otsing

tule tööle

SOS pered

SOS Lasteküla hea tahte saadik Heinz Valk: "Lapsel on teadmine, et ta pole siin maailmas üksi ja tal on vanemad, nagu kõigil teistelgi lastel, kellega ta koolis või mänguplatsil kohtub."

otsing

tule tööle

Iga pere südameks on SOS ema ja/või isa

SOS Lastekülas kasvavad vanemliku hooleta lapsed armastavates ja hoolivates kodudes. Iga pere südameks on SOS ema ja/või isa, kelle hoole all on kuni kuus erinevas vanuses last.


Ema ja/või isa on laste juures nii päeval kui öösel, nii muredes kui rõõmudes, tagades lapsele turvatunde ja piisava tähelepanu. Õed-vennad elavad peredes koos ning igale perele on vajadusel abiks sotsiaaltöötaja ja teised spetsialistid, et pered saaksid igakülgset abi laste kasvatamisel. Lapsed õpivad koolis, käivad huvialaringides ning elavad täiesti tavalist igapäevaelu.


SOS Lasteküla põhimõte on, et iga laps vajab enda kõrvale püsivalt vanemaid, kes teda toetaks ja suunaks ning oleks tema jaoks alati olemas. Kindla perevanema toel valmistub laps selleks, et saada täiskasvanuna hakkama vastavalt oma võimetele. Usaldusväärsed suhted ja taas kogetav armastus annavad lapsele võimaluse taastuda varasematest kogemustest, mis on sageli olnud traumaatilised.

Millistes kodudes lapsed elavad?

SOS Lastekülas elavad lapsed kaht erinevat tüüpi kodudes: perevanemate isiklikus kodus ning SOS lasteküla kodudes. Mis on nende kodude erinevus?

 

Perevanemate isiklikus kodus elamine tähendab seda, et SOS ema ja/või isa on vanemliku hooleta lapse(d) võtnud kasvama oma koju, mis võib asuda ükskõik millises Eestimaa paigas.


Vajadusel on SOS Lasteküla aidanud pere elamise muuta tingimustele vastavaks ning teha kas remonti ning lihtsamaid ümberehitusi. SOS lapsed käivad samas lasteaias või koolis, kus pere bioloogilised lapsedki ning elavad täiesti tavalist pereelu.


Oma isiklikus kodus laste kasvatamise plussideks on see, et tagatud on täielik privaatsus, iseseisvus ning otsustusvabadus. Vajadusel abistab peret SOS tugivõrgustik, pakkudes abi probleemide lahendamisel ning samuti perevanemate koolitamisel.


Perevanem, kes kasvatab lapsi oma kodus on SOS Lasteküla organisatsiooni täieõiguslik liige, kellel on võimalik osaleda koolitustel ning erinevatel ühisüritustel nagu kõikidel teistelgi perevanematel, kes elavad SOS Lastekülas.


Loe perede kogemustest, kes kasvatavad SOS lapsi oma kodus:

Ema Irina: "Kui ema armastus väsib"

Ema Pille: "Mul on olnud väga eriline elu"

Ema Tiina: "Kui armastust ja hoolimist jagub ka teise ema lastele"

Ema Karin: "Kui väikesed Nukitsamehed leiavad armastava kodu"


SOS Lastekülas perevanemaks olemine tähendab seda, et pered elavad ühes kindlas piirkonnas kogukondlikult koos. SOS Lastekülas on neli piirkonda, kus mitu peret elab ühel territooriumil: Harjumaa, Lõuna-Eesti, Virumaa ja Raplamaa.


Pered elavad kõik omaette majades, kuid lähestikku koos. Perevanemaks olemine SOS Lastekülas tähendab seda, et ema ja/või isa on kolinud elama lastekülla ning nad elavad enamiku ajast koos lastega lastekülas.


Vabadel päevadel saavad ema ja isa soovi korral minna oma päriskoju ning elada seal. Mõned lastekülas elavad pered on aga oma isikliku elamise hoopis välja rentinud ning elavad aasta läbi lastekülas.


SOS Lastekülas laste kasvatamise plussiks on see, et teised samas olukorras lapsevanemad elavad vahetus läheduses ning neilt saab nõu ja abi küsida millal iganes. Erinevate perede lapsed saavad koos mängida ja kasvada ning kogukonna toetus on tuntav igal sammul.


Loe SOS Lastekülas elavate emade ja isade kogemustest:

Isa Ivar: "Isa ei tohi muutuda nännitoojaks"  

Ema Margarita: "Olen uhke, et lapsed julgevad mulle ka valusatest kogemustest rääkida"

Ema Liilia: "Kuidas saada laps sööma võõrast toitu"

Ema Maire: "Lapsi tuleb kasvatada südamega"

Ema Larissa: "Kuidas ravida hingeliselt katkiseid lapsi?"

Ema Merle: "Minu maailm ei ole enam mustvalge"

Ema Elena: "Oma lastele tuleb ise suureks eekujuks olla!"

Ema Urmi: "Kogu mu pere on nakatunud pisikuga. Spordipisikuga"


Laeb, üks hetk...