10.05.2022
Laupäeval üle Eesti lahkete inimeste ustele koputanud 111 Soutwestern Advantage programmi tudengit kogusid ühe päevaga ligi 40 000 eurot. Annetusi kogus noori koondav MTÜ Aitan Eestit SOS lasteküla loodud sova.ee chati vestlusaegade pikendamiseks.
„Laupäeval tegi annetuse kokku 2674 suure südamega inimest,” ütles Southwestern Advantage programmi direktor ning MTÜ Aitan Eestit juhatuse liige Andres Märtin. „Kõige rohkem koputasid noored ustele Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Suurim ühe tudengi poolt kogutud summa oli 900 eurot. Noortele pakuti süüa, tehti mõned abieluettepanekud ja saadi sõbraks paljude koduloomadega. Arvati ka, et uksele koputajaks on korstnapühkija. Emotsioonid olid kõrgel ning soov aidata nii suur, et koputamine toimus ka lausvihmas!“
Loe lähemalt06.05.2022
Laupäeval, 7. mail koputab 180 Southwestern Advantage programmi noort üle Eesti lahkete inimeste ustele, et aidata Eesti ja Ukraina lapsi, kes tunnevad muret, hirmu või otsest ohtu. Noori koondava MTÜ Aitan Eestit eesmärk on SOS Lasteküla loodud sova.ee chati heaks ühe päevaga koguda 80 000 eurot.
Reaalajas vestlusplatvorm sova.ee avati 1. märtsil. Kahe kuuga on chati poole pöördutud 486 korda. Enamik pöördujatest on 11aastased, noorim 7aastane. Teemad, mis lapsi kõige enam muretsema panevad on inimestevahelised suhted, kiusamine ja vaimne tervis.
Loe lähemalt26.04.2022
2021. aasta septembris sattus lastekaitse huviorbiiti pere, kus kasvavad 1, 4 ja 8aastased lapsed. Korteris kuritarvitati alkoholi ning kasutati vägivalda. Kahjuks ei olnud see esimene kord, kui paljulapselise pere ellu pidi sekkuma politsei. Lastekaitse tegi perele ettepaneku: kas liitute SOS peretugevdusprogrammiga vähemalt kuueks kuuks või peate silmitsi seisma olukorraga, kus lapsed võidakse perest eraldada ning ajutiselt kriisihooldusperre saata. Õnneks oli perel niipalju tarkust, et nad otsustasid SOS peretugevdusprogrammiga lepingu sõlmida. Eesmärk oli selge: peret tuleb nõustada lastega toimetulekul, arendada ema-isa sotsiaalseid oskusi ning tegeleda erinevate sõltuvustega. Seda kõike hakkas koos perega ellu viima SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi usaldusisik Maret.
18.04.2022
SOS
Lasteküla avas 1. märtsil üleriigilise reaalajas chati www.sova.ee, mille eesmärk on pakkuda Eesti lastele võimalust oma
muredest usaldusväärse ja koolitatud inimesega rääkida.
Esimese
kuu ajaga pöörduti chati poole 203 korral. Suur osa pöördujatest on 14-15aastased, noorim
8aastane. Peamised mured, millest kirjutatakse,
on inimestevahelised suhted (sõprus ja tõrjutuse tunne), üksindus ning vaimne
tervis (peamiselt ärevus).
Lastega räägivad 19-47aastased nõustajad üle Eesti. Enamik neist on psühholoogia, sotsiaaltöö või pedagoogilise haridusega.
„Juba mõned tunnid pärast chati avamist pöördus vestlusliinile esimene laps keerulise teemaga,“ ütles Sirli Arro, SOS Lasteküla ennetustöö koordinaator. „Kogeme iga päev, et chati avamise otsus oli ainuõige. Nüüd tegutseme selle nimel, et alates maikuust pakkuda chatis abi ka ukraina keelt kõnelevatele lastele.“
7. mail toimub suur üle-eestiline annetuste kogumisaktsioon Kevadkoputus, kus sada vabatahtlikku tudengit koputavad lahkete inimeste ustele. Heategevusaktsioonil kogutud annetused lähevad sova.ee chati käigushoidmiseks, nõustamisaegade pikendamiseks (hetkel saab chatist tuge iga päev 14-22 aga tahame, et see abi oleks ööpäevaringne) ning venekeelse chati arendamiseks.
Loe lähemalt13.04.2022
Ostes ükskõik millise Persili toote, toetad peretugevdusprogrammis osalevaid peresid ning lastekülas kasvavaid lapsi Eestis, Lätis ja Leedus.
Persil on algatanud kampaania, mille eesmärk on hoolitseda selle eest, et üheski peres ei peaks lapsed puuduliku hügieeni tõttu end halvasti tundma. Aitamine on väga lihtne: ostes kohalikust poest ükskõik millise Persili toote, osaled automaatselt projektis #righttocleanclothes.
Puudulikul hügieenil on äärmiselt kahjulik mõju lapse arengule. See ei mõjuta mitte ainult tema tervist, vaid ka enesekindlust, heaolu, suhteid ja tulevikku.
Kampaania algatajad usuvad, et lapsed peaksid paistma silma oma võimete, mitte plekkide poolest. Seetõttu ühendati jõud SOS lastekülaga, mis tegutseb rahvusvaheliselt ning aitab annetustel jõuda just nende peredeni, kes seda vajavad.
Loe lähemalt17.03.2022
Darja Kasjanova on Ukraina SOS Lasteküla riikliku programmi arendusdirektor, vastutades Ukraina lastekülades elavate laste evakueerimise eest. Tänaseks on kõik Ukraina lastekülade lapsed jõudnud Poola, kus kõigile on leitud elukohad.
Kuidas valmistusite praeguseks olukorraks?
Mul oli väga sarnane kogemus 2014. aastal, kui Donbassis algas sõda ning meil õnnestus kõik hooldusasutustes viibinud hoolduspered ja lapsed õigel ajal ümber paigutada.
Juba eelmise aasta detsembris, kui meile sai selgeks, et riiki ähvardab sõda, alustasime aktiivset suhtlust valitsusega, paludes selleks ettevalmistavaid samme.
Kaardistasime kõik lastehoiuteenused üheksas Ukraina piirkonnas, mida pidasime tol hetkel konflikti puhkedes riskitsoonideks. Näiteks seetõttu, et need piirnesid Venemaaga. Sõjaolukorras selgus, et riskitsoonis piirkondi on kokku kümme.
Kaardistatud andmeid jagasime UNICEFi ja sotsiaalministeeriumi asutustega esmaspäeval ja neljapäeval algas sõda. Sõda algas ootamatult, kõik muutus väga kiiresti.
Loe lähemalt28.02.2022
Kolm maja, üks korter ning külaliste toad kokku 24-le inimesele on sissekolimiseks koheselt valmis, kaks peremaja vajavad möbleerimist. Eelistame lastega peresid. Elukohad asuvad Keilas, Juurus ja Kohtla-Järvel.
Kodud on jäänud tühjaks seoses SOS perede väljakolimisega lastekülast privaatsematesse tingimustesse.
“Kuna täna ei tea keegi, kui pikalt peavad pered võõrsil elama, tuleb arvestada sellega, et lastel oleks võimalik siin ka koolis käia,” ütles SOS Lasteküla tegevjuht Margus Oro. “Keilas ja Kohtla-Järvel on Ukraina lastele võimalik pakkuda venekeelset haridust.”
Loe lähemalt11.02.2022
2020. aastast alates on võimalik enammakstud tulumaksust kogusumma või osa heategevuseks annetada. Selleks tuleb e-maksuametis tulumaksusoodustusega isikute nimekirja kantud ühing välja valida. Annetada saab kuni kolmele saajale ning ükski annetus ei tohi olla väiksem kui 1 euro. Annetada võib kogu tagasisaadava tulumaksu summa või osaliselt. Osalise annetuse korral saab annetaja ülejäänud raha pangakontole või soovi korral jätta oma ettemaksukontole.
Eelmisel aastal oli esmakordselt võimalus tulumaksutagastus heategevuseks annetada ning seda võimalust kasutasid päris paljud SOS Lasteküla sõbrad. Lasteküla pere on väga tänulik, et oli palju inimesi, kes e-maksuametis ise sellise võimaluse avastasid ning oma heateo meile tegid!
Sel aastal tahame aga kutsuda kõiki häid inimesi üle Eesti, kellel on võimalus oma tulumaks tagasi saada muutma oma tuludeklaratsioon annetuste kaudu nagu peapiiskop Urmas Viilma tabavalt ütles heategude deklaratsiooniks.
Meie pered on väga tänulikud!
Aitäh teile!
Loe lähemalt07.02.2022
Eestis on suur puudus kriisihooldusperedest, kes pakuvad lastele ajutist hoolt ja kodu. Kõige noorem laps, kes on vajanud väga kiiret abi, oli 4-kuune imik. Eestis on täna vaid 3 peret, kuhu saab kriisiolukorras lapse võimalikult kiiresti paigutada. Vajadus on aga kümneid kordi suurem, sest turvakodusse satub Eestis igal aastal ligi 300 last.
Kriisihoolduspere tagab lapse vastuvõtmise kahe tunni jooksul. Nii jõuab laps otse perekonda ega pea vahepeal viibima turvakodus. Kriisihoolduspere vanemaks sobib avatud ja soe inimene, kellel on võimalus ja valmisolek pühenduda lapsele ajal, mil laps seda väga vajab. Kriisihooldusperel on vajalik varasem laste kasvatamise või lastega töötamise kogemus. Samuti peab pere läbima vajaliku ettevalmistuse ja traumakoolituse. Emotsionaalset ja rahalist tuge pakub peredele SOS Lasteküla.
