Esimesed lapsed tulid Keila SOS Lasteküla peredesse juba 1994. aasta lõpus, vahetult enne jõule. Lasteküla pidulik avamine toimus 16. juunil 1995. aastal.

Lastekülas on 13 peremaja, kus elab kuni 6 last koos SOS perevanema(tega), kes pakub lastele ööpäevaringselt püsivat hoolitsust ja tuge. Majad paiknevad ringikujuliselt ümber küla keskel asuva mänguväljaku. Perevanema puhkepäevadel asendab teda kindel SOS pereabiline.

SOS järgib kindlat põhimõtet, et lapsi kasvatab üks ja sama inimene, kes teab lapsi lastekülla tuleku algusest. SOS perevanem teeb perega koos kõiki majapidamistöid, aitab lapsi koolitöödes, põetab neid haigena, toetab ja abistab neid nende muredes ning elab kaasa rõõmudes – see võimaldabki lastel tunda end turvaliselt, annab kindlustunde ja võimaluse turvaliselt areneda.

 

Elust lastekülas

Meie jaoks on väga tähtsal kohal laste huviharidus. Koostöös pereema ja psühholoogiga püütakse välja selgitada lapse tugevused ja huvid ning vastavalt sellele suunata laps huviringi. Enamus lastest tegeleb spordiga. Eelistatumad on jalgpall, korvpall, ujumine ja tüdrukutel tantsimine. Kohapeal on lastel võimalus käia lauatennise trennis, kunstiringis ja õppida mõnda muusikainstrumenti muusikaringis.

Juba mitmendat aastat järjest korraldame 7.-8. klassi noortele töövarjupäeva, mis annab noorele võimaluse oma väljavalitud erialaga lähemalt tutvust teha ja töömaastikul olulisi eeskujusid leida.  Paljudes tekitab segadust, kuidas leida just see õige eriala paljude võimaluste seast, mis pakuks rõõmu ja huvi ka tulevikus. Noored ise on olnud eelmistest töövarjupäevadest väga vaimustuses ja said endi sõnul valitud eriala kohta palju olulist infot – kas siis kinnitas kogemus noore valikut või andis teadmise, et natuke on vaja veel uurimistööd teha, et see päris oma amet leida.

Lastekülast meedias

Keila SOS Lastekülas üles kasvanud Marko Adamsoni  jõudmisest lastekülla, kohtumisest oma SOS emaga ja mälestustest saab kuulata ning vaadata TV3 saates  “Päev, mis muutis mu elu”.
Tänaseks kahe poisipõnni ema Marion Manivtšuk räägib elust lastekülas ja SOS ema rolli olulisusest ERRi saates Ringvaade.
Keila SOS Lasteküla ema Leili räägib Terevisioonis SOS emaks olemisest. Leili peres kasvanud Merlini sõnul ei möödu nädalatki kui ta oma emale ei helistaks. Ema Malli kogemustest SOS emaks olemisest loe SIIT. Südamlik video “Kas Sina suudaksid teha seda, mida teevad need kolm ema?

Ema Sirje missoonist saad lugeda SIIT. Kuidas loovterapeut Maria teeb lastega imesid saad lugeda SIIT. Andekatest noortest multifilmihäältest saad lugeda SIIT. Ema Mari pere vahvatest tegemistest saad lugeda SIIT. Ema Urve toredast meisterdamishuvilisest perest loe SIIT.

Kui soovid toetada Keila SOS Lasteküla lapsi, tule tee püsiannetus SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.

SOS Lasteküla lapsed moodustavad südame