Juuru lasteküla pered korraldasid Ülestõusmispühade suurejooneliseks tähistamiseks uhke Lihavõttepühade munanäituse, millest võtsid osa kõik külas elavad lapsed ja täiskasvanud. Pere iga laps võis näitusel osaleda individuaalselt aga kes soovis, sai  üles astuda ka tiimidena.


Vilkad nobenäpud asusid munade kavandeid välja mõtlema juba mitu päeva varem ning samuti koguti hoolega erinevaid materjale ning otsiti välja värve, millega mune kaunistada, et tulemuseks saaks ainukordsed ja väga erilised lihavõttemunad.  Väikesed kunstnikud nautisid kogu protsessi väga ning oma kätetöö kogu külale vaatamiseks esitamine oli nii mõnegi pisikese kunstniku jaoks elu esimesel näitusel osalemine.


Et päev oleks suurte pühade vääriline, korraldas ema Malle kõikidele suurtele ja väikestele meisterdajatele valikvastustega viktoriini, mis tekitas osalejates kõvasti elevust ning pani aju raginal tööle. Iga õige vastuse eest sai vastaja pisikese värvilise šokolaadist muna, nii et seda enam tuli pingutada, et mitmest vastusest just see kõige õigem välja valida.


Päeva naelaks osutus küsimus: "Kumb oli enne, kas muna või kana?"


Osalejad jagunesid vastuse esitamisel suisa kahte leeri ning enda seisukoha kinnitamiseks esitasid mõlemad leerid mitmeid fakte, kinnitusi, arvamusi ning näiteid.


Võitjaks krooniti need, kes kindlameelselt väitsid, et enne oli ikka muna.


Uute teadmiste võrra rikkamad ning munanäitusel kõik imelised eksponaadid üle vaadanud väikesed ja suured kunstnikud lõpetasid vahva päeva ühise suure munasööminguga, kus kõik ainukordsed munad leidsid tee kõhtu!