Soovid saada lisainfot? Võta meiega ühendust elmet.puhm@sos-lastekyla.ee, (5814 7797).
Aitäh, et jagad ja aitad meil leida pered lastele, kelle elud on sõna otseses mõttes ohus!
Loe lähemalt31.01.2022
Siirast soovist jõulude puhul lasteküla lapsi rõõmustada võtsid Kaiu kohalikud prouad kätte ja õmblesid kaks nädalat jutti kaisukarusid. Kuigi eesmärgid said täidetud, töötavad õmblusmasinad edasi.
Kohalikud aktiivsed prouad ei lasknud end mitu korda paluda, kui naiskodukaitsja ja varemgi käsitöö tegemisega silma paistnud Miidi Pindus pakkus välja, et ühiselt võiks SOS Juuru Lasteküla lastele jõuludeks kaisukarusid meisterdada.
Eda Toomet, Eve Valdre, Elma Reinart ja Marje Post ulatasid oma abikäe ning ühiselt pingutati kaks nädalat, et enne jõulupühi kakskümmend viis kaisukaru valmis õmmelda. Õmblustöökoda pandi püsti Kaiu lasketiiru ruumides ning kasutusele võeti õmblusmasinate vanemad mudelid. Miidi sõnul sel lihtsal põhjusel, et moodsamad masinad ei saanud nende valitud materjalidega hästi hakkama.
„Keeruline ettevõtmine. Alguses ei osanud panna neid lõikeid kokku. Palju sai harutada,” räägib üks tublidest õmblejatest. „Mina lõikasin välja ja näitasin, kuidas midagi tegema peaks,” ütleb Miidi sekka. „See on nii tore. Me oleme kõik ju vanaemad,” selgitab kolmas õmbleja, miks üleskutsega kaasa mindi. „Ma ütlesin küll, et aitab, aga nad teevad ikka edasi,” ütleb Miidi naerdes. Õmblustoas tõepoolest töö alles käis. Nüüd teevad naised kingitusi oma pere lastele.
31.01.2022
"Kui aasta kokku võtta, saab ilmselt panna märksõnaks koroona," alustas SOS Lasteküla partnersuhete ja kommunikatsioonijuht Katri Laiv vestlust.
Pole saladus, et paljud inimesed on pidanud annetamisest loobuma, sest töötasud on vähenenud või inimesed on sootuks töötuks jäänud. Ka ettevõtted on pidanud oma kulud ümber vaatama, mistõttu on osa ettevõtteid loobunud SOS Lasteküla toetamisest. "Paari väga suure toetaja mahud vähenesid nii drastiliselt, et see andis meile valusalt tunda. Aga meie inimesed on nii pühendunud, et küll me hakkama saame," jäi Laiv positiivseks.
13.01.2022
Meie perele meeldis väga jõulude aegu vaadata saateid, mis olid mõeldud teiste inimeste aitamiseks või kellegi südamesoovi täitmiseks. Vaatasime koos lastega ja kõik olid kuidagi eriti süvenenud just südamesoovi saatesse. Kui tuli reklaamipaus, küsisin lastelt, et kas neil on ka südamesoov, mida nad väga sooviksid?
Tegelikult ei saanud ma küsimust lõpetadagi, kui noorem poeg (kes on 6aastane ja minu südames sündinud poja!) vastas, et tema südamesoov on lapsi saada. Mul käis südame alt selline jõnks läbi ja kohe ei osanudki midagi öelda, sest kuidas laps saab teada või tunda, mis tähendab ema või isa olla ning selle südamesoovi täitumine sõltub ju nii paljudest asjadest ning vahel võibki jääda vaid südamesooviks. Olin lausa halvatud. Nägin, et teised lapsed ka nihelesid ja ei saanud oma venna soovist eriti aru aga mina tean täpselt, miks laps nii mõtles. Momendiks jäin ka ise mõttesse, et ma loodan kogu südamest, et pojal oma südamesoov tulevikus kindlasti täituks.
Loe lähemalt23.12.2021
Kuidas viia ennast pühade meeleollu, kui kogu aeg on kiire ja millekski aega ei jätku? Kuidas kogeda seda imelist kohalolu- ja õnnetunnet, millest kõik aina räägivad? Kas tõesti on võimalik teadlikult end pühadest inspireerida lasta?
Jah, on! Seda tõestab SOS pereabiline Raisa, kes on oma suure pere peal – kolm SOS last, üks bioloogiline tütar, kaks lapselast ning lapsendamisel olev poeg - ära proovinud kõik allpool kirja pandud nõksud ning need tõesti töötavad! Tahad järgi proovida? Alustame!
Detsember on imede aeg. Õhk lõhnab juba selgelt muinasjuttude ja maagia järele. Raisa peres algas teadlik pühade meeleolu loomine juba novembri lõpus esimese advendi tulekuga.
Et mitte ebapiisava päikesevalguse tõttu talveunne suikuda, tasub kõrva taha panna Raisa 15 inspireerivat mõtet, kuidas pühademeeleollu sisse minna ning kõigest, mis sel imede ajal toimuma hakkab, järgnevaks aastaks optimismi, inspiratsiooni, head tuju ja kõike muud väärtuslikku endasse talletada!
Loe lähemalt21.12.2021
14.12.2021
Jalgpalli Liit on kõige suurem alaliit, mis tähendab, et Eestis on kõige rohkem jalgpalli harrastajaid. Kunstnik Liisi Troska kasutas Eesti kaarti, maalis iga maakonna juurde märgilise sümboli ja jalgpalliharrastajate arvu selles maakonnas ning Jalgpalli Liit kinkis vahva pildi meie peredele!
SOS Lastekülade rahvusvaheline organisatsioon ja FIFA sõlmisid juba 2004. aastal koostöölepingu, kus oli kirjas, et igas riigis, kus tegutseb jalgpalliliit, hakatakse tegema koostööd. Lastekülade juurde nimetati kohalikest tuntud jalgpalluritest hea tahte saadikud. Eesti hea tahte saadikuks sai Raio Piiroja, Soomes Jari Litmanen, Prantsusmaal Laurent Blanc ja Robert Pires, Hollandis Hans van Breukelen ja Ruud van Nistelrooy.
Lisaks sellele hakkas rahvusvaheline jalgpalliliit koguma kampaania «FIFA SOS lastekülade heaks» annetusi, et 2006. aastaks rajada eri riikidesse kuus uut lasteküla. Keila SOS Lasteküla sai 2006. aastal koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga tehiskattega miniväljaku.
Loe lähemalt22.11.2021
Kaheksa lapse ema Jaanika on kogenud nii ülevoolavat õnne kui meeletut kaotusvalu. Armastust, soojust ja tohutut positiivsust täis peres kasvab kuus särasilma, kuid teekond laste perre jõudmiseni pole mitte alati kerge olnud.
„Oma lapse kaotus on
ränk,“ ütleb Jaanika vaiksel häälel. „Meie peres on kaks inglit. Esimene laps
elas vaid 11 päeva, teine sündis surnult. Miks see nii juhtus, ei tea me päris
täpselt siiamaani. Vahel viib meeletu kaotusvalu pere lahku, meid abikaasaga on
üleelamised aga veelgi tugevamini liitnud.“
15 aastat tagasi augustikuus hääletas toona 20aastane Jaanika tee ääres. Tarmo koos sõbraga sõitis samas suunas ning otsustas Jaanika auto peale võtta. Sestsaadik on noored koos, pulmad peeti 2014. aastal.
„Pärast traagilisi kaotusi sündis 2011. aastal Lisandra, 2013. aastal Kristofer ning 2016. aastal Stella-Maria,“ räägib Jaanika uhkusega oma suurest pesakonnast.
Loe lähemalt30.09.2021
Soovid vabatahtlikuna aidata lapsi, kes on jäänud oma hingekriipivate muredega üksi? Tahad teha erialalist tööd või praktikat (sotsiaal- ja noorsootöö, lastekaitse, psühholoogia, pedagoogika) Sulle sobival ajal ja kohas? Kui „jah!“, siis tule SOS lasteküla peagi avatava chati vabatahtlikuks!
Vabatahtlikuna töötades saad:
Rakendada loengutes õpitud teoreetilised teadmised praktikasse;
Kogeda eduelamust, et oled saanud lapsele tema mures päriselt abiks olla;
Jätkata rahuliku südamega õpinguid, sest töö tegemise koha ja aja (2x2 tundi kuus) saad ise valida;
Rahvusvahelisele kogemusele tugineva koolituse, kuidas chatis last aidata.
Loe lähemalt28.09.2021
Kaks aastat tagasi kutsus meditsiinilabor SYNLAB Eesti kõik lasteküla perevanemad vereproovi andma, et võimalikele tervisemuredele varakult jälile saada. Ema Liivit ja ema Mairet ajendas vereproovi tulemuste teadasaamine pere toidulaual pakutavale veelgi erilisemat tähelepanu pöörama. Sel sügisel saavad samuti tasuta oma tervist kontrollida kõik SOS lasteküla töötajad.
„Mina sain verepõhisest tervisekontrollist teada, et vaatamata oma vanusele ja soliidsele kaalunumbrile olen väga heade tervisenäitajatega,“ ütleb pereema Liivi. „Aga et mul on D vitamiini ja raua tase madal, seda ma ei teadnud, aga seletas mu väsimuse põhjust.“
„Minul oli piiri peal üldkolesterool aga õnneks ei midagi hullu,“ räägib ema Maire. „Oluline teadasaamine eelmisel korral oli see, et minu põhilised verenäitajad on kõik korras.“
Loe lähemalt13.09.2021
15. septembril avab uksed Eestis uudse lähenemisviisiga Vaikne kodu 14-18aastastele noortele, kel lapseea traumadest tingituna pole võimalik elada peres.
