SOS Lasteküla Eesti Ühing on mittetulundusühing, mis tegutseb riigi toel ja eraisikute ning ettevõtete annetuste toel.

Ühingu ülesandeks on koordineerida tööd:

SOS Lasteküla on alternatiivne võimalus kasuperede kõrval, tagamaks lastele püsiv perekond ja kodu. Lastekülas on lapsel võimalik elada ühes peres oma bioloogiliste õdede-vendadega ning hoida sidet ka pärisvanematega.

SOS Lasteküla missioon, visioon ja väärtused

VISIOON: Iga laps kuulub perekonda ning kasvab üles armastuse, austuse ja turvatunde õhkkonnas.  

MISSIOON: Me loome abivajavatele lastele pered, aitame neil kujundada oma tulevikku ja anname oma panuse laste ühiskondlikuks arenguks.

VÄÄRTUSED:
J
ulgusMe tegutseme
PühendumusMe peame oma lubadusi
UsaldusMe usume üksteisesse
Vastutus – Me oleme usaldusväärsed partnerid

Patroon

Aegade jooksul on välja kujunenud traditsioon, et ametis oleva presidendi abikaasa on SOS Lasteküla patroon. Selle tava aitas luua proua Helle Meri, keda seob SOS Lastekülaga tänaseni pikaajaline sõprus. Patrooni peamiseks rolliks on selliste ettevõtmiste algatamine ja toetamine, mille eesmärgiks on laste sotsiaalne abistamine, vanemliku hoolitsuseta lastele suunatud heategevus, samuti peremudeli juurutamine Eesti laste hoolekandes.

Patrooni auväärset rolli on kandnud Helle Meri, Ingrid Rüütel, Evelin Ilves ja Ieva Ilves. 2017. aasta veebruaris sai patrooniks Kristi Kallas.

Heatahte saadik

SOS Lasteküla heatahte saadikud on olnud  Nele-Liis Vaiksoo, Heinz Valk ja Kristina Šmigun-Vähi. Praegu on  SOS Lasteküla heatahte saadikud  Ragnar Klavan ja Stig Rästa. Meie heatahte saadikud usuvad, et iga laps Eestis vajab armastavat kodu ja vanemaid ning aitavad meil seda sõnumit ka kõikide teiste inimesteni viia.

Nõukogu

SOS Lasteküla nõukogusse kuuluvad Aive Hiiepuu (juhtivkonsultant ettevõttes PR Concept), Kiira Kure (HireRight Estonia tegevjuht), Alo Tammsalu, Gert Tiivas, Helle Niit (perenõustaja, koolitaja, superviisor), nõukogu esimees Peeter Lepik (Advokaadibüroo Cobalt õigusnõunik).

Kui soovid toetada SOS Lasteküla lapsi, tule tee püsiannetus SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.