SOS Lasteküla pakub vanemliku hooleta lastele, kes on Eesti omavalitsuste poolt lastekülla suunatud, peresarnaseid elamistingimusi juba üle 20 aasta.  Siin elab iga laps kodus ehk professionaalses kasuperes, kus tema eest hoolitsevad SOS perevanem(ad). Laps saab pikaajaliselt turvalise ja oma arenguks soodsa elukeskkonna.

SOS ema ja isa elavad kuni kuue lapsega ööpäevaringselt koos ja pakuvad neile igakülgselt hoolt ja tuge ehk teevad kõik endast oleneva, et luua lapsele tõeline kodu. Meie põhimõte on, et iga laps vajab enda kõrvale püsivalt vanemaid, kes teda toetaks ja suunaks ning tema jaoks alati olemas oleks. Meie töö peredes tugineb neljal põhimõttel.

Kindla perevanema toel valmistub laps selleks, et saada täiskasvanuna hakkama vastavalt oma võimetele. Usaldusväärsed suhted ja taas kogetav armastus annavad lapsele võimaluse taastuda varasematest kogemustest, mis on sageli olnud traumaatilised. Kuna ühes peres võib olla kuni kuus last, siis on peres ka SOS pereabiline, kes vajadusel perevanematele abiks on ja hingetõmbeaega annab. Kui varem tulid SOS perevanemad tööle SOS Lasteküla pakutud elukohta, siis nüüd on võimalus, et perevanemad hoolitsevad laste eest oma isiklikus kodus. SOS perevanematele on vajadusel toeks erinevad tugitöötajad ja -spetsialistid, nt sotsiaaltöötajad ja psühholoogid.

 

Kohtla-Järve SOS Lasteküla

keila sos lasteküla  põltsamaa sos lasteküla  narva-jõesuu sos lasteküla  juuru sos lasteküla

SOS Lasteküla eesmärk on pakkuda vanemliku hooleta jäänud lastele samasugust kindlus- ja kodutunnet nagu on nende eakaaslastel. Tule tee juba täna kingitus SOS Lasteküla lastele. Nii püsiannetust kui ühekordset heategu saad teha SIIN.