Ema Margaritale tõi tänavune suvi lausa pisarad silma, kui ta mõtleb oma lastele, kes ületasid end nii mitmeski mõttes. Ühiste pingutustega saadi pere noorimad lapsed lõpuks ujuma nii, et keegi enam vett ei karda, perepoeg sai „uhkustada“ oma teadmistega, läbi viidi omaalgatuslik prügikogumisaktsioon ning sooritati esmapilgul võimatuna näiv ülesanne – teha ära eesti keele eksam.

Ema Margarita peres on aeg möödunud linnutiivul. Puhkus on veel täies hoos ja tegemisi väga palju. Suure perega erinevaid kohti külastades koged küll suurt rõõmu ja vaimustust, kuid teisalt see veidi ka väsitab ja nõuab rutiinse igapäevaeluga võrreldes mitmeid kordi suuremat pingutust kõikidelt pereliikmetelt.

Suurt rõõmu tegi emale, kui kevadel Nooruse SPA-d külastades selgus, et poisid enam üldse vett ei karda ning basseinides käib nüüd hoopis hoogne pallimängimine. Tore on näha, kuidas vesi annab lastele nii palju positiivseid emotsioone ja lisaks heale tujule on ka tervis palju parem ning väikesed viirused ei kipu enam nii lihtsalt ligi kui varem.

Uhke oli pere jaoks päev, mil kogu pere külastas noorpurjetajate klubi Narvas, kus oli Eurooopa päeva tähistamiseks organiseeritud suur pidu. Kuna perepoeg on olnud selle klubi liige juba pikka aega, siis tegi just tema ülejäänud perele majas ekskursiooni, näitas spordisaale ja rääkis, mis selles majas igapäevaselt toimub ning tutvustas pikalt ka klubi ajalugu. Pidu oli samuti väga tore, lastele korraldati viktoriine ja tehti erinevaid võistlusi.

Erilist heameelt teeb aga ema Margaritale see, et tema lapsed oskavad lisaks vallatlemisele ning mängimisele maailma ka palju laiemalt mõista. Ning vaatamata sellele, et vanuse poolest ollakse veel päris väikesed, siis juba osatakse mõelda ka sellele, et nad ei ela selles maailmas päris üksi ning meie kõigi teha on see, mis saab meie planeedist siis, kui meid siin enam ei ole.

See tähendas seda, et kuna kogu perele meeldib väga metsas jalutada ning seal aega veeta, siis võeti sel korral metsa kaasa ka kindad ning prügikotid ning lisaks sellele, et nauditi linnulaulu ja metsakohinat, koristati samal ajal ka metsaalust päris tihti sinna tekkivast prügist. Metsast välja tulles oli igal lapsel näpus päris kogukas prügikott.

„Mulle tundub, et see õpetab lastele austama loodust ning ma väga loodan, et tänu sellistele prügiaktsioonidele ei viska nemad mitte kunagi prügi loodusesse,“ mõtiskleb ema Margarita. „On ju tähtis, mismoodi me ise eeskuju näitame ning mida lastele räägime ja seepärast arutame lastega alati väga põhjalikult, mida meie saame teha selleks, et maailm oleks veel toredam ja parem paik meie kõigi jaoks.“

Kevadel täitus ka pere suur-suur unistus – minna kõik koos välismaale. Unistuste sihtkohaks sai Rootsi, kus käidi tutvumas Astrid Lindgreni maailmast pärit tegelastega. Ettevalmistused reisile minekuks olid muidugi grandioossed, kuid lõppude lõpuks sujus kõik probleemideta ning pere jäi reisiga väga rahule. Kogu reis sai ka üles filmitud, nii et nüüd saab neid kauneid emotsioone filmijäädvustuse kaudu ka tulevikus ikka ja jälle uuesti kogeda.

Veel üks väga oluline sündmus leidis peres aset – pere pesamuna lõpetas lasteia ning temast sai nüüd ametlikult koolilaps. Kogu pere oli kohal lasteaia lõpukontserdil ja sai osa ka lasteaia lõpukingitusest – suurest shokolaadikarbist, mida väike koolijüts väga lahkelt kogu oma suure perega jagas.

Ema silma tõi aga liigutusepisara peretütar Marina, kes vaatamata suurtele probleemidele sooritas eesti keele eksami! Pärast edukat eksamit mindi koos emaga seda tähistama ning tulevikuplaane tegema. Teades, milliste jõupingutuste ja tahtejõuga see eksam sooritatud sai, olid nad mõlemad üliuhked oma saavutuse üle. Ema toetav roll oli väga määrava tähtsusega, sest nagu tunnistas ka Marina ise, ilma sellise poolehoiuta poleks ta eksamit ära teha suutnud.

Ema Margarita jaoks on ääretult oluline, et tema  lapsed naudivad eduelamust, oskavad oma rõõme ka teistega jagada, on uhked nii omaenda kui ka õdede-vendade saavutuste üle ning tunnevad kõik koosolemisest siirast ja ehedat rõõmu. Just selline peabki olema üks täisväärtuslik pereelu!

Me täname kõiki lahkeid annetajaid, eraisikuid ja ettevõtjaid, tänu kellele on meie lapsed väga toredaid elamusi saanud, me oleme teile südamest tänulikud!

Kui soovid toetada SOS lastekülade lapsi, saad teha seda SIIN. Selgitusse lisa oma kontaktid, et saaksime Sind laste tegevusega kursis hoida.