Tänapäeval pole lihtne leida lapsi, kes huvituksid põnevate nutiseadmete asemel aiandusest, roheluses aja veetmisest ning mis veelgi huvitavam – kasvuhoone ehitamisest! Seda suurem oli ema Maire rõõm, et terve tema usin pere oli valmis kasvuhoone meisterdamisel kaasa lööma.

„Kõigepealt kaevasime ühiselt platsi valmis, kuhu hakata kasvuhoonet ehitama“ räägib ema Maire „Seejärel sarikad püsti ja kile peale. Kasvuhoonesse istutasime lastega koos tomatid ja kurgid ning aia teise otsa peenardesse porgandid, tilli, sibula ja herne. Oma aiamaa eest hoolitsemist jätkub nüüd terveks suveks.“

Ja nagu oma koduaias möllamisest veel vähe oleks, käis kogu pere maikuus ka metsaistutamistalgutel Põlvamaal, mis oli kogu lasteküla ühine üritus. Lastele meeldis väga ja ema Mairel oli tore kogeda, et lapsi ka päriselt huvitas see, kuidas puid istutatakse ning mismoodi neid siis jõudsalt kasvama utsitatakse.

Ema Maire peres on mullaga sõbraks olemist harjutatud juba laste põnnipõlvest peale ning seepärast on lapsed alati hakkamist täis, kui näpud tuleb mullaseks teha ning annavad tihti emalegi veel silmad ette.

Teadmised sellest, kuidas looduse ringkäik toimib, kuidas väikesest seemnest saab maitsev vili või imepeenikesest istikust tugev puu, on lastele ka koolis kasuks tulnud, sest kõik õpikust ja töövihiku lehekülgedelt vastu vaatav on endal juba praktikas järgi proovitud.

Kui aia- ja metsatööd tehtud, leiti mahti ka Kadrioru parki jalutama minna, sest kõik pere lapsed polnud varem Kadriorgu sattunud. Oli väga kaunis päev ja võrratu ilm, nauditi Kadrioru pargi ilu ja lillede lõhna, kuid salamisi tunti juba suurt ootusärevust: „Millal me küll päris omakasvatatud kurki maitsta saame?“

Kui soovid toetada SOS lastekülade lapsi, saad teha seda SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.