SOS Lasteküla osaleb 2018.aasta  Arvamusfestivalil Lapsed ja vanemad perelaval laupäeval, 11. augustil kell 16.30-18 väga olulise teemaga "Mis on Eesti lapse hind". Soovime algatada elavat diskussiooni teemal, kelle õigused on tähtsamad - kas laste või vanemate omad ja miks jääb laps tihti pikemaks ajaks vanema(te) juurde, kes temast tegelikult ei hooli.

Arutleme selle üle, kuidas täna Eestis lapsed elavad. Nii need lapsed, kes kasvavad oma päris vanematega kui ka need, kes oma peres kasvada ei saa ehk on lapsendatud või asendushooldusel (asenduskodudes ja kasuperedes). Uurime, kas on õige öelda, et meie riigis on lapsed alati esikohal ja me oskame ning tahame iga lapse individuaalsete vajadustega arvestada. Kas riigi aitamissüsteemi keskpunktiks on täiskasvanu või laps, kas me mõtleme eeskätt lapse huvidest lähtuvalt või garanteerime täiskasvanute õigusi. Kui kaua peab laps kannatama enne, kui teda märgatakse ja tema õigused ning huvid täiskasvanute omadest tähtsamaks seatakse?
Arutelu fookuses on toetust vajavad pered. Arutleme, millised on need pered, kes toetust vajavad ning millal ja millist toetust tuleb neile pakkuda. Kas oma vanematega elava lapse elu maksab sama palju kui lastekodu, kasupere või lapsendatud lapse elu? Kui ei, siis miks oleme nõus maksma nii palju viimase eest selle asemel, et panustada toetavasse ennetustegevusesse? Kas meie prioriteet võiks olla see, et iga vanem kasvatab oma lapsed suureks ise ja riik vajadusel toetab?
Soovime leida vastuseid küsimustele: kas iga pere saab aidata ja millal võib olla selleks juba liiga hilja? Miks toetatakse vanemaid, kes ei taha abi vastu võtta ning kelle lapsed kannatavad ja kus on piir loota, et midagi muutub.
Meie arutelus osalevad poliitik Liina Kersna, psühholoog Roman Timofejev, jurist Ene Ahas ja Barbara Haage ning Nadezda Leosk sotsiaalkindlustusametist. Vestlust modereerib Gordon perekooli koolitaja Kaileen Mägi.

Mis on Arvamusfestival, LOE SIIT.

Tule festivalile ja otsime koos vastuseid neile keerulistele, kuid lahendust nõudvatele küsimustele. Muudame Eesti maailma esimeseks riigiks, kus igal lapsel on kodu, kus teda armastatakse ning temast ka päriselt hoolitakse.