AK Nädal käis veel ehitusjärgus kodus uurimas, milline on elukeskkond, kus saavad uue võimaluse lapsed, kelle ainsaks alternatiiviks seni on olnud kinnine lasteasutus ning sünge teadmine, et normaalsesse ellu naasmine on võimatu.
Mis on ühe noore inimese hind?
03.09.2021
Mõned täiskasvanud arvavad siiamaani, et lastekodu on jube paik.
Vähemalt Keila SOS lasteküla tegelikkus on üllatavalt roosiline. Lapsed
ütlevad, et ei tunne millestki puudust.
16.08.2021
Loodusravibioteek Biotheka kutsub kõiki tervisest hoolivaid inimesi ühiselt panustama, et SOS lasteküla lapsed oleksid sügise saabudes terved ja tugevad. Valides Biothekast kvaliteetseid toidulisandeid või vitamiine, osta ka purk naturaalseid Cytoplan C- vitamiini kummikomme, et annetada need SOS lastekülas kasvavatele lastele. Biotheka omalt poolt lisab igale annetusele Ecosh D3-vitamiini pudeli. Kampaania eesmärgiks on kinkida vitamiinid 200-le SOS lasteküla lapsele.
„Meie pere hoolitseb oma tervise eest järjepidevalt, aga erilist tähelepanu pöörame immuunsüsteemi tugevdamisele just sügise hakul,“ ütles SOS ema Tiina. „Selleks, et lapse organismi vastupanuvõime kõikvõimalikele viirustele ja bakteritele oleks võimalikult suur, tuleb kvaliteetseid vitamiine lastele andma hakata juba enne aktiivse õppetöö algust.“
Loe lähemalt09.08.2021
Oleme püüdnud aru saada, millised pisarad tulevad hingest ja millised on MINA TAHAN SAADA pisarad.
Päris palju kulub meil aega, et neil pisaratel vahet teha. On olnud olukordi, kus püüan lapsele selgitada, et kõike mida soovid, kahjuks ei saa aga lastel on imetabane oskus oma pisarakanalid kohe tööle panna, et äkki siis ikka õnnestub.
Meil on pisaratel isegi omad nimed ja üks on kindlasti MINA TAHAN JONN ;). Olen ka ise püüdnud lastele MINA TAHAN JONNI teha. Nalja teeb see muidugi kõvasti, et näe, emme jonnib! Olen pärast siis alati küsinud, et kas oli ilus vaadata ning vastus on muidugi „EI!“.
Loe lähemalt04.08.2021
Ema Malle armastab väga lilli ja tegeleb nendega igal oma vabal
hetkel. "See tegevus rahustab, on teraapilise mõjuga ja toob hinge heaolutunde,
KOGU MAAILM TUNDUB SIIS PAREM PAIK," ütleb ema Malle. "Minu maja lapsed soovivad tihti abistada ja
küsivad palju küsimusi, kui ma lilledega tegelen. Sealt siis tuligi mul idee
korraldada meie lastekülas üritus "Igaühel oma lill,"
mis annaks lastele võimalus mõista, et kui sa
näed vaeva ja hooldad oma taime, siis tasub taim sulle rikkaliku õitsemisega."
Malle valis lilleks TIGRIDIA, kuna selle taime eest hoolitsemine vajab
järjepidevust. Eriliseks teeb taime veel ka see, et tema õis elab ainult ühe päeva ehk 8 tundi kuid kasvatab kuni 10
õit järjest.
28.07.2021
SOS ema Larissa pere täienes sel suvel imearmsate loomalastega ning nüüd sibavad pere oma rajatud Metsanurga talus kitsekesed Nöps ja Nublu, koer Muri, kolm jänkubeebit ning üks eriti isevärki tegelane, kes aeg-ajalt lauda juures uudistams käib.
Kogu pere naudib uute pereliikmete eest hoolitsemist. Kitse lüpsmise auväärne ülesanne on pereisa kanda, kes saab sellega suurepäraselt hakkama.
Plaanid on Larissa perel aga vägevad, sest juba aasta pärast peaksid taluõuel ringi jalutama lambatalled, kanad, vutid, haned ja ehk isegi pardid.
Loe lähemalt29.06.2021
Mees,
keda motiveerivad võimatuna näivad tööalased eesmärgid. Eeskuju, kes oma
saavutustega sütitanud paljudes noortes pöörase võrkpallivaimustuse. Sel aastal
täitub üheksa aastat päevast, mil lasteküla õuele astus profivõrkpallurist
ehitusmees ning tundis esimesest hetkest, et see maailm on tema jaoks. Sotsiaaltöö juurde jõudis
Erik suure ringiga ning tänu oma heale sõbrale. „Ülikooli läksin õppima IT-d
aga mind see valdkond absoluutselt ei huvitanud,“ räägib Erik. „Kuna mängisin
profivõrkpalli, otsustasin kehakultuuri
õppida. Siis tuli aga ehitusbuum ning tundus hea mõte minna Soome raha teenima.
Kaks aastat töötasin ehitusel aga enesetunne oli pidevalt kehv ning tööle ei
tahtnud üldse minna. Suviti töötasin võrkpallilaagris noorte treenerina ning
ühel päeval küsis minu hea sõber, juhtumisi Margus Oro poeg, kas ma ei tahaks
lastekülla kasvatajaks minna.“
28.06.2021
Käesoleva aasta juunikuus valis organisatsiooni peaassamblee, föderatsiooni kõrgeim juhtorgan, uueks presidendiks Etioopiast pärit dr. Dereje Wordofa. Peaassamblee koguneb iga nelja aasta tagant ning õigus osaleda ja hääletada on kõikidel liikmesühendustel.
Dr. Dereje Wordofa on neljas president SOS lastekülade maailmaorganisatsiooni üle 70 aastases ajaloos. Vastavalitud president võttis ameti üle seniselt, Indiast pärit presidendilt Siddharta Kaulilt.
Loe lähemalt28.06.2021
Mirtel
Maria Rulli on suure südamega tüdruk, kelle algatatud annetuskampaania
kogus lasteküla riskiperedele napilt kuu ajaga 250 eurot. Annetusalgatusest valmis Kehra Gümnaasiumi 8 klassi tüdrukul põhjalik loovtöö.
02.06.2021
Kõigil meil on unistusi, nii väikestel kui suurtel. Täna mõtleme
väikesele 11-aastasele Enelile. Ta on alles väike, aga unistus on suur.
Tüdruk unistab, et saaks elada oma toas. Tuba on tüdrukul juba olemas,
kuid seal ei ole praegu võimalik elada. Toa välissein on viltu vajunud
ja elektrijuhtmestik ohtlikus seisus. Samuti ei ole
toas korralikku mööblit.
Eneli soovib väga, et ta tuba oleks soe ja valge ning seal saaks õppida, mängida ja puhata. See on lihtne ja siiras lapse unistus. Tihti täituvadki unistused just heade inimeste abiga. Oleme loonud Osta.ee keskkonda oksjoni, mille müügist laekuv tulu läheb Eneli toa remondi ja sisustuse katteks.
Loe lähemalt10.05.2021
SOS ema Kristi õnneliku
pereelu salanipid on oskus päriselt kuulata, tunnustamine ja valikuvõimaluste
pakkumine. Kõiki neid oskusi läks vaja ühel soojal kevadpäeval, mil kogu perega seati sammud Viljandisse, et lossivaremetes kevadlõhnu nuusutada ning Murese talus kõik 600 lammast oma silmaga üle vaadata.
Kuulamisoskus vajab igapäevast treenimist ning kui perekoosolekutel tuleb teiste pereliikmete kuulamine ning nende mõistmine juba päris hästi välja, siis emotsioonide tulvas ja laste omavahelistes nägelustes on aktiivsele kuulamisoskusele päris raske kindlaks jääda. Aga järjekindel harjutamine teeb meistriks. Kristi kasutab väga palju peegeldamist: „Kas ma sain õigesti aru, et sa oled väga ärritunud selle pärast, et ilma loata sinu mänguasju võeti ja sa oled mures, et mõned osad võivad ära kaduda?“
Loe lähemalt03.05.2021
Laste ja noorte väärkohtlemise ennetamisega tegeleb SOS Lasteküla iga päev
ning see on kõige olulisem valdkond lastekülas. 26 aastat tagasi Eestisse esimese
küla planeerimisel saime ennetussüsteemi loomiseks kasutada teiste SOS riikide
teadmisi ning rahvusvahelisi kogemusi.
Sellest on olnud väga palju abi, sest väärkohtlemise probleemid laste ja
noortega ei sõltu rahvusest.
Kuidas ennetab
SOS Lasteküla laste ja noorte väärkohtlemist SOS peredes?
23.04.2021
Ootamatult saabunud soe ja päikeseline kevadilm meelitas kaks Juuru peret kogema tärkava looduse ilu koduaiast kaugemale. Rännuhimulised lapsed ja maitsev piknikukorv kaasa pakitud, seati sammud Pärnumaale Kaisma Suurjärve äärde.
Kohale jõudes nägid lapsed omapärast vaatepilti - kõikjal sagisid suured ja väikesed konnad, kes hanerivis vilkalt veekogu poole
sammusid. Konni olid kõik teerajad täis ning oli tükk tegemist liikuda nendega koos nii, et neile peale ei astuks.
