2017. aastal lisandus SOS Lasteküla perre uus liige – Kohtla-Järve SOS Lasteküla. See on unikaalne lasteküla (loe lk. 3) sest koosneb kahest erinevas linnaosas asuvast korterist, ühest noorte kodust ning ühest perest, kes kasvatab vanemliku hooleta lapsi oma isiklikus kodus. Uues lastekülas elab 22 last, kes seniajani elasid ühiselamu tüüpi lastekodus.

Kui Kohtla-Järve kohalik omavalitsus sooviga reorganiseerida Eesti suurim lastekodu SOS Lasteküla poole pöördus, seati algusest peale eesmärgiks leida kohalikus kogukonnas elamispinnad, mis oleksid SOS peredele sobilikud.

Sobivad korterid leiti, remonditi ning sisustati. Kodud asuvad Kohtla-Järve erinevates piirkondades ning pole mingil viisil äratuntavad. See tähendab, et naabrid ja sama maja elanikud ei pruugi teada, et nende kõrvalkorteris elab SOS pere, kui pere ise sellest teada anda ei soovi. Pere jaoks tähendab see täielikku privaatsust. Ollaksegi tavaline perekond, kus ema ja isa ei ole lihtsalt laste bioloogilised vanemad.

“Lapsed naudivad armastust ja hellust, millest nad siiani pole osanud unistadagi. Nende jaoks on ime saanud uue tähenduse – see, mida nad on hingevärnal ning suure õhinaga oodanud, on lõpuks ometigi teoks saanud,” ütles pereema Tanja.

Kuidas koguti Kohtla-Järve Lasteküla ehitamiseks raha ning kes aitasid, loe täpsemalt siit: (1)  E.L.L Kinnisvara toetas SOS Lasteküla kodude loomist Kohtla-Järvel, (2) Iga päev sammuke lähemale oma päris kodule, (3)  Coop Eesti kaupluste külastajad annetasid SOS Lasteküla toetuseks, (4) Hakka vabatahtlikuks ja Sa kingid lapsele uue kodu.

Tudengid aitasid lasteküla loomisele kaasa heategevusaktsiooniga “Kevadkoputus”, loe lähemalt siit: 5. mail toimub aasta suurim ukselt uksele aktsioon.

Ema Irina kasvatab oma kodus nelja vanemliku hooleta last. Loe tema rõõmudest ja kogemustest ning sellest, miks ta sellise sammu astus, SOS Lasteküla talvisest erilehest (lk.4) .

Mis on uudse kontseptsiooniga lasteküla, loe SOS Lasteküla kevadisest erilehest (lk.3).

Kui soovid toetada SOS lastekülade lapsi, saad teha seda SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.