30.septembril toimunud heategevuslikul restoranidepäeval osales kokku 31 restorani, kes kogusid SOS lasteküla ning peretugevdusprogrammi perede laste hariduse toetuseks 13 500 eurot.

Tarkusekuu viimasel päeval avasid 31 restorani oma uksed ning teavitasid oma külastajaid, et 10% kõikidest selle päeva arvetest annetatakse SOS Lastekülale.

“Restoranide heategevuspäev toimub juba kolmandat aastat,” ütles SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. “Suur hulk osalevatest restoranidest on kampaanias osalenud juba esimesest aastast alates ning ääretult hea meel on tõdeda, et iga aastaga kasvab restoranide entusiasm  heategevuspäeva läbimõeldult korraldada, igal aastal lisandub  juurde hulk restorane ja kohvikuid, ning igal aastal suudame ületada eelmise aasta tulemust! See on ehe näide sellest, kuidas väga paljude inimeste väikestest headest tegudest saab kokku midagi suurt ja olulist! Aitäh kõikidele osalenud restoranidele, et tegite oma külalistele heategude tegemise nii lihtsaks ning aitäh kõikidele restoranidepäeva külastajatele, kes selle päeva nii eriliseks tegid!”

Kampaaniaga kogutud rahasummaga toetatakse lasteküla laste mitmekülgset huvitegevust ning erinevates teraapiates osalemist. Samuti toetatakse SOS peretugevdusprogrammis osalevate perede laste haridusteed.

Eelmisel aastal restoranide poolt kogutud 11 400 eurot  läks SOS Lasteküla noorsportlastele treenimiseks vajaliku spordivarustuse ostmiseks ning SOS peretugevdusprogrammis osalevate perede laste toetamiseks,  kellel kodus puudusid õppimiseks sobivad tingimused.

Heategevuslikul Restoranidepäeval osalevad restoranid ja kohvikud olid 30. septembril märgistatud erilise sümboolikaga. Teenindajad kandsid spetsiaalseid rinnamärke ning toidukohas olid üleval plakatid ning flaierid, kust oli võimalik nii restoranidepäeva kui ka  SOS Lasteküla kohta rohkem teada saada.

Heategevuslikul Restoranidepäeval osalesid Carmen Café Rotermanni, Chedi, Gianni, Haku, Horisont, Ingver kohvik-restoran, Kaks Kokka, Komeet Kopli resto, kohvik, Kuldmokk, La Bottega, Leib resto ja aed, Meat Market (Tartu), Mimosa, Monaco, Mon Repos, NOA, OKO, Olde Hansa, Paju Villa restoran, Platz, Radisson Blu hotel Sky Lobby Baar &Lounge 24, Ruhe, Saku Gastro, Salt, Spot, Tchaikovsky, Tuljak, Umami, Villa Thai, Ö.

Me täname teid kogu südamest!

Kui soovid toetada SOS lastekülade lapsi, saad teha seda SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.