SOS Lasteküla avas 1. märtsil üleriigilise reaalajas chati www.sova.ee, mille eesmärk on pakkuda Eesti lastele võimalust oma muredest usaldusväärse ja koolitatud inimesega rääkida.

Esimese kuu ajaga pöörduti chati poole 203 korral.  Suur osa pöördujatest on 14-15aastased, noorim 8aastane. Peamised mured, millest kirjutatakse, on inimestevahelised suhted (sõprus ja tõrjutuse tunne), üksindus ning vaimne tervis (peamiselt ärevus).

Lastega räägivad 19-47aastased nõustajad üle Eesti. Enamik neist on psühholoogia, sotsiaaltöö või pedagoogilise haridusega.


„Juba mõned tunnid pärast chati avamist pöördus vestlusliinile esimene laps keerulise teemaga,“ ütles Sirli Arro, SOS Lasteküla ennetustöö koordinaator. „Kogeme iga päev, et chati avamise otsus, sel äreval ja keerulisel ajal oli ainuõige. Nüüd tegutseme selle nimel, et alates maikuust pakkuda chatis abi ka ukraina keelt kõnelevatele lastele.


7. mail toimub suur üle-eestiline annetuste kogumisaktsioon Kevadkoputus, kus 180 vabatahtlikku tudengit MTÜ-st Aitan Eestit koputavad lahkete inimeste ustele. Heategevusaktsioonil kogutud annetused lähevad sova.ee chati käigushoidmiseks, nõustamisaegade pikendamiseks (hetkel saab chatist tuge iga päev 14-22 aga tahame, et see abi oleks ööpäevaringne) ning venekeelse chati arendamiseks.


Lisainfo chati kohta leiad SIIT.

Ka Sina saad meid info levitamisel aidata!


Kas Sinu kodukandis on noortekeskus, külapood, koolimaja või kultuurikeskus? Kui jah, siis saada neile info chati kohta ning palu noorte hulgas jagada. Küsi meilt (office@sos-lastekyla.ee) plakateid, mida saab seintele kleepida ja infot, mida e-posti teel või sotsiaalmeedias jagada.

Oluline on, et lastel oleks info abivõimaluste kohta olemas enne, kui raske hetk kätte jõuab. Me ei tea mitte kunagi, millal üks väike inimene teeb otsuse, kust tagasiteed enam pole. Me peame ulatama abikäe juba täna.


Aitäh sulle, et aitad infot jagada!