Laupäeval, 4. mail koputab 260 tudengit üle Eesti heade inimeste ustele, et koguda raha SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Southwesterni tudengite eesmärk on koguda ühe päevaga 65 000 eurot.

„SOS Lasteküla peretugevdusprogramm loodi 2008. aastal,“ ütles SOS Lasteküla tegevjuht Margus Oro. „Programmi eesmärk on, et lapsed ei satuks lastekülla, vaid saaksid kasvada oma bioloogiliste vanemate juures armastavas kodus. Meie 11 aastane kogemus programmis osalevate peredega näitab, et õigeaegne toetamine võimaldab perel ise oma lapsed üles kasvatada. Kõige lihtsamalt öeldes õpetab peretugevdusprogramm ehk ennetustegevus keerulisse olukorda sattunud vanematele, kuidas lastekasvatamise ning igapäevaeluga paremini toime tulla.“

11 aastaga on SOS Lasteküla peretugevdusprogramm aidanud 450 peret ning 1100 last on jäänud oma perega kokku. Kõik need pered saavad täna oma laste kasvatamise ja oma elu ohjamisega ise hakkama.

Programm töötab Narvas, Sillamäel, Keila linnas, Kohtla-Järvel ja Lääne-Harju, Harku ning Põltsamaa vallas aga vajadus uute piirkondade järgi kasvab pidevalt. Peretugevdusprogrammi ühe aasta eelarve on 304 712 eurot. Selle rahaga saab aidata kokku 144 peret ja 593 pereliiget, neist 357 last.Sel aastal koguvad Southwestern Advantage`i suveprogrammis osalevad tudengid annetusi programmi avamiseks Viljandi vallas. Noored koputavad ustele Tallinnas, Tartus, Põltsamaal, Viljandis, Ida-Virumaal, Sakus, Kohilas, Türil, Paides, Pärnus, Võrus ja mujal Eestis.

Igakevadine heategevusaktsioon Kevadkoputus toimub juba 13. korda. Ustele koputavad tudengid sõidavad suvel Ameerikasse hariduslikke raamatuid müüma ning sel moel oma õpinguteks raha koguma.

4.mai varahommikul osaleb tudengite hommikusel kogunemisel „Kevadkoputuse“ tänavune eestkõneleja Kinoteatri näitleja Henrik Kalmet. Vaata Henriku videopöördumist kõikide Eestimaa inimeste poole SIIT.

Inimesed, kelle ukseni tudengid reedese aktsiooni raames ei jõua, kuid kes soovivad aidata, saavad projekti toetada, tehes ülekande SOS Lasteküla Ühingule EE062200221001178590, külastades SOS Lasteküla kodulehte või helistades annetusnumbritele 900 66 90 (5€), 900 66 80 (10€), 9006670 (25€).