Narva-Jõesuus SOS Lasteküla alustas tööd 20. aprillil 2012 aastal, mil allkirjastati leping, millega SOS Lasteküla Eesti Ühing sai Narva-Jõesuu linnalt rendile 6 peremaja, mis on koduks ühtekokku 40 lapsele. Peremajad ehitas algselt Sotsiaalministeerium, Euroopa Regionaalarengu Fondi ja riigi omavahendite abiga. Pärast valmimist anti peremajad üle kohalikule Narva-Jõesuu linnavalitsusele, kes otsustas kasutada teenuse pakkumisel SOS Lastekülade mudelit ja SOS organisatsiooni pikaajalist kogemust.

Narva-Jõesuu SOS Lasteküla on Eestis kolmas lasteküla, kuhu asusid elama endise Narva-Jõesuu Lastekodu elanikud. Nii nagu meie Põltsamaa küla, on ka Narva-Jõesuus tegemist nn integreeritud lastekülaga, mis ei moodusta tavapärast aiaga piiratud lasteküla, vaid 6 maja on hajutatud linna erinevatele tänavatele kahe maja kaupa. Igas peremajas elab kuni 6 last, kelle eest hoolitsevad SOS perevanemad, üks peremaja on koduks 8-le sügava vaimse ja füüsilise puudega lapsele.

Miks valisime lasteküla asukohaks Narva Jõesuu?

Oleme Narvas juba 4 aastat tegelenud hätta sattunud perekondadele mõeldud abiprogrammidega ja meile sai selgeks, et kohapeal olles saame aidata sealseid lapsi veelgi enam. Teiseks saime me ühildada Narva-Jõesuus Linnavalitsuse, riigi ja meie huvid – luues perekeskse asenduskodu, mida vanemliku hoolitsuseta lapsed aeg-ajalt vajavad, kui oma kodus kasvamine muutub võimatuks ning teised asendushoolduse vormid ei sobi või pole kättesaadavad.

Mida lasteküla avamine meile tähendab?

Meie esimene SOS Lasteküla Keilas oli 15 aastat üks ja ainuke. Viimase kolme aastaga on meil tegevust alustanud kaks uut küla, Põltsamaal ja Narva-Jõesuus. Selline jõuline areng on olnud väga suur väljakutse kõigile meie töötajatele. Loodame olla hea koostööpartner paljudele omavalitsustele ning riigile pakkudes kvaliteetset asenduskoduteenust, aga ka teisi teenuseid, mis aitavad hättasattunud peredel ja lastel tunda end turvaliselt ja väärikana.

Loe ema Nadezda pere tegemiste kohta SIIT.

Loe ema Margarita tubli pere kohta SIIT.

Ema Valentina pere tegemiste kohta saad lugeda SIIT.

Loe, kuidas pereema Margarita õpetab lastele lihtsate asjade võlu SIIT.

Meist meedias

Seitsmesed Uudised külastasid jõuluajal Narva-Jõesuu SOS lasteküla harmoonilist ja pühadeootuses perekonda. Nii rõõme kui muresid näinud pere näitel saame teada, millised sealsed pühad välja nägid ja kuidas neiks valmistuti.

Loe ajalehes Põhjarannik ilmunud intervjuud Narva-Jõesuu SOS Lasteküla juhi Kadri-Ann Männiga SIIN.

Loe elust Narva-Jõesuu puuetega laste majas SIIN.

Kui soovid toetada Narva-Jõesuu SOS Lasteküla lapsi, tule tee püsiannetus SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.

Majade ehitust toetas European Regional Development Fund (ERDF):