Sügis on avastamist täis aeg!

Südantliigutav lugu ühest suvelõpupäevast pereabiline Ene silme läbi:

On päikeseline augusti päev ja oleme lastega koos teel poest koju. Rüblikud vaatavad bussiaknast välja ning ühele tüdrukutest hakkab silma uhke maja keskväljaku ääres. „ Kas me võiksime kirikusse minna?“ järgneb innukas küsimus. Olen ettepanekust pisut üllatunud, kuid teisest küljest  – miks ka mitte. Selgituseks – ei, me ei loe söögipalvet, me ei ole ise sügavalt usklikud ega jutlusta kodus jumalast. Kui tekib selle teema kohta küsimusi, vastame nii palju kui oskame. Toimub kiire hääletus ja kõik on plaaniga väga nõus.

Laupäeval suundume kogu seltskonnaga taas bussi peale ja kõige noorem, kes käib veel lasteaias, teatab bussijuhile uhkusega, et me läheme kirikusse. Kiriku uksed on kutsuvalt lahti ning veel enne sisenemist kordame üle käitumisreeglid – siin ei tohi joosta, ei tohi kisada ja kõiki asju ei ole lubatud puutuda.

Peale meie teisi külastajaid ei ole, kuid kirikus toimetab üks sõbralik proua, kes on lahkesti valmis tutvustama meile kirikut ning vastama laste ohtratele küsimustele. „Kas jumal on kirikus?”, „Miks me jumalat ei näe?”, „Mis on selle ukse taga?”, „Kus kirikuõpetaja praegu on?”, „Kas teil rahalaegas ka on?”, „Kas me tohime sinna sisse vaadata?”, „Milleks seda ratastooli vaja on?”, „Kas me kirikutorni võime ronida?”, „Kas siin kirikus pulmi ka saab pidada?“ ja veel tuhat muud asja, mida kõike teada tahetakse.

Lapsed ei häbene küsida, nende küsimused on väga põnevad ning kõik küsimused saavad ka vastuse neile arusaadavas vormis.  Laste suureks rõõmuks on meil lubatud ronida ka teisel korrusel asuvate kirikuliste pinkide juurde. Sealt avaneb hea vaade üle terve kiriku.

Hoones oma sagimise lõpetanud, lahkume kirikust. Kirikuaias kasvavad kastanid jagavad lahkelt meiega oma okaskerasid, mis juba peaaegu õige kastani mõõtu hakkavad välja andma. Üks poistest üritab sokutada kastanit autoteele. Küsimusele, miks see vajalik on saan selgituseks: „Ma tahaksin teada mis seal palli sees on.“ Ühiselt jõuame kokkuleppele, et küllap me kodus leiame mingi parema võimaluse kuidas rohelise kera sisse piiluda. Uudishimu on hea mootor maailma avastamiseks. Iga küsimuse ja mõttevahetuse kaudu saavad targemaks nii küsija kui ka vastaja.

Helget ja avastamisrõõmu täis sügist!

Kui soovid toetada SOS lastekülade lapsi, saad teha seda SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.