Juuru SOS Lastekülla, mis pesitseb Raplamaal rahulikus  ja sõbralikus Juuru alevikus, saabusid esimesed lapsed 2012. aastal.  SOS Lastekülade perega ühines lasteküla 2015. aasta 1. jaanuaril.   Liitumise eesmärgiks on muuta lastekülas pakutav teenus lapse- ja perekesksemaks, st minna üle perevanemate süsteemile ning rakendada lastekülas SOS Lasteküla põhimõtted. Iga laps väärib armastavaid vanemaid ja turvalist keskkonda, mis annab talle eluks kaasa õiged väärtushinnangud.

Lastekülast ja selle elanikest

Lasteküla territooriumil asuvad lähestikku viis peremaja, mis on ümbritsetud suure aiaga, kus võib lapsi mängimas ja toimetamas näha aastaringselt. Pisematele meeldib mängida mänguväljakutel. Suuremate laste lemmikuks on aga suur spordiplats, kus suvekuudel kostub üle aleviku entusiastlike pallimängijate hõikeid õhtutundideni välja. Tulevikus on plaanis püstitada aeda ka kasvuhooned, kus aiandushuvilised emad saaksid koos lastega toimetada ja lapsed oma väikese käega suvel kurke ja tomateid ning muud värsket noppida.

Peredes on väga oluline, et lapsed saaksid osaleda huviringides ja tegeleda erinevate hobidega. Üheskoos pereema, kasvataja ja psühholoogiga püütakse välja selgitada lapse tugevused ja huvid ning vastavalt sellele suunata lapsi huviringidesse. Õnneks asub peremajadest kõigest väikese jalutuskäigu kaugusel Juuru rahvamaja, kus tegutsevad erinevad huviringid ja klubid. Kaugel ei ole ka kohalik Juuru Eduard Vilde kool ja selle juures olev muusikakool. Kaks lasteküla tüdrukut käivad usinalt viiulitundides ja üks mängib klaverit. Au sees on ka erinevad spordimängud – mängitakse kirglikult võrkpalli ja võetakse osa erinevatest võistlustest, leidub ka ratsaspordihuvilisi.

Meie lood

  • Elust Juuru SOS Lastekülas saab lugeda SIIN.
  • Loe ka SOS ema Liivi pere lõbusast külaskäigust teatrisse.
  • Väikese Karmo erilisest jõulukingist oma perele saad lugeda SIIT
  • Kuidas kogu perega kogeda hetkes elamise tunnet loe SIIT
  • Kuidas rahvakunstiselts Leigarid koos sõprusrühmadega Lätist ja Belgiast korraldas Juuru peredele uhke tantsupeo, loe SIIT
  • Kuidas Heinz Valk, Kristi Kallas, Ott Lepland ja paljud teised tunnustasid emadepäeval meie emasid loe SIIT.

Kui soovid toetada Juuru SOS Lasteküla lapsi, tee püsiannetus SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.
tpa_picture_14179Erinevad hobid on lasteküla elanike seas igati au sees.Juuru Lapsed mängivad suures aias aastaringselt.