Ema Sirje on sooja päikese sarnane, alati heatujuline, peab lugu heast huumorist ning armastab elu üle mõtiskleda, jalgrattaga sõita ja küpsetada. Sirjel on kokku 7 last ja neli lapselast.

 

Sirjel on tohutult palju energiat. Talle meeldib uusi asju katsetada ning ta ei karda riskida. „Tuleb lihtsalt iseennast uskuda,“ ütleb Sirje ise. „Ja heaks eeskujuks peab olema. Nii jõuab kaugele ning saab alati oma tahtmise.“

 

SOS emaks sai Sirje täiesti etteplaneeritult ning järelemõeldult. „Tundsin lihtsalt sellist soovi. Kuna oma lapsed on juba suured ja iseseisva elu peal, siis oli seda otsust teha kerge. Saatsin lastekülla oma elulookirjelduse, käisin vestlusel ja vaatluspraktikal, sain lasteküla eluga tasapisi tuttavamaks ja nii see läks. 12. juunil täitub mul SOS emana kolm aastat.“

 

Esimene kohtumine oma SOS lastega oli põgus. Lapsed tulid just koolist, uudishimulike pilkudega uurisid Sirjet, et kes see rõõmsameelne ja südamlik naine on ning võtsid kiiresti omaks. Raskusi lastekülla sisseelamisel Sirje ei mäleta. Lapsed on vahvad, südamlikud, hoolitsevad ja hoiavad Sirjet väga.

 

Ilusaid ja armsaid hetki on Sirjel meenutada igast päevast. „Väga südantsoojendav oli tänavune emadepäev, mil poja küpsetas hommikul pannkooke ja tegi kohvi. Ja kui ma üles ärkasin, tuli head emadepäeva soovima!“

 

Üldse jääb tänavune kevad Sirjele väga erilisena meelde, sest tema bioloogilised lapsed tegid temast juba neljakordse uhke vanaema. Kõige noorem lapselaps sündis keset eriolukorra siginat ja saginat.

 

„Ma olen nii õnnelik oma lapselaste üle ja eriti tore on veel see, et mõlemal mu lapsel on nüüd poeg ja tütar! Mõlemad tüdrukud said nüüd endale väiksed vennaraasud,“ rõõmustab Sirje, kes on kõik oma perekonna vastsündinud nunnud juba oma silmaga ka üle vaadata jõudnud.

 

Aga kohati oli eriolukord ka keeruline. „Päris palju vajas harjumist üleöö täiskohaga õpetajaks saamine,“ ütleb Sirje. „Eriolukord pani tõsiselt proovile kogu pere. Tuli olla ema, õpetaja viiele eri vanuseklassi lapsele, koristaja, söögitädi, motivatsioonikõneleja ja kes iganes. Kuid me jäime ellu ja oleme veel rõõmsad ka!“

 

Vabadel hetkedel meeldib Sirjele elu üle mõtiskleda, jalgrattaga sõita ning küpsetada. Sirje on väga aktiivne ema ja jaksab palju. Kui lasteküla sõbrad ja koostööpartnerid peredele tegutsemisvõimalusi pakuvad, et kuhugile minna või midagi koos perega teha, võtab Sirje alati kõik pakkumised vastu. Nii on käidud paljudes põnevates kohtades ja kogetud asju, mida kodus toimetades ei näeks.

 

Näiteks oli väga põnev kogemus külastada Swisshotelli, kus sai päris kokkadega koos kokata ning teha seda nii, et söögitegemise lõppedes poleks mitte midagi vaja ära visata ning kogu toit osataks lõpuni ära kasutada.

 

Sirje on ka suur spordisõber, täpsemalt jalka ja võrkpallifänn, sest üks tema poeg mängib jalgpalli ning kaks poega võrkpalli.

 

Lisaks lastega tegelemisele ning igapäevastele majapidamistoimetustele on Sirje alati olnud nõus ka SOS emaks olemist propageerima ning ta jagab heameelega oma kogemusi, miks on SOS ema elukutse (Elu Kutse nagu Sirje peab vajalikuks täpsustada) nii tänuvääne, südantsoojendav ja vajalik ning miks võiksid emad ja naised selle Kutse peale mõtelda.

 

Sirje osales SOS Lasteküla „Las laps paneb sind riidesse“ kampaanias ning rääkis raadiojaama Sky+ otse-eetris naeru lagistades oma laste riidevalikust, mis emale sel tähtsal päeval selga sätiti. Samuti ärgitas ta meditsiinilabor SYNLAB heategevuskampaanias kõiki emasid ja isasid oma tervise peale mõtlema ning oma tervist kontrollima. Ikka selleks, et olla toimekas ja terve ka kõrges vanuses ning suuta lastelastelastega võidu joosta ja mürada.

 

ETV „Aktuaalse kaamera“ spordireporteri mikrofoni ees oli Sirje eelmise aasta emadepäeval, mil jalgpalliliit tegi SOS emadele suurejoonelise üllatuse ning tuli neid suurte lillekimpudega tänama. Kõikide emade suure üllatushüüatuse võttis kokku Sirje ning rääkis kaamera ees talle omasel naerusuisel häälel, miks just SOS emad jalgpallurite kõige suuremad fännid on. Eks ikka sellepärast, et SOS Lastekülas on raske leida peret, kus jalgpalli ei mängita. Tavaliselt on igas SOS peres vähemalt kaks inimest, kes fännavad nii jalgpalli kui jalgpallimängijaid. Need on SOS emad ning pojad. Ning neist vähemalt üks käib kindlasti ka jalgpallitrennis.

 

Sirje pakatab energiast ja elulustist. Olgu probleem kui suur tahes, alati leiab ta lahenduse justkui möödaminnes. „Minu salanipiks on see, et igas olukorras tuleb iseendaks jääda,“ ütleb Sirje naerdes. „Ja väga kasulik oskus on olla rahulik ning seda ka kõige ärevamates olukordades. Nii suudad ka kõige hullemas situatsioonis parima lahenduse leida ja elu läheb jälle rõõmsalt edasi!“