Palun aita meid, et lapsed ei peaks üles kasvama lastekülas, vaid et neil oleks hea olla oma kodus oma ema ja isaga.

Eestis satub asendus- ja turvakodudesse aastas  250-400 last, sest ema ja isa ei suuda või ei oska nende eest hoolt kanda. Paljud lapsed on pidanud tundma füüsilist vägivalda, tühja kõhtu ja üksindust. Pered satuvad suurtesse raskustesse väga erinevatel põhjustel.

Allakäik algab sageli töökoha kaotusest või kui inimese ümbert kaob turvavõrgustik. Hättasattunud emal või isal kaob järsku pind jalge alt ning tal puudub oskus ise jalule tõusta. Ka lähedase inimese kaotus võib tõugata allakäiguteele.

Kõige rohkem valu tunnevad järsult halvenenud pereelus just lapsed ning üsna sageli viivad need sündmused selleni, et lapsed eraldatakse omaenda emast ja isast, sest kodus elamine on lapse jaoks lihtsalt liiga ohtlik. See on lapse jaoks katastroof.

SOS Lasteküla 24 aastane kogemus vanemliku hooleta lastega tegelemisel näitab väga selgelt, et me oskame pakkuda neile lastele ning peredele vajalikku tuge. Paljud neist peredest saavad eluisu tagasi ning lapsed jäävad oma vanematega kokku.

Lasteküla on raskustes peresid aidanud juba 2008. aastast ning 11. aasta jooksul on meilt abi saanud 1100 last ja üle 450 pere – kõik need pered saavad laste kasvatamisega ise hakkama. Praegu aitame peresid Narvas, Sillamäel, Kohtla-Järvel, Keila linnas, Harku vallas, endises Vasalemma vallas ning Keila vallas aga tahame jõuda veel rohkemate peredeni ning pakkuda abi ka Põltsamaal, Juurus ja Paldiskis.

Sinu annetuse abil saame riskiperedele võimaldada psühholoogilist ja sotsiaalset abi,  lastele õpiabi, logopeede ja terapeute ning vajadusel ka materiaalset tuge lastele vajalike ravimite ostmiseks. Perega tegeleb iganädalaselt SOS usaldusisik, kes aitab ja abistab peret igal sammul.

Me teame, et suudame aidata neid peresid, kelle väärikale toimetulekule on kõik teised juba käega löönud ning panna nende perede lapsed uskuma, et ema ja isa armastavad teda väga!

PERESID SAAB TOETADA, tehes ülekande EE062200221001178590, SOS Lasteküla Eesti Ühing. Makse selgitus “kevadkampaania” või SIIN.

Toetada saab ka helistades telefonil:
900 6690 – 5€
900 6680 – 10€
900 6670 – 25€

Aitäh Sulle!

Kahe lapse ema Marina (46) sattus SOS peretugevdusprogrammi pärast seda, kui suhted juba pikemat aega töötu ja alkoholisõltuvuses abikaasaga liiva jooksid ning lahkuminek kogu perele väga valuliseks kujunes. Marina lapsed Katrina (4) ja Gregor (13) elasid lahutust rängalt üle. Samuti võitles pere toimetulekuraskustega ning poeg keeldus õppimast ja koolis käimast. „Olukord muutus väga keeruliseks siis, kui alkoholiprobleemidega abikaasa mõlemad lapsed enda juurde võttis ning neid enam koju ei lasknud tulla. Pöördusin sotsiaalosakonna jutule, kus mind SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi suunati,” selgitas Marina. SOS peretugevdusprogrammis aidati pereliikmetel omavahel läbi rääkida. Marina osales vanemate klubis, kus õpitakse vanemlikke oskusi. Gregorile osutati psühholoogilist abi, et ta saaks oma probleemidest ning vanemate lahutusvalust üle. Samuti saab noormees abi õppimisel.

Tänaseks on paljud pere probleemid lahenduse saanud – mõlemad lapsed elavad kodus ja käivad isal külas. Marina hindab kõige rohkem peretugevdusprogrammist saadud emotsionaalset tuge. „Arvan, et ma olen nüüd õigel teel. Lapsed on minu elu suurim vara ja ma teen endast kõik oleneva, et nende eest hästi hoolitseda. Suur saavutus on juba see, et nad elavad kodus ja et vanem poiss käib taas koolis. Meie omavahelised suhted on paranenud. Olen peretugevdusprogrammile väga tänulik.”

Piltide autor: Elli (6 a.)