15 inspireerivat mõtet, kuidas luua tõeliselt inspireerivad pühad
Kuidas viia ennast pühade meeleollu, kui kogu aeg on kiire ja millekski aega ei jätku? Kuidas kogeda seda imelist kohalolu- ja õnnetunnet, millest kõik aina räägivad? Kas tõesti on võimalik teadlikult end pühadest inspireerida lasta?
Jah, on! Seda tõestab SOS pereabiline Raisa, kes on oma suure pere peal – kolm SOS last, üks bioloogiline tütar, kaks lapselast ning lapsendamisel olev poeg - ära proovinud kõik allpool kirja pandud nõksud ning need tõesti töötavad! Tahad järgi proovida? Alustame!
Detsember on imede aeg. Õhk lõhnab juba selgelt muinasjuttude ja maagia järele. Raisa peres algas teadlik pühade meeleolu loomine juba novembri lõpus esimese advendi tulekuga.
Et mitte ebapiisava päikesevalguse tõttu talveunne suikuda, tasub kõrva taha panna Raisa 15 inspireerivat mõtet, kuidas pühademeeleollu sisse minna ning kõigest, mis sel imede ajal toimuma hakkab, järgnevaks aastaks optimismi, inspiratsiooni, head tuju ja kõike muud väärtuslikku endasse talletada!
Uskuge, Sa hakkad pühadele teise pilguga vaatama!
1. Detsembris on
akna taha koguneva pimeduse peletamiseks hädavajalik süüdata küünlad. Valguse toojateks
sobivad imeliselt talvelõhnadega küünlad - kaneel, kuusk, mandariinid.
2. Küpseta maitsvaid koduseid piparkooke. Võid ka proovida teha midagi täiesti uut – näiteks soolatainast jõuluehteid.
3. Kaunista
jõulupuu! Soovi ja võimaluse korral tehke puu jaoks oma kätega uusi mänguasju.
4. Mine uisutama ja suusatama. Võta kindlasti kaasa kogu pere.
5. Kogu uue aasta
retsepte, kirjutades need ilusasse märkmikusse.
6. Korralda
männikäbide värvimise õhtu, neist tulevad imelised kuusekaunistused, kui
viimistlemiseks glitterlakk appi võtta.
7. Mine koos
kallitega jõulumuusika kontserdile.
8. Püüa soojendada
mitte ainult ennast, vaid ka kõiki oma lähedasi, mõtle nende peale soojade
sõnadega.
9. Lase
vana-aastaõhtul ilutulestikku! Kui seda võimalust pole, süüta säraküünlad.
10. Lõika paberist lumehelbeid, lumememmesid, kuud ja tähti ning kaunista nendega kogu maja. Las kõik su ümber muutub ning muutu ka ise iga päevaga natuke pidulikumaks.
11. Meisterda
lumepalle ja tee lumememm.
12. Vaata koos perega
jõulumultifilmi või uusaastafilmi ja arutlege koos kõige põnevamate hetkede
üle.
13. Joonista uusaastakaarte ning saada need oma kallitele.
14. Korralda maagiline uusaasta kingituste, kostüümide, ebatavaliste toitude ja jookidega. Ja uskuge kogu südamest, et imed on olemas!
15. Tee kokkuvõte ja mõtle oma möödunud aasta kordaminekutele. Mille poole sa püüdlesid ja mida saavutasid, aga millega hakkama ei saanud (juhtub ju ka seda). Ja probleemid? Nende peale võib ka mõelda, kuid ära nimeta neid raskusteks, vaid väljakutseteks. Me ju teame, et tuleval aastal parandame kindlasti need vana aasta vead (aga teeme kindlasti ka uued, mis parata!). Oluline on alati mõelda optimistlikult, öeldes endale: "Oh, olen olnud tubli! Sel aastal on mul jälle, mille üle uhke olla!“
Aastavahetuse eel püüab mõni vaadata tulevikku, lehitsedes horoskoope; mõni teeb konkreetseid plaane ja kellelgi on pea unistusepilvedes, kujutledes vaimusilmas neid tippe, mida ta järgmise 12 kuu jooksul vallutama asub. Unistused täituvadki sageli siis, kui teeme selleks konkreetsed plaanid, seega ära piira end. Unista julgelt! Mõtle sellest kui meelelahutuslikust mängust – joonista oma järgmine aasta just selliseks, nagu soovid. Mõte on materiaalne ja on võimalik, et su unistused täituvad!
Suure osa nimekirjast on meie sõbralik pere juba koostanud. Ülejäänu plaanime lõpetada talvevaheajal. Tahaks lastele veel ühe lõbustuse pakkuda. Ehk tuleb kellelegi kasuks... Võlusõnumid jõuluvanalt – joonista valgele lehele valge vahakriidiga üks ilus mõte. Laps peab jõuluvana sõnumi lahti harutama. Selleks värvi leht akvarellidega ja välja ilmub vahajoonis. Kuni värv on veel märg, võid lehele puistata soola, et luua huvitavaid tähti.
Ära jää lootma, et õige pühade tunne tuleb iseenesest - loo jõulumeeleolu endale ja oma perele ise!
Inspiratsioonirikkaid pühi!