Üle oja viivale sillale jõudes võttis rännulisi vastu võimas konnade koor. "Konnadel on laulupidu!" hõikas väike matkasell looduse imet kuulates ja vaadates.
Loe lähemalt19.04.2021
SOS Lasteküla pere on sügavas leinas. Meie hulgast on lahkunud SOS Lasteküla nõukogu esimees Peeter Lepik, suure südamega missiooniinimene, kes aitas 28 aastat kaasa sellele, et vanemliku hooleta lapsed saaksid elada armastavates ja õnnelikes kodudes.
Esimese eraettevõtlusel põhineva advokaadibüroo omanikuna oli just tema see, kelle poole rahvusvaheline organisatsioon 1993. aastal juriidilise abi saamiseks pöördus, et teha ettevalmistusi SOS Lasteküla loomiseks Eestis. Peeter ei kõhelnud hetkekski – ta võttis enda kanda suure ja vastutusrikka rolli teha kõik, et saada Eesti Vabariigi valitsuselt heakskiit SOS lasteküla loomiseks.
Ta oli 1995. aastal asutatud Eesti SOS Lastekülade Ühingu asutajaliige ning tänu tema professionaalsusele ja läbirääkimisoskustele õnnestus lasteküla toetajate ringi kaasata kaalukaid arvamusliidreid. See oli algusaastatel kriitilise tähtsusega.
Loe lähemalt14.04.2021
SOS Lasteküla otsib pere, kes elab Kesk-Eestis või pisut kaugemal ning oleks valmis jagama hoolivust, mõistmist ja oma kodu poisiga, kelle käitumine võib pakkuda väljakutseid ja kelle kasuvanemaks olemine nõuab suurt pühendumust ja rahulikku meelt.
Pere poolt soojus, turvatunne ja mõistmine, lasteküla poolt igakülgne nõustamine, tugi ja materiaalne toetus.
Loe lähemalt07.04.2021
Kes ütles, et piprakooke võib küpsetada ainult jõulude ajal ning lihavõttepühadel peab värvima just kanade käest saadud mune? Miks ei võiks tuppa lasta päris tibusid ning meisterdada munakesed vildist ja kanakesed paberist? Võib küll!
Lõuna-Eesti pered alustasid pühade ettevalmistusi juba enne pühade saabumist. Kui käsitöötunniks oli vildist töö vaja teha, otsustati just armas tibu meisterdada, millega pühade ajal pere rõõmustada.
Loe lähemalt07.04.2021
Lihavõttepühad Keila lasteküla peredes möödusid suure õhina ja tegutsemise tähe all. Üle pika aja said erinevate perede lapsed õues ühiselt koos möllata ning seda pikisilmi oodatud võimalust kasutati perede poolt täiega ära!
Kõigepealt võeti peredes väga tõsiselt ette munade kaunistamine ning selleks kasutati nii traditsioonilisi munade värvimisvõtteid kui leiutati ka täiesti uusi. Näiteks punuti munadel armsad "kasukad" selga värvilise lõngaga. Ideid oli lastel palju ning üksteise võidu valmisid imelised ja väga erilised munad.
Loe lähemalt07.04.2021
Juuru lasteküla pered korraldasid Ülestõusmispühade suurejooneliseks tähistamiseks uhke Lihavõttepühade munanäituse, millest võtsid osa kõik külas elavad lapsed ja täiskasvanud. Pere iga laps võis näitusel osaleda individuaalselt aga kes soovis, sai üles astuda ka tiimidena.
Vilkad nobenäpud asusid munade kavandeid välja mõtlema juba mitu päeva varem ning samuti koguti hoolega erinevaid materjale ning otsiti välja värve, millega mune kaunistada, et tulemuseks saaks ainukordsed ja väga erilised lihavõttemunad. Väikesed kunstnikud nautisid kogu protsessi väga ning oma kätetöö kogu külale vaatamiseks esitamine oli nii münegi pisikese kunstniku jaoks elu esimesel näitusel osalemine.
Loe lähemalt22.03.2021
Lastekülas on palju lapsi, kes vajavad õpetamises igapäevast tuge ning individuaalset lähenemist. Väga paljude laste puhul tavalised õpetamismeetodid ei sobi ning tuleb läheneda teisiti, et lapsel säiliks huvi ja ta oleks motiveeritud pingutama ka olukorras, kus lihtsam oleks käega lüüa.
Emad püüavad kõiki oma lapsi toetada, kuid kuna lapsed on keerulised ning õppeained sageli rasked, tekkis mõte kutsuda peredele appi vabatahtlikud.
Juuru lastekülas vajas abi kuus last, üks 7. klassi ja kaks 8. klassi noort ning kolm last, kes käivad 4., 5. ja 6. klassis.
Loe lähemalt
Seoses abivajaduse kasvuga otsime peresid, kes on valmis pakkuma kodu lastele, kes on kriisi või tundeelu häirete tõttu sunnitud ajutiselt oma bioloogilisest perest lahus elama. Kui tunned, et Sinu peres on nende laste jaoks piisavalt heatahtlikkust, soojust ja valmisolekut, siis anna meile endast märku. Teie poolt soojus, turvatunne ja mõistmine, meie poolt igakülgne nõustamine ja materiaalsed vahendid. Eriti oodatud on pered, kes on varasemalt läbinud hooldusperedele mõeldud PRIDE koolituse.
Loe lähemalt11.03.2021
SOS Lastekülas jookseb ringi 175 väikest väga hoitud ja suure armastusega hellitatud last. Sügavale südamesse on aga neil kõigil olnud ära peidetud üks hinge mattev valu – mind ei ole kellelegi vaja. Lastekülla jõuavad just need lapsed, keda mitte keegi pole tahtnud – ei oma ema ega isa, ükski sugulane ega need kümned pered, kes otsivad lapsendamiseks last. Nad on olemas aga ometi üksinda jäetud.
SOS emad on suutnud neile lastele tagasi anda imetillukese osa tõelisest lapsepõlvest ning ladunud uuesti üles väikeste katkiste hingede enesekindluse vundamendi. Aga päris kõike ei suuda ka emad.
Liiga suureks kujunenud remondiarved, kütusekulu ning sõidukite amortisatsioon on peamised põhjused, miks külad oma senised sõiduvahendid uuemate vastu peavad vahetama. Meie lastekülad asuvad keskustest eemal ning ilma sõiduvahendita ei pääseks pered küla lähiümbrusest kaugemale.
Loe lähemalt08.03.2021
„See oli nii äge kogemus meie perele ja tõestas taas veenvalt, et on vaja oma negatiivsetest hoiakutest lahti saada ning kõik on võimalik!“ on ema Karin oma pere saavutuse üle äärmiselt uhke.
Kõik sai alguse sellest, et emme postkasti saabus kiri, mis kutsus lapsi Tartu Maratoni lastesõitudest osa võtma. „Nägin kirja ja mõtlesin, et oleks küll vahva, kui lapsed maratonisõidul osaleksid,“ meenutab Karin. „Aga siis mõtlesin kohe, et meil pole ju suuski ning kohe seejärel, et nad on ju väikesed ja täitsa ilma kogemusteta, nad ei saa hakkama, ehk järgmine aasta. Kohutav, kuidas ma võisin nii üldse mõelda, muidugi saavad nad hakkama!“
Loe lähemalt22.02.2021
Vabariigi 103. aastapäeva eel avalikustas Delfi 103 silmapaistvat Eesti inimest, kelle teod on meile kõigile südamesse läinud. Väga suur au, et nende eriliste inimeste hulka on valitud ka SOS emad Liidia Paulus, Karin Klaus, Jaanika Jakimainen, peretugevdusprogrammi perede tugitöötaja Moonika Pukk ja SOSi pikaajalised vabatahtlikud Ave Kikas ja Eleonora Karu
Me oleme täiesti veendunud, et kõik SOS Lasteküla armsad inimesed on täiesti erakordsed aga seda suurem on rõõm, et meie ägedaid inimesi tunnustatakse ühiskonnas ka laiemalt. Palju õnne kõikidele silmapaistvatele inimestele!
Loe lähemalt08.02.2021
Neljateistkümnendat korda
toimuv Tallinna Talvefestival leiab tänavu aset 14.-21.veebruaril Tallinna
erinevates kontserdipaikades. Traditsiooniliselt saab kuulata klassikapärle,
aga kutsume ühtlasi üles ühinema heateoalatusega "Tõsta pilk ja ava
süda". Kampaaniaga toetame SOS Lasteküla, et aidata andekatele lastele
muusikainstrumente soetada. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, kunstiline
juht on Pille Lill.
"Oleme südamest tänulikud, et PLMF soovib toetada SOS Lasteküla laste
muusikaharidust", rõõmustab SOS Lasteküla partnersuhete- ja
kommunikatsioonijuht Katri Laiv. "Lapsed, kes meie juures elavad, on
paljust ilma jäänud ning muusika on päris mitmetele nende hulgast päästerõngas,
mille kaudu oma emotsioone välja elada ning maailma mõista. Kogutud annetustega
toetatakse pilliõpet muusikakoolides ja huviringides, instrumentide soetamist
ja muusikateraapiat. Usume, et muusika mõjul kasvavad meie juures lapsed, kes
täisealisena tõstavad samuti pilgu ning avavad abivajajale südame", lisab
Katri Laiv.
27.01.2021
2020. aastast alates on võimalik enammakstud tulumaksust kogusumma või osa heategevuseks annetada. Selleks tuleb e-maksuametis tulumaksusoodustusega isikute nimekirja kantud ühing välja valida. Annetada saab kuni kolmele saajale ning ükski annetus ei tohi olla väiksem kui 1 euro. Annetada võib kogu tagasisaadava tulumaksu summa või osaliselt. Osalise annetuse korral saab annetaja ülejäänud raha pangakontole või soovi korral jätta oma ettemaksukontole.
