27. novembrist 10. detsembrini kestab SOS Lasteküla perevanemate otsimise kampaania, mille eesmärk on leida suure südamega emasid ja isasid, kes oleksid nõus vanemliku hooleta lapsi kasvatama oma isiklikus kodus.

Armastust ja kodusoojust saab pakkuda oma kodus, ükskõik millises Eestimaa paigas armastava südamega ema või isa elavad.

Igal lapsel on oma lugu, oma iseloom ja hingehaavad, mis tekitavad neis emotsioone,” ütleb Tiina, kes on esimene ema Eestis, kes kasvatab vanemliku hoolitsuste lapsi oma kodus. “Iga laps peab julgema asendusperes elades ka oma emotsioone välja näidata, tal on õigus olla vihane, kombata piire. Oluline on see, et kodu on koht, kus ta ei saa ainult süüa ja magada, vaid teda mõistetakse, temast hoolitakse ja antakse kindlustunnet, et ta on armastataud sellisena nagu ta on.”

SOS perevanemad elavad koos kuni kuue lapsega ning hoolitsevad laste eest ööpäevaringselt. Perevanema ülesandeks on olla kannatlik ja hooliv ema või isa,  kes kuulab oma lapse rõõme ja muresid, mängib ja õpib nendega, teeb koos süüa ning jagab neile elutarkust.  Kui tunned, et soovid pühenduda vanemliku hooleta laste kasvatamisele ning pakkuda neile turvalist ning armastust täis kodu, siis loe täpsemalt SIIT.

Armastavaid perevanemaid aitab leida Eesti Meedia.

Ema Tiina (vasakul) koos abilisega. Tiina peres kasvab kolm bioloogilist ning viis vanemliku hooleta last.