Laupäeval, 4. mail koputavad 260 Southwesterni tudengit Tallinnas, Tartus, Viljandis, Põltsamaal, Ida-Virumaal, Sakus, Kohilas, Türil, Paides, Pärnus, Võrus ja teistes Eesti linnades heade inimeste ustele ning koguvad aktsiooni „Kevadkoputus“ raames raha SOS Lasteküla peretugevdusprogrammile, mille eesmärk on toetada peresid, kus vanemad ei suuda või ei oska oma laste eest hoolitseda. Õigeaegne toetamine võimaldab perel kokku jääda ning neilt ei võeta lapsi ära. Sel aastal kogutakse raha peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Tudengite eesmärk on koguda ühe päevaga 65 000 eurot.

Kevadkoputus 2019 – kas Sinu uks on heateole avatud?

Mis on Kevadkoputus ja miks selline aktsioon vajalik on? Vaata videost, mida räägib Kinoteatri näitleja Henrik Kalmet.Näita oma toetust ning kutsu ka sõbrad oma ust ja südant 4. mail heateole avama!Kevadkoputus 2019 üritus ja lisainfo – https://bit.ly/2VBRtYX

Posted by SOS Lasteküla Eestis on Esmaspäev, 29. aprill 2019

Igakevadine heategevusaktsioon Kevadkoputus toimub juba 13. korda ja on ühtlasi heaks ettevalmistuseks suvel Ameerikasse raamatuid müüma sõitvatele tudengitele, et panna ennast enne proovile.  Southwestern Advantage on juba 1868. aastast pakkunud üliõpilastele võimalust saada oma ala tipptegijate poolt põhjalik ettevõtlus- ja müügikoolitus ning seejärel veeta suvi Ameerikas reisides, ukselt uksele hariduslikke raamatuid müües ning õpinguteks raha kogudes.

„Kevadkoputuse aktsioonil on meie jaoks väga oluline tähendus,“ ütles SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. „Ettevõtlikud ja suure südamega noored viivad sel päeval paljudesse Eesti peredesse teadmise, idee ja mõtte, kuidas aidata neid, kes ise enda eest seista ei jõua. Noored, kes eestimaalaste ustele koputavad, usuvad, et väikesest teost saab alguse midagi suurt ning ühisel jõul on võimalik korda saata imesid. Sel aastal loodame kõikide suure südamega annetajate abiga ühe suure ime korda saata Viljandi vallas ning avada seal SOS Lasteküla peretugevdusprogramm.”“

Kõik, kelle ukseni tudengid reedese aktsiooni raames ei jõua, kuid kes soovivad aidata, saavad projekti toetada, tehes ülekande SOS Lasteküla Ühingule EE062200221001178590, külastades SOS Lasteküla kodulehte või helistades annetusnumbritele 900 66 90 (5€), 900 66 80 (10€), 9006670 (25€).

“Kevadkoputus” tudengi tunned ära  SOS Lasteküla voldiku, rinnamärgi ja koti järgi

Lasteküla on raskustes peresid aidanud juba 2008. aastast ning 11. aasta jooksul on meilt abi saanud 1100 last ja üle 450 pere – kõik need pered saavad laste kasvatamisega täna ise hakkama. Praegu aitame peresid Narvas, Sillamäel, Keila linnas, Kohtla-Järvel ja Lääne-Harju, Harku ning Põltsamaa vallas.  See kõik on olnud võimalik ainult tänu annetajatele.

SOS Lasteküla 24-aastane kogemus vanemliku hooleta lastega tegelemisel näitab väga selgelt, et SOS oskab pakkuda neile lastele ning peredele vajalikku tuge. Paljud neist peredest saavad eluisu tagasi ning lapsed jäävad oma vanematega kokku.

Annetuse abil saame riskiperedele võimaldada psühholoogilist ja sotsiaalset abi, lastele õpiabi, logopeede ja terapeute ning vajadusel ka materiaalset tuge lastele vajalike ravimite ostmiseks. Perega tegeleb iganädalaselt SOS perede tugitöötaja.

Me teame, et suudame aidata neid peresid, kelle väärikale toimetulekule on kõik teised juba käega löönud ning panna nende perede lapsed uskuma, et ema ja isa armastavad teda väga! SOS Lasteküla on kõike seda teinud lootuses, et ühel päeval saame sulgeda lastekülad ning lapsed saaksid kasvada turvaliselt kodus oma ema ja isa juures.

Palun aita meid, et need lapsed ei peaks üles kasvama lastekülas, vaid et neil oleks hea olla oma kodus oma ema ja isaga. Anname neile lastele tagasi armastuse elu vastu.

“Kevadkoputuse” aktsioonis osaleval tudengil on kaasas: SOS Lasteküla logoga kott, voldik ja nimeline rinnamärk:

 

 

 

 

Kuidas SOS Lasteküla perede tugitöötajad saavad keerulisse olukorda sattunud peresid aidata, loe siit:

Merike: “Oluline on olla toeks, et inimene ei murduks poolel teel.”

Maarika: “Iga pere on oma elu asjatundja. Minu kohus on näidata, kui ilus elu neil võiks olla.”

Miks peretugevdusprogrammi on peredele ja Eesti ühiskonnale vaja?