Loe lähemalt18.01.2021
Mõnikord võib lapsevanematel olla keeruline üles ehitada kiindumussuhet, vähendada lapse hirme ja suurendada turvatunnet ning samal ajal enda eest nii füüsiliselt, emotsionaalselt kui vaimselt hoolitseda, et jaguks energiat, mida oma lastele anda.
Tugiteenuste pakkumisega julgustavad pikaaegsete kogemustega nõustajad vanemaid murede korral abi küsima, et koos leida kõige sobivam viis probleemide lahendamiseks.
Eesmärk on, et kõik pered leiaksid just endale sobiva toetaja, kellele juletakse oma pere probleemidest rääkida, et koos õnneliku ja rahuldust pakkuva pereeluni jõuda.
Loe lähemalt08.12.2020
SOS Lastekülas jookseb ringi 175 väikest väga hoitud ja suure armastusega hellitatud last. Sügavale südamesse on aga neil kõigil olnud ära peidetud üks hinge mattev valu – mind ei ole kellelegi vaja. Lastekülla jõuavad just need lapsed, keda mitte keegi pole tahtnud – ei oma ema ega isa, ükski sugulane ega need kümned pered, kes otsivad lapsendamiseks last. Nad on olemas aga ometi üksinda jäetud.
SOS emad on suutnud neile lastele tagasi anda imetillukese osa tõelisest lapsepõlvest ning ladunud uuesti üles väikeste katkiste hingede enesekindluse vundamendi. Aga päris kõike ei suuda ka emad.
Loe lähemalt18.11.2020
Margarita on viie lapse ema ning tema peres kasvavad kaks 9aastast ning 10., 15. ja 16aastased lapsed. Margarita on uhke, et kõik tema lapsed on väga abivalmid, saavad koolis õpetajatelt kiita ning on arvutis ja telefonis surfamise asemel huvitatud oma kätega asjade meisterdamisest, põnevatest lauamängudest ning koos perega jõuluetenduse ettevalmistamisest.
Ema Margarita käis oktoobrikuus oma lastega koolis arenguvestlustel ning ta süda on emauhkusest tulvil. Tagasiside, mida ta oma laste kohta sai oli väga julgustav ja innustav.
Loe lähemalt12.10.2020
Kevadine ootamatu koroona-aeg karastas SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi peresid ning sundis perede tugitöötajaid neid faktide asemel hoopis intuitsiooniga aitama.
Merike ja Aire tegutsevad SOS Lasteküla Harjumaa peretugevdusprogrammis perede tugitöötajatena juba pikki aastaid. Selle aja jooksul on nende töös olnud nii suuri võite kui valusaid tagasilööke. „Perede eest ju nende elu elada ei saa ning nii me loodame, et hea sõna, probleemide varajane märkamine, pidev toetus ning õigel ajal abi saamine suudavad allakäigutrepile suunduva pere kui mitte trepist üles kõndima, siis hetkeks seisatamagi panna,“ ütleb Merike. „Et kui meie näol on olemas inimene, kelle abiga on võimalik oma pereelu päästa, nii et lapsi ei peaks emast-isast eraldama, siis kas see võimalus on perede arvates nende ühist pingutust väärt?“
Loe lähemalt14.09.2020
UEFA lastefond otsustas rahastada Juuru SOS Lasteküla lähedusse väikese jalgpalliväljaku rajamist. Väljakut saavad kasutada lasteküla lapsed ja samuti kogukonna noored jalkamängijad.
UEFA lastefond jagas miljon eurot võrdselt 20 laureaadi vahel, mis tähendas igale toetuse saajale 50 000 eurot. Laureaadiks saamiseks pidi vastama mitmele tingimusele, sealhulas kaitsma oma riigi laste huve. SOS Lasteküla esitas auhinnale Eesti Jalgpalli Liit.
Loe lähemalt09.09.2020
Külasta restorane ajavahemikus 21.-27. september ning palu restorani arvele lisada 1 euro SOS Lasteküla toetuseks.
Loe lähemalt19.08.2020
Sel suvel koputavad särasilmsed noored heade inimeste ustele Eesti
erinevates paikades, et koguda annetusi SOS Lasteküla perede heaks. Kui
seni on uusi püsiannetajaid värvatud kaubanduskeskustes, siis piirangute
tõttu tehakse suvisel perioodil seda ukselt uksele. Augustikuus võib
särtsakaid noori näha Põltsamaal ja Jõgevamaal.
04.08.2020
Ema Karin räägib oma pere kõige väiksemate laste esimesest laagrikogemusest, sellele järgnenud stressist kodus ning sellest, et emad võivad laste laagris viibimist palju raskemalt üle elada kui lapsed ise. „Olin kuulnud tagasilöökidest ja nüüd sain ka oma nahal neid tunda, Tundsin end süüdi, et kas olen midagi valesti teinud või ma pole hakkama saanud.“ Milliseid soovitusi annab Karin vanematele, kelle lapsed lähevad esimest korda laagrisse:
Loe lähemalt03.08.2020
Surrogaatvanemluse seadustamine tekitaks ühiskonda paradoksaalsel kombel senisest rohkem vanemliku hooleta lapsi, kelle eest peab hakkama vastutama riik, leiab SOS Lasteküla juhatuse liige Margus Oro.
Murelike nägudega noorpaar, kes saatuse tahtel püüab saada Ukraina surrogaatemalt last ja kogub selleks sotsiaalmeedias raha – sellised kaadrid tekitavad mõistagi tuhandeis vaatajais kaastunnet ning küsimuse, miks nad ei tohiks saada seda kõike siin, Eestis? Lihtne vastus - Eesti on arenenud riik, ent küllap jääb sellisest selgitusest paljudele väheks. Võib-olla piisab sellest, kui öelda, et lapsi ei peagi saama kuskilt tellida? Jah, on kurb tõdeda, et mõned vanemad muudmoodi bioloogilisi lapsi ei saa, aga midagi pole teha – inimeste võimalused pole võrdsed. Alati jääb ju võimalus lapsendada. Kui aga sellestki jääb väheks, siis tuleb rääkida pikemalt laste – just laste, mitte lastest unistavate vanemate - õigustest.
Loe lähemalt20.07.2020
Sel suvel koputavad särasilmsed noored heade inimeste ustele, et koguda annetusi SOS Lasteküla perede heaks. Kui seni on uusi püsiannetajaid värvatud kaubanduskeskustes, siis piirangute tõttu tehakse suvisel perioodil seda valdavalt ukselt uksele.
17.06.2020
„Asjad ei armasta lapsi. Inimesed armastavad,“ kõlab SOS Lasteküla tunnuslause. Kui laste toetamiseks loodud mittetulundusühing küsis eriolukorra ajal Huaweilt toetust, siis leidis ta mõistmist. Teisipäeval Kultuurikatlas asutamist tähistanud Huawei Technologies Eesti andis SOS Lasteküla patroonile Kristi Kallasele üle tšeki 5000 eurole.
Loe lähemalt11.06.2020
10. juunist on avatud noore fotokunstniku Yulia Bogacheva virtuaalfotonäitus SOS Lasteküla lastest. Yulia on jälginud lasteküla lapsi kaks aastat ning saanud nendega lähedase kontakti. Näitus jutustab loo suureks saamisest asenduskodus kasvava lapse pilgu läbi.
Loe lähemalt31.05.2020
Leelo Tungal on öelnud kuldsed sõnad: "Õnnelikuks teeb lapsepõlve see, kui on keegi, kes sinust hoolib. Sa võid palees elada ja olla kui tahes ropprikas, aga kui keegi sind ära ei kuula ja sulle vastu ei tule, siis on päris ükskõik, kas oled vaene või rikas." Mida meenutavad SOS Lastekülas kasvanud lapsed, kes on suureks sirgunud ning kellest mitmed nüüd juba ise hoolitsevad emmed ja issid? Milline on unistuste kodu, kus lapsed tahaksid elada, mis teeb lapsepõlvest õnneliku aja ning kuidas mässumeelne teismeliseiga rahulikumalt läbi elada?
Loe lähemalt
21.05.2020
Lugude jutustaja, peretraditsioonide hoidja, lastega maailmaasjade arutaja ning emme, kellele üle kõige maailmas meeldib oma suure perega koos olla. Karin on emme, kes kasvatab SOS lapsi oma isiklikus kodus.
Loe lähemalt13.05.2020
Ekstreemsporti armastav Elena on kuue lapse ema, kes teeb kaasa kõik vallatused, mida tema poisid ja tüdrukud välja mõtlevad ning kelle salanipiks laste ja suurte inimeste südamete võitmiseks on positiivne ellusuhtumine.
Loe lähemalt09.05.2020
Merle teekond SOS emaks saamisel algas juba enne, kui valmisid esimesed SOS Lasteküla majad Eestis, aastal 1994. Merle oli siis vaid 32-aastane. Ta on SOS Lasteküla emadest ainuke, kel oli võimalus omandada vajalikke kogemusi Ääsmäe laste varjupaika rajatud eelperega töötades. Ta on esimene ema Eestis, kes alustas nelja lapsega pereelu täiesti uue kontseptsooni kohaselt. Ema, kes on lastekülaga koos kasvanud, teinud koos lastekülaga läbi kõik tõusud ja mõõnad, kogenud nii kahtlusi, rõõme, hirme kui õnnejoovastust ja saanud emaks 16 korda.
