Foto: rahvakunstiselts Leigarid

Sel suvel on Keila ja Juuru lasteküla peredel harukordne võimalus näha oma külas tantsimas Eesti rahvatantsu alustala – Leigareid koos sõprusrühmadega Lätist ja Belgiast.

“Meil on sel suvel külas Läti ja Belgia sõprusrühmad ning kuna nende siinoleku ajal on meil plaanis erinevaid tegemisi ja esinemisi, siis tekkis mõte minna külla Keila ja Juuru lasteküla peredele,” ütles Leigarite esindaja ning toreda idee autor Tiit Pappel.

Tantsuhoo keerutavad Leigarid Eestist, Speelschaar Ossaart Flandriast (Belgia) ja Dandari Lätist üles lasteküla esisel platsil ning lisaks sellele, et saab oskuslikele tantsijatele meeleolukalt kaasa elada on ka publikul endal võimalik mitmete tantsude juures kaasa tantsida.

Leigarite esinemiste puhul on see väga tavaline, et ühtäkki saab esinemisest vahva kogukonnapidu ning polegi enam vahet, kas tegemist on õppinud tantsijaga või väikese tüdruku või aastates memmega publiku hulgast – lõpus on kõik nagu üks suur pere!

Foto: rahvakunstiselts Leigarid

Leigar tunneb suurt rõõmu ühisest tantsust, peab lugu traditsioonidest ning tahab neid vägevaid tundeid ka pealtvaajatajatega jagada. Tõeliselt ehe tants sünnib ainult päris pillimeeste saatel, sellepärast saadab Leigarite tantsu alati elav muusika. Samu põhimõtteid järgivad Ossaart ja Dandari.

“Leigarid on üks suur sõbralik ja lustlik pere, kes vaimustub rahvakultuurist ja hoiab ning kannab pärimuskultuuri tantsides, lauldes, pilli mängides ja käsitööd tehes,” ütleb Tiit Pappel. “Meie ligi 200-liikmelises peres on naisi ja mehi, noori ja vanu, tütreid ja poegi, emasid ja isasid, õpetajaid, advokaate, arste, autojuhte, torulukkseppasid ja kontorirotte. Meid kõiki seob armastus rahvakultuuri vastu.”

Suur tantsukontsert ja ühistantsimine toimub neljapäeval, 20. juulil kell 12.00 Juuru lastekülas ning kell 16.00 Keila lastekülas.