Lihavõttepühad Keila lasteküla peredes möödusid suure õhina ja tegutsemise tähe all.  Üle pika aja said erinevate perede lapsed õues ühiselt koos möllata ning seda pikisilmi oodatud võimalust kasutati perede poolt täiega ära!


Kõigepealt võeti peredes väga tõsiselt ette munade kaunistamine ning selleks kasutati nii traditsioonilisi munade värvimisvõtteid kui leiutati ka täiesti uusi. Näiteks punuti munadele armsad "kasukad" selga värvilise lõngaga. Ideid oli lastel palju ning üksteise võidu valmisid imelised ja väga erilised munad.


Ilus ja päikesepaisteline ilm meelitas aga kõik lapsed varsti õue ning siis õige pühade tähistamine alles algas! Osad pered korraldasid vahva munaveeretamisvõistluse, kus isemeisterdatud renni mööda ükshaaval munad veerema lasti. Lõbu ja nalja sai palju ning igale veerevale munale hõigati toredaid soove teele kaasa.


Kaunistatud munadega korvid kaasas asusid lapsed naaberperede juurde teele, et neile kingituseks mune viia. Munakorvid vahetasid hoogsalt peremehi ja -naisi ning nii juhtus, et koju tagasi toodi veel suurem munalaadung kui kingiks viidi.


Väga populaarseks tegevuseks osutus kuldsete sulgedega tätokate põskedele ja kätele kleepimine ning nii võis pühade ajal näha ringi tuiskamas haruldaste maskeeringutega väiksemaid ja suuremaid tüdrukuid. Ilu ei sünni ju peitu panna ning seetõttu kaunistati uhkelt nii mune kui ka iseendid.


Päeva tipphetkeks sai aga lihavõtte aardejaht, mille eestvedajateks olid vahvad vabatahtlikud Ave, Mike ja Hardo, kes olid küla juurde väiksele metsa-alale ära peitnud hulganisti väikeseid munasid, mida vaprad munadeotsijad lehtede, heina ja sambla seest üles pidid otsima. Erliseks tegi munajahi see, et üllatused olid ära peidetud laste vanuse ehk raskusastme alusel. Väikesed lapsed otsisid kollaseid ja siniseid ning suuremad roosasid, oranže ja lillasid mune. Põlvepikkustele põnnidele olid munad ära peidetud küla lõkkeplatsi ümbrusesse. Lisaks lastele lustisid ka emad ja peretädid, nähes kui rõõmsalt terve küla mööda õue mune taga otsib!


Mõnusale kevadilmale kohaselt toodi välja ka kõik jalgrattad ning muud õues sportimiseks mõldud vahendid ning nii mööduski terve pühade aeg lõbusa õues möllamise ja tegutsemise tähe all!


Aitäh kõikidele imelistele tibudele ja jänestele, tänu kellele Keila perede pühad niivõrd emotsionaalselt ning rõõmsameelselt möödusid, me armastame teid väga!