Loe lähemalt07.05.2020
Ema Larissa südames on kodu neljateistkümnel lapsel. Neist üks on tema bioloogiline tütar ning üheksa SOS last, kes olid kaotanud igasuguse lootuse leida armastav inimene, kes neist päriselt hooliks enne kui nad kohtusid ema Larissaga. Väga sügavale südamesse on pugenud ka abikaasa neli poega.
Loe lähemalt05.05.2020
Ema Maire astus SOS Lasteküla väravast sisse 15 aastat tagasi, sai ühe hetkega viie väikese lapse emaks ning tundis lapsi esimest korda nähes tõelist ja sügavat emainstinkti, mis on suunanud teda kogu tema senise SOS ema elu.
2005.
aastal nägi Maire täiesti juhuslikult ajalehes kuulutust, kus otsiti SOS
Lastekülla ema. Maire ise elas sel ajal Tartus ja pidas kondiitri ametit. Tema
peres oli aeg, kus üks tütardest oli endale oma kodu rajanud ning teine kohe-kohe
pesast välja lendamas, mees aga viibis tihti kodunt kaugel komandeeringutes.
Kuulutust lugedes tundis Maire mingit isemoodi tunnet ja kummalist igatsust
ning tabas ennast mõttelt, et kas see on minu võimalus jagada armastust ja
tähelepanu, hellust ja turvalisust armastusest ilma jäänud lastele? Järgmisel
hetkel oli Mairel juba sisimas otsus tehtud ning valmisolek pakkuda end nendele
lastele emaks. Nüüd jäi üle vaid pereliikmetele oma ideest rääkida ja nendelt
nõusolek ning heakskiit saada.
20.04.2020
Eriolukord ja sellega kaasnenud võimalus külastada vaid kodurestorani ja oma koduaia kohvikut on SOS ema Liilia pannud katsetama ja nuputama viise, kuidas tutvustada lastele toite, mida seni kõige suurema õhinaga pole söödud. Kuna tundub, et kogu maailma emade kanda on nüüd kõik oma pere söögikorrad ning seda kolm-neli korda päevas ja seitse päeva nädalas, nõuab see emadelt senisest suuremat planeerimist, pingutamist, nuputamist, loomingulisust ning muidugi aega, et kogu pere mitmekesiselt söönuks saaks. Tihti võib ka tunduda, et vapper ema on kogu pere lemmikmenüüle juba mitu tiiru peale teinud ning vaja on avastada uusi toite ja maitseid. Aga kuidas seda teha?
Loe lähemalt17.04.2020
Teatame
sügava kurbusega, et eile lahkus meie hulgast armastatud Põltsamaa lasteküla
pereisa Robert. Südamlikku ja alati
abivalmis Robertit jäävad leinama armas abikaasa Liidia, lapsed Tauno ja Eha
lastega, Moonika, Asko, Sander, Siret, Sandra, Oliver, Andri ja kogu SOS
Lasteküla pere.
Lasteküla perede lemmikpüha, lihavõtted on vallandanud nii suurte kui väikeste inspiratsiooni ja loovuse! Koos emmede ja issidega meisterdati mune nii sibulakoorte, munavärvide, humoorikate kleepsude, sulgede, tuttide ja täppidega. Vallatud munad kaunistavad perede söögilauda ning kapipealseid veel pikka aega pärast pühasidki!
01.04.2020
Täna, 1. aprillil toimub heategevuslik virtuaalpidu, kus
astuvad üles Beach Grindil esinevad eesti artistid ja mille eesmärk on toetada
SOS Lasteküla laste muusikaharidust. Kell 16.00 algav ülekanne on nähtav ja
kuulatav aadressil www.beachgrind.ee ja kestab südaööni.
07.02.2020
Tiina
oli esimene ema SOS Lastekülas, kes võttis 2014. aastal kolm vanemliku hooleta
õde-venda kasvama oma koju. Tänaseks on SOS Lasteküla nime alla koondunud mitmed
Eesti eri piirkondades elavad pered, kes avanud oma südame teisest vanemast
sündinud lastele. Hetkel ootavad armastavaid perevanemaid lapsed, kes soovivad
sel aastal kolida uutesse vastvalminud kodudesse Harjumaal.
03.02.2020
IRIS JANVIER moemaja alustab aastat heategevuskampaaniaga „Hingelt ilus!“, annetades aasta jooksul iga müüdud eseme pealt osa tulust SOS Lasteküladele teraapia ja eriabi osutamiseks. Kampaaniaga soovitakse kaasata ka teisi väikseid kuid vapraid loovettevõtteid.
Loe lähemalt16.01.2020
Kinnise asutuse juhina karastunud Moonika on pühendanud oma elu perede aitamisele, kus lapsed elavad emast-isast eraldamise ohus ning kodu kaotamise hirmus. Moonika tööle asumisele aitasid kaasa sajad suure südamega eestimaalased.
2019. aasta 4. mail koputasid 260 tudengit üle Eesti lahkete inimeste ustele ning kogusid annetusi SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Ühe päevaga koguti 69 292 eurot ning programm avati Viljandis üheksa päeva hiljem, 13. mail. Keeruliste perede kaitseingliks sai Moonika, kes on hingepaisid ja kogemusi õnnelikuma elu elamiseks jaganud nüüdseks pea kaks aastat.
Loe lähemalt15.01.2020
Eesti esimene ja suurim
lasteküla, Keila SOS lasteküla valmis 1994. aastal ning planeeriti elukohaks
kokku 96 lapsele ehk kaheteistkümnele kaheksaliikmelisele perele. Nüüdse kolimise eesmärk
on anda perevanematele piisavalt iseseisvust ning luua võimalus toimida tavalise perena, kus vanemad lihtsalt juhtumisi ei ole bioloogilised. SOS
uued kodud pole mitte mingil viisil äratuntavad - see tähendab, et naabrid
ei pruugi teada, et nende kõrval elab SOS pere, kui pere ise sellest teada anda
ei soovi. See omakorda vähendab laste sildistamist ja sotsiaalmulli teket.
04.12.2019
Lihtne on armastada häid lapsi aga kuidas armastada neid, kes teevad su elu põrguks? Lapsi, kelle eest pead peitma nuge, kaitsma ennast ja teisi pereliikmeid ning olema alati valmis äkilisteks vihasööstudeks? Oma lapse nimel on iga ema ilmselt kõigeks valmis. Aga kas me armastaksime lapsi, kes ei vasta meie ootustele tingimusteta ka siis, kui nad on hoopis teiste vanemate lapsed?
Loe lähemalt12.11.2019
Tänasest
algav SOS Lasteküla sotsiaalkampaania #OlemeKoos juhib lapsevanemate tähelepanu
lastega päriselt koos olemisele. Kuigi tehnoloogia haarab järjest enam nii
suurte kui väikeste tähelepanu, igatsevad lapsed vanematega veedetud aega. SOS
Lasteküla algatus kutsub üles jagama lastele armastust ja ühiseid hetki, mitte
uusi mänguasju ega ekraane.
11.11.2019
Isabella on ilus, keskmisest pikemat kasvu, rühikas, pähkelpruunide juustega Viimsi tütarlaps. Tal on palju huvisid, koolis läheb hästi, suhtleb palju sõbrannadega ning tal on väga hoolitsev pere. Mitte keegi tema sõpradest ja lähedastest aga ei aimanud, millist ränka saladust Isabella ligi neli aastat kõikide eest kiivalt varjas. Kui saladuse kandmise paine viis mõtted suitsiidini, leidis ta viimaks endas jõu oma suur valu avalikuks teha.
Oma loo on Isabella nõus rääkima SOS Lasteküla poolt algatatud kampaania #OlemeKoos raames, et julgustada teisi oma muresid lähedastega jagama.
Loe lähemalt04.11.2019
Kui kaks õde ja vend SOS Lastekülla jõudsid, oli noorem õde kolme ja vanem õde kümneaastane. „Kas seda võib süüa?“ küsib väike tüdruk, leides maast söögikõlbmatu asja. Juba esimesel õhtul sai nende SOS ema aru, et toidu teemal tuleb neil veel väga palju pisaraid valada.
Loe lähemalt10.10.2019
9. augustil Paides toimunud Arvamusfestivalil vedas SOS Lasteküla vestlusringi "Kas keerulised lapsed või keerulised vanemad hukutavad Eesti riigi?" Vestlusringis osalejad tõid vestluse jooksul välja väga palju abistavaid, ilusaid ja vajalikke mõtteid ning ettepanekuid, mida tasuks kõrva taha panna ning ikka ja jälle endale meelde tuletada, kui on rasked ajad.
26.09.2019
MTÜ Oma Pere, SOS Lasteküla Eesti Ühing ja Sotsiaalkindlustusamet allkirjastasid septembrikuus lepingu, et toetada Harju-, Rapla- ja Järvamaal elavaid perekondi, kus kasvav(ad) laps(ed) on lapsendatud, perekonnas hooldusel või eestkostel või kes ootavad last oma perekonda. Kõigil soovijatel on võimalus pöörduda psühholoogi või superviisori poole ja võtta osa grupitööst.
Loe lähemalt
2. septembril toimunud Heategevuslikul Restoranidepäeval kogusid 30 restorani üheskoos 8320 eurot SOS Lasteküla peretugevdusprogrammis osalevate perede aitamiseks, annetades 10% kõikidest selle päeva arvetest SOS Lastekülale. Viie aasta jooksul on tipprestoranid lasteküla toetanud kokku 39 000 euroga.
