2017.aasta suvel lisandub SOS Lasteküla perre uus liige – Kohtla-Järve SOS Lasteküla. Ettevalmistused uue küla loomiseks algasid juba eelmisel aastal, sest tegemist on suure ja kuluka ettevõtmisega.

Uues avatavas lastekülas hakkavad kodud asuma Kohtla-Järve erinevates piirkondades. See annab lastele ja perele suurema kindlustunde, et ollaksegi täiesti tavaline perekond. Pikaajalise värbamisprotsessi läbinud ning vajalikel koolitustel osalenud perevanemad on lapsi juba ootamas. Enne kui lapsed saavad uutesse peredesse elama asuda, tuleb kodud aga remontida. Kokku vajab põhjalikku remontimist 4 kodu, kus hakkavad elama 24 uut last.

Kohtla-Järve SOS Lasteküla kodude remondi eelarve on 250 000 €

Oma hindamatu panuse kodude remondiks saad anda SIIN. Makse selgitus „Remont“;  e-mail ja aadress. Kui te ei soovi oma nime avaldada, palun teatage. SOS Lastekülale tehtavad annetused on tulumaksuvabad.

Lisaks Kohtla-Järve lasteküla avamisele jätkame ka juba olemasolevate lastekülade peremajade remonttöödega. Ajaga tekib ikka siin-seal pisikesi töid, mis tegemist vajavad. Osad peremajad on juba 22 aastat vanad ning seetõttu on kulumine loomulik nähtus. Kui saame kiiresti väikesed puudused kõrvaldatud, püsivad ka majad kauem töökorras.

Remonti vajavad:

  • Keila SOS Lasteküla 13 maja ja 5 abihoonet, vanus 22 aastat – 55 536 €
  • Keila SOS Noortekodu  1 maja, vanus 18 aastat – 12 240 €
  • Tallinna SOS Noortekodu  1 korter, vanus 21 aastat – 6000 €
  • Põltsamaa SOS Lasteküla 3 maja, vanus 7 aastat – 4710 €
  • Narva-Jõesuu SOS Lasteküla 6 maja, vanus 5 aastat – 7300 €
  • Juuru SOS Lasteküla 5 maja, vanus 5 aastat – 9420 €

Ükski annetus ei ole liiga väike. AITÄH!

Margus Oro
Tegevdirektor