Aprillikuu oli ema Valentina pere jaoks pidukuu, sest kahel tema pere lapsel olid sünnipäevad.  Vanim poistest sai 18aastaseks ning sel puhul pidas kogu pere koduaias piknikku. Pere vanima tütre, kes soovib saada professionaalseks kokaks, eestvedamisel marineerisid lapsed ise sashlõkki, koduõuel mängiti palli ning õhtul jõi kogu pere teed ning sõi torti. Milline meeldejääv kogu perega veedetud päev!

Teiseks  pere sünnipäevalapseks oli peretütar, kes sai oma lemmiktordilt küünlad ära puhuda ning soovi soovida! Koos kahe sõbrannaga sättis sünnipäevalaps ennast Narva linna väikesele jalutuskäigule, kus külastati planetaariumi ning muid kohti, mis tähtpäevalisel välja olid valitud. Koos perega jõuti ka kohvikus süüa ning ema Valentina võis ainult rõõmu tunda sellest, et tema lapsed avalikus kohas, kohvikus ennast väga hästi üleval pidasid ning neile sealsed toidud väga maitsesid.

Valentina rõõmustab väga selle üle, et lastele meeldib õues mängida, koos sõpradega aega veeta ning sportlikke mänge mängida. Mis saab veel parem lõõgastus olla pärast väsitavat koolipäeva, kui sõpradega koos palliplatsil aega veeta.

Ühised tegevused perega aga liidavad ning tekitavad positiivseid emotsioone ka teismelistes lastes, kes võib-olla kõigega, mida emad soovivad ja räägivad, alati nõus ei ole.

Pere külastas ühiselt ka Meresuu SPAd, kus kõige rõõmsam oli väike perepoeg, kes esimest korda sai hakkama ujumisega. Väike ujuja oli nii õnnelik, et suutis iseseisvalt vee peal püsida ning edasi liikudagi, ning sai veelkord kinnitust sellele, et harjutamise ja järjekindlusega on võimalik saavutada edu, kuigi vahepeal võib tunduda, et ujumine ei saa mitte kunagi selgeks!

Kõige keerulisem on aga ema Valentinal harjuda mõttega, et tema vanim poeg astub sel suvel iseseisvasse ellu ning peab ise, ilma pere abita endaga toime tulema. Koos perega on jõutud isegi arutada, milliseid muutusi iseseisev elu võib kaasa tuua ning milliseid asju võiks noor kõigepealt vajada.

Pere väiksemad lapsed lunisid suurelt vennalt välja ka lubaduse, et niipea kui venna on end oma uues kodus sisse seadnud, minnakse vennale ka tordiga külla.

Lõpuks on kätte jõudnud aga kevad ning terve pere kavatseb seda tähistada nii, et ühineb koristusaktsiooniga „Teeme ära!“

Kui soovid toetada SOS lastekülade lapsi, tule tee püsiannetus SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.