„Asjad ei armasta lapsi. Inimesed armastavad,“ kõlab SOS Lasteküla tunnuslause. Kui laste toetamiseks loodud mittetulundusühing küsis eriolukorra ajal Huaweilt toetust, siis leidis ta mõistmist.


Teisipäeval Kultuurikatlas asutamist tähistanud Huawei Technologies Eesti andis SOS Lasteküla patroonile Kristi Kallasele üle tšeki 5000 eurole.


„Huawei Technologies Eesti toetus katab vaid väikese osa laste ja perede vajadustest, kuid me loodame, et Eestis säilib telekommunikatsiooni valdkonnas konkurents ja kõigil ettevõtjatel jääb natuke raha üle, et seda SOS Lasteküla toetuseks annetada,“ ütles Huawei Technologies müügidirektor Alar Heikla.


„Me oleme väga tänulikud, et Huawei otsustas meid toetada. Annetuse muudab eriti tänuväärseks asjaolu, et Eesti ettevõtted asuvad ebakindlas majanduslikus olukorras ja ei tea, kuidas me väljume kriisist ja millised on eriolukorra tagajärjed heategevusorganisatsioonidele, “ rääkis SOS Lasteküla patroon Kristi Kallas. „Kriisi ajal saab ettevõtete vastutustundlikkus kohaliku kogukonna suhtes erilise väärtuse, sest annetuste kogumine on praegu oluliselt raskem kui mullu.“


Lasteküla vajab toetust nii kriisi ajal lastele tehted kulutuste katteks,  isikukaitsevahenditeks kui ka töötajatele palga maksmiseks.

Rahvusvaheline tehnoloogiakontsern Huawei registreeris osaühingu Huawei Technologies Eesti, et jätkata nii tarbeelektroonika kui ka telekommunikatsiooni seadmete tarneid kohaliku ettevõttena. Osaühing, milles praegu töötab 15 inimest ja mille osakapitali suurus on 300 000 eurot, võtab üle Huawei senise tegevuse Eestis.


Naaberriikidest 12 aastat juhitud äri sai Eesti turu prognoositava arengu ja ettevõtlusvabaduse väljavaadete tõttu Huawei juhtkonna silmis värske tõuke. Huawei Technologies Eesti kavatseb koostöös Eesti ülikoolide ja inseneridega panustada nii infotehnoloogia kui ka ühiskonna arengusse.


Huawei Technologies Ltd on 1987. aastal insener Ren Zhengfei poolt asutatud Hiina päritolu rahvusvaheline tehnoloogiaettevõte, mis toodab telekommunikatsiooni seadmeid, tarbeelektroonikat ja nutitelefone. Huawei on täielikult töötajatele kuuluv eraettevõte, mille peakorter asub Hiina Guangdongi provintsis Shenzhenis.


Lisainfo:

Alar Heikla, Huawei Technologies Eesti  OÜ müügidirektor

alar.heikla@huawei.com