Põltsamaa SOS lasteküla avati pidulikult lastekaitsepäeval, 1. juunil 2010. aastal.

Elu ühes peres on ühtpidi tavaline ja samas ka eriline. Argielu on selline nagu ikka peres – koos valmistatakse süüa ja einestatakse, tehakse majapidamistöid ja koristatakse koduümbrust, aidatakse teineteist koolitöödes, lõbutsetakse ja vahel ka kurvastatakse. Hoolivad suhted ja koostegutsemine aitabki lastel üle saada minevikus läbielatust ja parandab haavad. See teebki SOS pere eriliseks. Igal lapsel on oma lugu – vahel suurem, kui me arvatagi oskame. Perevanemad on need, kes märkavad ja kuulavad, hoolivad ja mõistavad.

Et laste elu oleks mitmekesine, pööratakse tähelepanu vabaajategevustele. Püüame aidata lapsel leida üles tema tugevused, et ta saaks neid huvialaringis või trennis arendada. Suviti võtavad lapsed osa lastelaagritest ja vanemad lapsed saavad ka soovi korral mõnel vahval suvetööl lisataskuraha teenida.

Lugupidamisega arvestame lapse arvamusega ning kaasame lapsi aruteludesse. Nii räägime üheskoos  tulevikuplaanidest ja väljasõitudest, rõõmudest ja muredest.

Ja vahel ka unistame! Igaühes meist on peidus väike või suur unistaja.

Meist teiste silme läbi

  • Loe ajakirjanduses ilmunud lugusid meie SOS perede elust Põltsamaal SIIN, SIINSIINSIIN ja SIIN. 
  • Loe Eesti Päevalehes ilmunud lugu Põltsamaal SOS peres kasvanud Sten-Robinist, tema elust, eesmärkidest ja unistustest SIIN.

Kui soovid toetada Põltsamaa SOS Lasteküla lapsi, tule tee püsiannetus SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.

Ivar ja Signe.kodukas

SOS perevanemate Signe ja Ivari jaoks on oluline arutada koos lastega oluliste eesmärkide, tulevikuplaanide, väljasõitude ja rõõmude ning murede üle.