbralik juhendaja Triinu tegi lastele väikese tutvustusringi ning palus mõelda, kes mida endale teha tahaks. Ning kui esimese hooga ei hakanud mõtted liikuma, et mida siis ikkagi teha tahaks, siis algas tegutsemine pihta kohe, kui ema Urve mainis, et võite oma asja ju ka kellelegi kinkimiseks teha. Siis ei olnud enam mõtetest puudus ning häid ideid, mida oma kallitele lähedastele ja sõpradele teha, tuli lausa hulgi.

Lapsed olid tõesti väga asjalikud ning juhendaja ei saanud muud, kui neid tubliduse ja töökuse eest kiita. Kõik väikesed meistrimehed ja -naised said väga põneva kogemuse, kuidas valmib üks savist tass, kauss või kujuke ning kui palju protsesse see enne läbima peab, kui asi lõpuks valmis saab.

„Muidugi on kõige tähtsam üheskoos tegutsemise lust, üksteise abistamine ning selle juurde räägitud südamlikud lood ja jutud,“ ütleb ema Urve toreda ja meeleoluka päeva lõpuks.

Enamus kingituseks tehtud asju rõõmustavad juba uut omanikku ning teevad siiani südame soojaks väikesel kinkijal, kes meisterdamise käigus kingi sisse ka oma hinge puhus!

Suured tänusõnad Rahvusvahelisele Naisteklubile kooslustitud kingituse ning juhendaja Triinule rõõmsameelse ja vahva juhendamise eest!

Kui soovid toetada SOS lastekülade lapsi, tule tee püsiannetus SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.