Ema Malle armastab väga lilli ja tegeleb nendega igal oma vabal hetkel. "See tegevus rahustab, on teraapilise mõjuga ja toob hinge heaolutunde, KOGU MAAILM TUNDUB SIIS PAREM PAIK," ütleb ema Malle. "Minu pere lapsed soovivad tihti abistada ja küsivad palju küsimusi, kui ma lilledega tegelen. Sealt siis tuligi mul idee korraldada meie lastekülas üritus "Igaühel oma lill," mis annaks lastele võimalus mõista, et kui sa näed vaeva ja hooldad oma taime, siis tasub taim sulle rikkaliku õitsemisega."


Malle valis lilleks TIGRIDIA, kuna selle taime eest hoolitsemine vajab järjepidevust. Eriliseks teeb taime veel ka see, et tema õis elab ainult ühe päeva ehk 8 tundi kuid kasvatab kuni 10 õit järjest.


Tigridia, mida kasvatatakse Euroopas 18. sajandi lõpust, pärineb tegelikult Mehhikost. Asteekide hõimud uskusid, et see aitab vältida kõhuvalu ja ravida palavikku.


10. aprillil alustati eksperimendiga ja istutati lillesibulad pottidesse. Oli tuuline, kuid päikesepaisteline ilm, rohenäppudest huvilisi oli kokku tulnud 14. Lapsed osalesid väga innukalt ning kuulasid hoolega kuidas taime eest edaspidi hoolt tuleb kanda.


2. mail tuldi taas kokku ja vaadati üle, kuidas kõigil läheb. Taimehakatised mõõdeti üle ning vahetati hooldamiskogemusi. Huvi laste hulgas püsis jätkuvalt suur. Kõige kõrgem taim oli 38cm.


26. juunil toimus järjekordne kokkusaamine. Osadel olid lilled juba õitsemist alustanud. Nüüdseks olid ka mõned väljalangejad, kes loobusid, kuna taimed ei olnud kasvama läinud või oli nende eest hoolitsemine keerulisemaks osutunud kui algselt arvati.


Selgusid ka väikeste rohenäppude erinevad valikud nagu näiteks otsus kasvatada oma lille toas lillepotis, istutada oma lill akna alla peenrasse või hoopiski moodustada meeskond ja istutada lilled suurde anumasse ja hoida neid rõdul. Selleks ajaks oli kõrgeim taim 112cm.


Lapsed olid oma saavutuste üle väga uhked ning eriti meeldis lastele see, et aeg ajalt sai koos käia, üksteisele taimede eest hoolitsemise muredest ja rõõmudest rääkida ja taimi omavahel võrrelda. Tundus uskumatu, et pisikesest sibulast võib kasvada midagi nii suurt ja võimast.


Kuna TIGRIDIA õitseb juuli lõpust augusti lõpuni, siis meeskonnana tegutsenud lapsed said oma lilled õitsema just 1. augustiks, Juuru lasteküla sünnipäevaks!


PALJU ÕNNE!