UEFA lastefond otsustas rahastada Juuru SOS Lasteküla lähedusse väikese jalgpalliväljaku rajamist. Väljakut saavad kasutada lasteküla lapsed ja samuti kogukonna noored jalkahuvilised.


UEFA lastefond jagas miljon eurot võrdselt 20 laureaadi vahel, mis tähendas igale toetuse saajale 50 000 eurot. Laureaadiks saamiseks pidi vastama mitmele tingimusele, sealhulgas kaitsma oma riigi laste huve. SOS Lasteküla esitas auhinnale Eesti Jalgpalli Liit.

„SOS Lasteküla on Eesti Jalgpalli Liiduga teinud koostööd alates 2004. aastast,“ ütles SOS Lasteküla  tegevjuht Margus Oro. „Iga-aastaseks väga oodatud traditsiooniks on saanud SOS Lasteküla Cup nimeline turniir, mis toimub augustis ning on mõeldud kõikidele Eesti asenduskodude lastele, kes mängivad jalgpalli. Iga-aastane Cup toimub tänaseni väljakul, mille koos jalgpalliliiduga 2006. aastal Keila Lasteküla juurde ehitasime. Sel väljakul on nii meie lapsed kui ka teiste asenduskodude noored nautinud jalgpallimängu ja õppinud nii teineteisega arvestamist kui meeskonna olulisust. Nüüd on antud meile UEFA lastefondi, jalgpalliliidu ja Rapla vallavalituse poolt võimalus rajada uus kunstkattega jalgpalli miniväljak ning seekord Juuru Lasteküla lähedusse. See on väga suur samm lastes spordivaimustuse kasvatamise suunas ning motiveerib väga paljusid meie lapsi reaalsete tegudega oma unistuste poole püüdlema! Aitäh jalgpalliliidule ja UEFA lastefondile jätkuva toetuse ja suure usalduse eest meie töö vastu! Kogu südamest täname Rapla vallavalitsust, kelleta väljaku rajamine oleks võimatu!"


„SOS Lasteküla on väga õige laureaat sellele tunnustusele,“ sõnas Eesti Jalgpalli Liidu peadirektor Tõnu Sirel. „Käisime Juurus sealsete tingimustega tutvumas ning väljaku asukoht on kindlasti lastekülale sobiv, kuid pakub rõõmu ka teistele kogukonna noortele. Täname Rapla vallavalitsust, kes andis väljaku ehituseks sobiva maa ning kattis mitmeid ehitusega seotud kulusid.“