Laps ei ütle ema, sest mina seda tahan. Laps vajab ema.

3.-21. maini tähistas SOS Lasteküla Solarise keskuses kõikidele emadele pühendatud kuud ning kogu pidukuu keskmes olid SOS Lasteküla emad. Eesmärgiks oli kiita, tunnustada ja tänada kõiki Eesti emasid, kelle igapäevane pühendumine ning hellus ja armastus kujundavad meie järeltulevaid põlvkondi.

Kampaaniaga soovisime tunnustada kõiki Eestimaa emasid – ükskõik, kas nad kasvatavad iseenda või kellegi teise lapsi. See on kõige suurem ja olulisem töö ning selle tegijaid ei tohiks ka ühiskondlikul tasandil mitte kuidagi kritiseerida või lahterdada, vaid lähtuda sellest, et igal lapsel on vaja ema.

Eestis on vanemliku hoolitsuseta 3600 last ja oma vanemate kaotamise ohus ligi 7000 last. Asenduskodudes elab 1000 last, kellest 200 elab SOS Lasteküla peredes. Oma kodu ja ema ootel on veel 24 last Kohtla-Järve. Enamik meist on palju õnnelikumad, sest meil on ema, kellele öelda aitäh. SOS Lasteküla sooviks on, et vähemalt kord aastas leiaks igaüks meist aega öelda oma emale, kui tähtis ta talle on ning miks on ta parim ema. On hea, kui emad seda kuulevad ja oma teadmisele kinnitust saavad.

Solarise keskuses olid üleval portreed SOS emadest Mairest, Annist ja Larissast, kes esindavad 22 aastase ajalooga SOS Lasteküla. Ema Maire on 12 aastat SOS Lastekülas töötanud ning tema peres on kasvanud seitse SOS last. Ema Larissa peres kasvab samuti seitse SOS last ning temal on SOS emana staaži kaks aastat. Ema Anni emastaaž on aasta ning tema peres kasvab viis SOS last.

Emadekuu raames sai Solarise keskuses SOS Lasteküla emade ja perede kohta rohkelt informatsiooni. 5., 6., 8., 9., 14. mail olid kohal rõõmsatujulised tudengid, kes andsid huvilistele infot selle kohta, kuidas meie peresid aidata ning lisaks toimus mitmeid põnevaid sündmusi. Kui soovid toetada SOS Lasteküla emade tööd, palun tee püsiannetus läbi meie kodulehe SIIN

Pressiteade: “SOS Lasteküla: eestlaste valmisolek võõraste laste kasvatamiseks on kesine

Foto: Terje Atonen

SOS Lasteküla emad: Maire, Larissa ja Anni. Foto: Terje Atonen