SOS Lasteküla poolt algatatud heategevuslik restoranidepäev toimub juba viiendat aastat ning sel päeval kutsub SOS Lasteküla restorane Eestimaa eri paigus päevaga liituma ning annetama 10% oma 2. septembri müügitulust SOS Lasteküla riskiperede toetuseks.

Sel aastal on restoranidepäev meie jaoks väga erilise tähendusega, sest selle sündmusega algab SOS Lasteküla juubeliaasta, millega kutsume peresid üksteisega rohkem koos olema, ühiselt tegutsema ja üksteist märkama. Just koos veedetud aeg on see, mille meie lapsed tulevikus oma täiskasvanuellu kaasa võtavad. Me ei saa muuta minevikku, kuid saame kujundada parema tuleviku.


Eestis on kahjuks palju peresid, kes on raskustesse sattunud ning kus kooliaasta algus ei ole laste jaoks sugugi pidulik sündmus või unustatakse see sootuks. SOS Lasteküla peretugevdusprogrammiga aitame raskustesse sattunud peresid. Programmis osalemine võimaldab vanematel ise oma lapsed üles kasvatada ning neilt ei võeta lapsi ära.

Abivajavate laste arv aastas on Eestis hinnanguliselt 7000 last, vanematest eraldatakse igal aastal keskmiselt 350 last.