Reedel, 11. mail koputavad 270 Southwesterni tudengit Tallinnas, Tartus, Viljandis ja Hiiumaal heade inimeste ustele ning koguvad aktsiooni „Kevadkoputus“ raames raha SOS Lasteküla peretugevdusprogrammile, mille eesmärk on toetada peresid, kus vanemad ei suuda või ei oska oma laste eest hoolitseda. Õigeaegne toetamine võimaldab perel kokku jääda ning neilt ei võeta lapsi ära.

Igakevadine heategevusaktsioon Kevadkoputus toimub juba 12. korda ja on ühtlasi heaks ettevalmistuseks suvel Ameerikasse raamatuid müüma sõitvatele tudengitele, et panna ennast enne proovile.  Southwestern Advantage on juba 1868. aastast pakkunud üliõpilastele võimalust saada oma ala tipptegijate poolt põhjalik ettevõtlus- ja müügikoolitus ning seejärel veeta suvi Ameerikas reisides, ukselt uksele hariduslikke raamatuid müües ning õpinguteks raha kogudes.

„Kevadkoputuse aktsioonil on meie jaoks väga oluline tähendus,“ ütles SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. „Ettevõtlikud ja suure südamega noored viivad sel päeval paljudesse Eesti peredesse teadmise, idee ja mõtte, kuidas aidata neid, kes ise enda eest seista ei jõua. Noored, kes eestimaalaste ustele koputavad, usuvad, et väikesest teost saab alguse midagi suurt ning ühisel jõul on võimalik korda saata imesid.“

Kõik, kelle ukseni tudengid reedese aktsiooni raames ei jõua, kuid kes soovivad aidata, saavad projekti toetada, tehes ülekande SOS Lasteküla Ühingule EE062200221001178590, külastades SOS Lasteküla kodulehte või helistades annetusnumbritele 900 66 90 (5€), 900 66 80 (10€), 9006670 (25€).

Carolyn on üks 270st tudengist, kes 11. mail heategevusaktsiooniga “Kevadkoputus” keeruliste perede aitamiseks raha koguvad. Sa tunned nad ära SOS Lasteküla voldiku, rinnamärgi ja koti järgi

Lasteküla on raskustes peresid aidanud juba 2008. aastast ning 10. aasta jooksul on meilt abi saanud 1100 last ja üle 450 pere – kõik need pered saavad laste kasvatamisega täna ise hakkama. Praegu aitame peresid Narvas, Sillamäel, Kohtla-Järvel, Keilas, Harkus ja Vasalemmas ning varsti ka Põltsamaal, Juurus ja Paldiskis. See kõik on olnud võimalik ainult tänu annetajatele.

SOS Lasteküla 23-aastane kogemus vanemliku hooleta lastega tegelemisel näitab väga selgelt, et SOS oskab pakkuda neile lastele ning peredele vajalikku tuge. Paljud neist peredest saavad eluisu tagasi ning lapsed jäävad oma vanematega kokku.

Annetuse abil saame riskiperedele võimaldada psühholoogilist ja sotsiaalset abi, lastele õpiabi, logopeede ja terapeute ning vajadusel ka materiaalset tuge lastele vajalike ravimite ostmiseks. Perega tegeleb iganädalaselt SOS perede tugitöötaja.

Me teame, et suudame aidata neid peresid, kelle väärikale toimetulekule on kõik teised juba käega löönud ning panna nende perede lapsed uskuma, et ema ja isa armastavad teda väga! SOS Lasteküla on kõike seda teinud lootuses, et ühel päeval saame sulgeda lastekülad ning lapsed saaksid kasvada turvaliselt kodus oma ema ja isa juures.

Palun aita meid, et need lapsed ei peaks üles kasvama lastekülas, vaid et neil oleks hea olla oma kodus oma ema ja isaga. Anname neile lastele tagasi armastuse elu vastu.

“Kevadkoputuse” aktsioonis osaleval tudengil on kaasas: SOS Lasteküla logoga kott, voldik ja nimeline rinnamärk:

 

 

 

 

Kuidas SOS Lasteküla perede tugitöötajad saavad keerulisse olukorda sattunud peresid aidata, loe siit:

Merike: “Oluline on olla toeks, et inimene ei murduks poolel teel.”

Maarika: “Iga pere on oma elu asjatundja. Minu kohus on näidata, kui ilus elu neil võiks olla.”