otsing

tule tööle

Sova

Sinu mõtted ei tee sinust paremat inimest, vaid sinu teod.

otsing

tule tööle

Sova

Mis on Sova chat ja kellele see on mõeldud?


Sova chat on üleriigiline reaalajas vestlusplatvorm lastele vanuses 7 kuni 15  aastat. Sova vestluses www.sova.ee saavad lapsed/noored turvaliselt,  anonüümselt ja  konfidentsiaalselt arutada kõiki neid vaevavaid probleeme, kuid põhiliseks  eesmärgiks on aidata lapsi, kes tunnevad end ebaturvaliselt või ohustatuna.  Chati vabatahtlikud kuulavad ja toetavad ning vajaduse korral annavad nõu  kuidas edasi toimida. Hädaolukorra, lastekaitse pädevusse kuuluva probleemi  või kuriteo puhul pöördutakse vestluse käigus saadud info alusel häirekeskuse,  lastekaitsetöötaja või politsei poole.


Chat on eestikeelne ning avatud iga päev kell 14.00–22.00.


Kes vastavad laste muredele?


Lastele vastavad vabatahtlikud ja chati nõustajad üle Eesti. Kokku on meeskonnas üle 100 inimese vanuses 19 kuni 47 eluaastat. Enamjaolt on nad kas psühholoogia, sotsiaaltöö või pedagoogilise haridusega.

 

Mida tähendab chati nimi Sova?


Vestlusplatvormile sobiva nime pakkusid välja SOS Lasteküla lapsed. Sova tähendab vene keeles öökulli ning sümboliseerib tarkust ning oskust teha julgeid ja arukaid valikuid. Abi saamiseks tuleb teada, kust seda leida ning julgust läheb vaja selleks, et oma muret jagada.

Sova võib tähendada ka lühendit sõnast sotsiaalselt vastutustundlik. SOS Lasteküla on organisatsioon, kes probleeme ja muresid märgates ei jäta neid tähelepanuta, vaid mõtleb, kuidas leida lahendusi.

 

Kellelt oleme saanud Chati loomisel eeskuju?


Soome kolleegid lõid poolteist aastat tagasi sarnaste probleemidega toimetulemiseks üleriigilise vestlusplatvormi apuu.fi/ , kus lapsed ja noored saavad koolitatud täiskasvanuga anonüümselt ja konfidentsiaalselt oma probleemidest rääkida. Chat võeti laste ja noorte poolt kiiresti omaks ning sai kohe pärast avamist väga populaarseks.

Põhjanaabrite edulugu innustas ning kuna soomlased olid lahkelt nõus oma kogemusi meiega jagama, tekkis mõte sarnane chat ka Eestis luua.

Sova.ee meedias


Sova.ee chati nõustaja Nele-Brit ja vabatahtlik Madlen ETV noortesaates NOVA. (NB! Loo avanemine võtab mõned sekundid aega!)


Chati nõustaja Nele-Brit "Seitsmeste" stuudios. Vaata intervjuud SIIT.


Nõustaja Nele-Brit  Terevisiooni hommikuprogrammis. Vaata jutuajamist SIIT (intervjuu algab saate 01:40 minutil, kell 8:36).Soovid chati kohta lisainfot?


Võta meiega ühendust:

Sirli Arro

SOS lasteküla ennetustöö koordinaator

Sirli.Arro@sos-lastekyla.ee