Eesti naiste korvpallikoondislased Keila lastekülas. Lasteküla elu tutvustas lasteküla sotsiaaltöötaja Erik Mäekivi. Fotode autor Eesti Korvpalliliit.

Veebruari alguses kogunes eesolevaks EM valiktsükliks Eesti naiste korvpallikoondis, kes mängib juba 10. veebruaril toimuvas korvpallilahingus Poola koondise naiste vastu. Pärast hommikust treeningut siirdusid Mailis Pokk, Anna Gret Asi, Maaja Bratka ja Janeli Lilleallik Keila SOS Lastekülla, et tutvuda lastekülaga lähemalt.

Naiste korvpallikoondislase Mailis Pokki eestvedamisel algatasid korvpallurid heategevuskampaania, mille käigus kogutakse spordiriideid ja -tarbeid SOS Lasteküla Keila, Juuru, Põltsamaa, Narva-Jõesuu ja Kohtla-Järve peredele. Selleks, et korvpallipisikut ka lastekülade noorteni viia, kinkis Sportland Eesti SOS Lastekülale viis väikest korvikonstruktsiooni koos pallidega, mille koondislased täna lastekülasse toimetasid.

Võrkpalluritaustaga Keila Lasteküla sotsiaaltöötaja Erik Mäekivi rääkis lasteküla igapäevaelust ja laste spordiharjumustest.

 “Suurem osa lapsi käib meil trennis. Ainult mõni üksik erand, kuid nemadki on aktiivsed muudel aladel. Meil on oma staadion ning noored käivad jalgpalli-, võrkpalli- ja tantsutrennides. Sulgpallitreeningud toimuvad külas kohapeal,” rääkis Mäekivi.

Üheskoos käivad Keila Lasteküla pered ka erinevatele sportmängudele kaasa elamas.

“Oleme käinud vaatamas Eesti jalgpallikoondise mänge, erinevaid võrkpallikohtumisi ja Saku Suurhallis ka Eesti korvpalli rahvuskoondist. Ikka on hea külast välja saada ja noortele spordipisikut jagada.”

Lasteküla perevanem Sirje võttis korvpallurid lahkelt kodus vastu ning jagas muljeid enda kogemustest. Ka temal oli noorte liikumisharjumuste kohta ainult head rääkida.

“Suvel on meie staadion lapsi käis ja ka minu pere noored käivad usinasti spordiringides.”

Südamlik vestlus Keila lasteküla külalistemajas. Foto autor Eesti Korvpalliliit.

Selleks, et kõik saaksid soovitud huviringides käia on külal palgaline bussijuht, kes lapsed kohale toimetab. “Üheski trennis kellelgi käimata ei jää. Keila pole kaugel ja suvisel ajal liigutakse ka jalgratastega või jala,” lausus Mäekivi.

Koondislastel jäi külastusest väga positiivne emotsioon.

“Tore oli näha, et SOS Lastekülas elavatele noortele inimestele on loodud väga korralikud tingimused. Kõik saavad käia soovitud treeningutel ja sport on sealsete noorte seas väga popp! Loodame, et tänase külaskäigu ja heategevuskampaania taustal saame mõne korvpalliharrastaja juurde,” sõnas koondise keskmängija Maaja Bratka.

10. veebruaril toimus Saku suurhallis Eesti ja Poola EM valikmäng, mille vaheajal anti SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Orole üle heategevusaktsiooni käigus kogutud riided. Galeriid mängust ja asjade üleandmisest näeb SIIT.