Loe lähemalt
28 tipprestorani koguvad Heategevuslikul Restoranidepäeval raha raskustesse sattunud perede aitamiseks
Esmaspäeval, 2. septembril kingib 28 restorani 10% kõikidest selle päeva arvetest SOS Lasteküla peretugevdusprogrammis osalevate perede aitamiseks. Need on pered, keda võib ähvardada oht laste perest eraldamiseks. SOS Lasteküla tugitöötajad püüavad peret tervendada niivõrd, et lapsed jääksid oma päris ema ja isaga kokku ega peaks lastekülla elama minema.
Loe lähemaltPaides toimunud Arvamusfestivalil otsis SOS Lasteküla vastust küsimusele, millist elu elavad tänapäeval noored, kes on sattunud väga keerulistesse probleemidesse ning keda meie ühiskonnas kiputakse lootusetuteks juhtumiteks pidama. Arutelus toodi välja, et kuigi abi iseenesest on justkui olemas (on palju organisatsioone, kes tegelevad probleemsetele noortele abi andmisega), siis keerulisi noori need abipakkumised paraku ei kõneta.
Loe lähemalt13.08.2019
Ühel mõnusal õhtul istus SOS ema Karin kogu perega elutoas diivanil ja vaatas telekat. Televiisorist tuli reklaam, kus väike tüdruk julgustas oma issit välja minema ja neile uut ema leidma. Sellest vihjest sündis tol õhtul nende pere eriline lugu. Karin uuris oma väikestelt kaksikutelt, kes juba mitu aastat nende pere täieõiguslikud liikmed, kas nad mäletavad oma päris esimest ema. Ja kas nad mäletavad, et neil on tegelikult kaks emmet – üks, kes neile elu andis ja teine, kes neid kasvatab. Üks väike kaksikutest hüüdis rõõmsalt, et jah, teab küll ja mäletab ka oma esimest ema. Hetk hiljem hakkas tüdrukuke suure õhinaga kirjeldama, et kui nad oma esimeses kodus olid, millised siis nägid välja nende voodid ja kuidas üks emme sõbranna neile need voodid tõi ja et tema tuba polnud veel päris ära remonditud aga kui ilus kõik oli!
Karinil tulid heldimuspisarad silma.01.08.2019
Miks satuvad korralikest peredest pärit lapsed halvale teele? Kas vanemate halb eeskuju viib alati selleni, et lapsed on teismelisena ja täiskasvanuna omamoodi nõiaringis, kordavad oma vanemate vigu ega suuda oma pereeluga hakkama saada? Kas seadusega korduvalt pahuksis olnud noortel on üldse võimalik korralikuks inimeseks saada? Kui oma vanemad ei oska või ei suuda tuge pakkuda, siis kellele üldse võib loota?
Loe lähemalt23.07.2019
SOS Lasteküla poolt algatatud heategevuslik restoranidepäev toimub esmaspäeval, 2. septembril. Päeval, mil suur osa Eesti lapsi alustab uut kooliaastat peame kahjuks tõdema, et Eestis on palju lapsi, kelle jaoks kooli algus ei ole kõige positiivsema alatooniga või unustatakse see päev peres sootuks.
Loe lähemalt9. augustil kell 14-15.30 toimub Arvamusfestivali noorte alal arutelu "Kas keerulised lapsed või keerulised vanemad (hukutavad Eesti riigi)?" Vestlusringi eestvedajaks on SOS Lasteküla Eesti Ühing. Arutelus saavad sõna noored õigusrikkujad, kes räägivad oma isiklikele kogemustele toetudes, mis viis neid juba väga noorelt seadusega pahuksisse ning mis osutus selleks päästerõngaks, mis neid siiski päris sügavikku kukkumisest päästis.
20.06.2019
Eesti kapitalil põhinev ettevõte Multipur OÜ annetab iga soojustatud kuupmeetri pealt 1 euro SOS Lasteküla laste toetuseks.
Loe lähemalt19.06.2019
G4S Open Golf tähistab 16. augustil
Niitvälja golfikeskuses oma 10. sünnipäeva! Juubeliürituse raames toetab
G4S Keila SOS Lasteküla noori, et nende
huvihariduse võimalusi suurendada.
11.06.2019
SOS Lasteküla kuulutab XXVII laulupeol „Minu arm“ välja vahva joonistamisvõistluse, kus saavad osaleda kuni 19aastased lapsed ja noored. Kõikide laulupeo ajal kohapeal joonistatud piltide seast valib žürii välja üheksa pilti, mis pannakse rahvahääletusele. Kolmest rahvahääletuse võitnud pildist saavad SOS Lasteküla 2019. aasta ametlikud postkaardid.
Loe lähemalt29.05.2019
Tänavune emadepäev möödus SOS emadele väga üllatusterohkelt. A Le Coq Arena jalgpallistaadionil asuvasse hubasesse kohvikusse oli kaetud pidulaud ning enne kui emad said head ja paremat maitsma hakata, andis imearmsa kontserdi hõbehäälne Helin-Mari Arder, kes laulis kõikide emade rõõmuks nii vanemaid laule kui ka päris uusi laule oma värskelt ilmunud plaadilt „Sinine“.
Loe lähemalt27.05.2019
SOS Lasteküla osaleb tänavusel Arvamusfestivalil noortealal teemaga “Kas keerulised lapsed või keerulised vanemad (hukutavad Eesti riigi)?
Loe lähemalt
Laupäeval üle Eesti lahkete inimeste ustele koputanud 250 Southwestern Advantage Eesti programmi tudengit kogusid ühe päevaga 69 292 eurot, mis on kõigi aegade rekordtulemus. Annetusi koguti SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Programm alustab Viljandis tööd juba 13. mail.
Loe lähemalt03.05.2019
Laupäeval, 4. mail koputab 260 tudengit üle Eesti heade inimeste ustele, et koguda raha SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Southwesterni tudengite eesmärk on koguda ühe päevaga 65 000 eurot.
Loe lähemalt23.04.2019
Maitsenaudinguid pakkuv gurmeetoitude valmistaja Gourmet Club meisterdas spetsiaalselt SOS Lasteküla peredele mõeldes imelise tordi.
Loe lähemalt15.04.2019
Oled mõelnud, et sinu elus võiks olla veel rohkem rõõmu ja armastust? Pere võiks suureneda ja lapsi võiks rohkem olla? Võibolla soovid oma elus pöörata uue lehekülje?
Loe lähemalt20.03.2019
Südamlikud õnnesoovid Pillele ja Ennule nii ägeda poja kasvatamise eest, kes esindas Eestit tänavusel Eriolümpia MM-l jalkatiimi koosseisus Abu Dhabis!
Loe lähemalt01.03.2019
SOS Lasteküla koostööpartner jalgpalliklubi Kalev hakkab sel hooajal oma igakuiste Suurte Mängude kogu piletitulu annetama lasteküla lastele.
Loe lähemalt18.02.2019
Eesti ühiskonda on viimasel ajal üha enam „imbunud“ probleemsed lapsed. Nad jäävad silma avalikes kohtades, kus vanemad ei suuda oma väikesi põnne korrale kutsuda. Need on lapsed, keda teiste laste vanemad üritavad aiarühmast välja tõrjuda, sest nad teevad teistele lastele liiga.
07.02.2019
1Partner Kinnisvara meeskond otsustas jõulude eel oma kontoris läbi viia heategevuskampaania SOS Lastekülas kasvavate laste heaks ning üheskoos koguti vanemlike hooleta laste jaoks 1300 eurot. Pidulik üleandmistseremoonia toimus sel aastal ning juba on ka teada, millele kogutud raha kulutatakse.
Loe lähemalt29.01.2019
Virumaa Teataja ajakirjanik Margus Martini intervjuu Raul Palgiga, kes ülikoolis õppimisele ja mitmetele tegevustele lisaks jõuab end pühendada ka SOS Lastekülale, kelle esindajana otsib ta püsiannetajaid.
22.01.2019
Kes on Eesti moodsate aegade üks andekaim laululooja, kes viimase 15 aastaga loonud tippartistidele üle 120 laulu? Kes esindas Eestit lauljana Euroopa popimal lauluvõistlusel ja jäi seitsmendaks?
Loe lähemalt22.01.2019
SOS Lasteküla Eesti Ühingu tegevjuht Margus Oro nimetas Lasteküla hea tahte saadikuks laulja, laulukirjutaja, kitarristi ning produtsendi Stig Rästa.
Loe lähemalt12.01.2019
Mitu
aastat tagasi elas ühes Eestimaa suure linna tavalises elamupiirkonnas pere -
kaks täiskasvanut ja mitu väikest last. Perre sündis peagi veel üks laps. Mõni
kuu pärast lapse sündi hakkasid linnas levima kuulujutud, et laps on juba mitu
päeva surnud, kuid keegi pole seda märganud. Uurimisel selgus, et laste vanemad
olid joodikud, kes saadud lastetoetused kohe maha jõid, lastele aga süstiti
viina, et nad ei karjuks. See kõik juhtus suures linnas, mitmekorterilises majas.
Kas tõesti ei märganud mitte keegi, et
seina taga elavas peres toimub midagi kahtlast - pidu käib aga last ei
ole näha ega kuulda?
11.01.2019
Eestis eraldatakse igal aastal keskmiselt 250 last oma vanematest, abivajavaid lapsi on tuhandetes. Lapse jaoks on see katastroof, olgu tema ema või isa millised tahes. Me ehitame aina juurde maju ja külasid, kuhu paigutada lapsi, kes oma kodus elada ei saa. Koolitame perevanemaid, kes armastaksid teiste emade lapsi ning võtaksid enda juurde kõik need õed-vennad, kes keerulises peres järjest juurde sünnivad. Me maksame suurt pearaha nende laste eest, kes ei ela oma kodus ning need kulud tõusevad riigi jaoks igal aastal. On see mõistlik?
Loe lähemalt11.01.2019
Lastel
on kodus turvaline olla, nende tervis on kontrolli all ning õppeedukus
normaalne. Ema ei tarvita alkoholi ning näeb koos isaga vaeva, et pere võlakoorem
väheneks. Tundub täiesti tavaline pere? Kuidas võtta - aasta ja 10 kuud tagasi
ähvardas seda peret reaalne laste äravõtmise oht.
11.01.2019
Maarika suhestub raskustesse sattunud peredega läbi
iseenda elus toimunud valusate kogemuste. „Jah, ma tean, mida tähendab
alavääristamine kodus, psühholoogiline vägivald, pidevalt ohvri rollis olemine
ning kuhu see inimese võib viia.“ Tänasel päeval nõustab Maarika ummikusse
jooksnud peresid SOS Lasteküla peretugevdusprogrammis perede tugitöötajana.
„Minu vähim eesmärk on juba peaaegu uppunud pere korrakski veepinnale saada, et
nad kasvõi üheks hetkeks kogeks seda võimsat tunnet, mida tähendab iseseisvalt
hingata.“ Sageli saab sellest aga alguse pere teekond, mis väga tihti viib
võiduka lõpuni.
11.01.2019
1. klassi tüdrukut tahetakse juba kolmandat aastat klassi
kordama jätta; pikka aega töötu pereema ei julge tööd otsida, sest kardab, et
ta ei kõlba mitte kuskile; ravi vajavale puudega lapsele unustavad vanemad
ravimeid anda; kaheaastane laps veedab päevi elutoas auto turvahälli
aheldatuna. Selline on paljude perede argipäev, mida näeb väga lähedalt perede
tugitöötaja, kes tegutseb SOS Lasteküla peretugevdusprogrammis.
10.01.2019
12
aastat on Narvas tegutsenud SOS Lasteküla peretugevdusprogramm, mille hingeks
ja südameks on neli võimast ja isikupärast naist – Svetlana, Žanna,
Jelena ja Julia. Nende suurim eesmärk on näidata keeruliste perede lastele, et
kui ka oma vanemaid alati muuta ei õnnestu, saavad lapsed teha teistsuguseid
valikuid. 800 lapse ja 300 pere jaoks on nad inimesed, kellele võlgnetakse oma
teine elu.
06.01.2019
SOS Lasteküla ema Urmi pere elutoas on üks suur riiul
läbinisti karikate, medalite ja diplomite päralt. Sport on selles peres au sees
ning auhinnad kuuluvad kõik selle pere lastele, kes on need erinevatel
võistlustel võitnud. Küll kabes, jalgpallis või lauatennises.
06.01.2019
Isaks olemise
sügavaim saladus on tegelikult imelihtne – ole kohal, kuula oma lapsi ning
näita, et sa ka tegelikult neist hoolid. Ei ole vaja palju raha, ei pea elama
uhkes majas ega töötama kõrgetel ametikohtadel. Igaühel meist on üks ressurss,
millest piisab – aeg. Seda peab lihtsalt oskama hästi kasutada.
06.01.2019
Maast
laeni kõrguvad prügihunnikud toas, hingemattev hais, tuba täis väikesi ja suuremaid
lapsi. Karin mäletab siiani seda šokki, mis teda tabas, kui esimest korda üle sellise pere ukseläve
astus. Siis ta veel ei teadnud, et sellest lävest üleastumine tähendas tema
enda pere jaoks elumuutvat otsust, mida ta ei ole mitte kunagi hetkekski
kahetsenud.
06.01.2019
Irina on lastega töötanud 30 aastat. Tema kaks tütart on
tundnud kodusoojust, ema ja isa armastust ning täit tähelepanu. Eelmisel aastal
tegi nende pere aga elumuutva otsuse – võtta oma perre elama neli vanemliku
hooleta last. Sügaval südames oli soov selleks julgeks sammuks juba ammu
olemas, viimaseks otsustavaks tõukeks sai SOS Lasteküla ema ja isa otsimise
kampaania eelmisel sügisel.
05.01.2019
Varsti juba paar aastat on Tiina olnud SOS Lasteküla
ametlik pereema, kes kasvatab hoole alla võetud lapsi oma kodus.
01.01.2019
Maaliliselt kaunis väikeses maakohas elaval Pillel ja Ennul on viis last. Kaks bioloogilist ning kolm kasulast, kes on jäänud ilma oma päris ema ja isa armastusest. Nad on pere, kes on võtnud enda juurde ja südamesse lapsed, kellega mitte keegi teine 24 tundi ööpäevas koos elada vist ei suudaks. Kõige keerulisem kasupoeg on nende juures elanud 9 aastat ning kuigi on hetki, mil muidu nii rahulikud isa Enn ning ema Pille on murekoorma all kössi vajumas, on nende pere moto: „Ma olen oma lastele nii tänulik!“
Loe lähemalt17.12.2018
Soome SOS Lasteküla jagas 13. detsembril ainulaadseid medaleid “Laste eest”, mis auhinna statuudi järgi omistatakse neile eraisikutele või organisatsioonidele, kes on märkimisväärselt ja tulemuslikult arendanud SOS Lasteküla, mille tagajärjel paraneb vanemlike hooleta laste heaolu.
Loe lähemaltPersonaalse sõnumi, oma firma logoga, kauni ning maailma muutva jõulukingi tegemine on väga lihtne ning võtab vaid mõne minuti. Heategevusliku annetuskeskkonna annetan.ee abil on võimalik ise teha e-kaarte ning suunata nii korporatiivseteks jõulukingitusteks mõeldud raha heategevusse.
Loe lähemalt29.10.2018
SOS Lasteküla korraldab teisipäeval, 30. oktoobril kell 9.30-15 ühisarutelu „Asendushoolduse reform 10 kuud hiljem. Ootused ja tegelikkus.“ Arutelul osalevad oma valdkonna parimad eksperdid ja praktikud Eestist ja välismaalt, et ühise arutelu käigus leida lahendused asendushoolduse päevakajalistele probleemidele.
26.10.2018
13-aastane Liliaana oli koolis keskmine õpilane. Vaikne ja tagasihoidlik oli ta juba väikesena olnud. Kui Liliaana koolist koju tuli, läks ta tavaliselt oma tuppa („Mul pea valutab, pikutan natuke“). Tütre tuba koristades leidis ema taskurätikuid, millel oli natuke verd. Vahel oli mõni plekk ka voodilinadel või riietel.
Loe lähemalt17.10.2018
Millistel vanematel on õnnelikud lapsed? SOS Lasteküla emad puutuvad kokku keerulistest peredest pärit lastega. Kuulates laste lugusid ning ravides nende hingehaavu, oskavad SOS emad oma kogemustele tuginedes välja tuua õnnelike perede valemi. Kui tahad kuuluda nende vanemate hulka, kelle lastest sirguvad õnnelikud inimesed, siis küsi endalt iga päev just neid „kontrollküsimusi“:
Loe lähemalt17.10.2018
SOS Lasteküla emad puutuvad kokku keerulistest peredest pärit lastega. Kuulates laste lugusid ning ravides nende hingehaavu, oskavad SOS emad oma kogemustele tuginedes välja tuua õnnelike perede valemi. Kui tahad kuuluda nende vanemate hulka, kelle lastest sirguvad õnnelikud inimesed, siis küsi endalt iga päev just neid „kontrollküsimusi“:
Loe lähemalt10.10.2018
Lein ei ole seotud ainult surmaga. Lein on muutustega kohanemise aeg.Inimese elus on läbi saanud oluline etapp või suhe: lahutus, sõprussuhe, laps läheb lasteaeda, lapsed kolivad kodunt välja, inimene ei saa halvenenud tervise pärast enam tööd teha või kaotab kodu.
Loe lähemalt13.09.2018
Viimasel ajal on meedias kuumaks teemaks saanud noortekampade kogunemine parkides ja tänavatel ning nende vägivaldne käitumine teiste suhtes. Kui noor käitub vägivaldselt, siis kes on süüdi – kas lapsevanem, kes last kõige paremini peaks tundma, politsei, kes ei jõua igasse parki noori korrale kutsuma või kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötajad, kes pole õigel ajal saanud jälile probleemidele ning pole leidnud võimalusi ja vahendeid selliste noorte „õigele teele suunamiseks“?
Loe lähemalt04.09.2018
SOS Lasteküla ja Southwestern Advantage koostöös 2008. aasta maikuus toimunud heategevuslik aktsioon Kevadkoputus aitas annetuste abil koguda ligi neljandiku peretugevdusprogrammi aasta eelarvest, mille eest sai suvel abi 153 pere kokku 386 lapsega.
Loe lähemalt16.08.2018
Pühapäeval, 19. augustil toimub Põltsamaal suur ja vägev kodukohvikute päev. Maitsvaid suupisteid, toekaid toite ja karastavaid jooke pakub kokku 24 kodukohvikut. Üheks pikaajaliseks kodukohvikutepäeval osalejaks on ka SOS Lasteküla pere, kes juba kuuendat aastat järjest sel päeval toidunautlejaid endale külla ootab.
Loe lähemalt26.07.2018
SOS Lasteküla osaleb 2018.aasta Arvamusfestivalil Lapsed ja vanemad perelaval laupäeval, 11. augustil kell 16.30-18 väga olulise teemaga "Mis on Eesti lapse hind". Soovime algatada elavat diskussiooni teemal, kelle õigused on tähtsamad - kas laste või vanemate omad ja miks jääb laps tihti pikemaks ajaks vanema(te) juurde, kes temast tegelikult ei hooli.
Loe lähemalt