Laupäeval üle Eesti lahkete inimeste ustele koputanud 250 Southwestern Advantage Eesti programmi tudengit kogusid ühe päevaga 69 292 eurot, mis on kõigi aegade rekordtulemus. Annetusi koguti SOS Lasteküla peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Programm alustab Viljandis tööd juba 13. mail.

„Aitäh kõikidele annetajatele, kes avasid oma ukse ja südame ning aitasid tudengitel teha teoks suure unistuse – annetada perest eraldamisohus laste toetamiseks 69 292 eurot,“ ütles SOS Lasteküla tegevjuht Margus Oro. „Lisaks rekordilisele rahasummale said tudengid laupäevase aktsiooni käigus hulgaliselt positiivseid emotsioone, mis näitab kõnekalt, et eestimaalased on hoolivad, mõistvad ning väga erilised inimesed.“

Esialgsetel andmetel koguti kokku 69 292 eurot, millest 52 712 koguti sularahas, 13 070 eurot telefoni teel ning 3510 eurot kanti otse lasteküla pangakontodele.

Tudengitele pakuti lahkete eestimaalaste poolt laupäevase aktsiooni käigus sooja suppi ja teed, tihti kutsuti tuppa perega koos sööma ja jooma, üks tudeng sai annetaja poolt kingituseks sooja salli. Üks tore annetaja hakkas ka ise aktsioonile kaasa aitama, helistades oma naabrite uksekella. Paljud tudengid lahkusid annetajate juurest soojade kallistuste ja kiidusõnadega, et noored tegelevad väga õige asjaga.

“Minu jaoks on Kevadkoputus ideaalne tõestus sellest, kui palju on võimalik ühe päevaga korda saata. Osalesin Kevadkoputusel juba kolmandat korda ja teadsin mida oodata. Seda, et päevaga leian 96 annetajat üllatas mind ennastki! Olen koputanud Ameerikas enam kui 9000 uksele ja ütlen, et eestlased on samamoodi lahked ja avatud, kui ise tore olla. Hoolimata muutlikule ilmale nautisin päeva ja ühel hetkel mõistsin, et kui mul see kogumine nii hästi välja tuleb, ei tohi ma koju minna enne, kui kell saab kümme ja just seda ma tegingi.  Aitäh kõigile, kes kaasa mõtlesid ja oma panuse andsid!” kommenteeris Mihkel Muinasmaa, kes oli ühtlasi üks tublimaid rahakogujaid selleaastasel Kevadkoputusel.

Tudengid kogusid annetusi peretugevdusprogrammi avamiseks Viljandi vallas. Programmi eesmärk on, et lapsed ei satuks lastekülla, vaid saaksid kasvada oma bioloogiliste vanemate juures armastavas kodus. Kõige lihtsamalt öeldes õpetab peretugevdusprogramm ehk ennetustegevus keerulisse olukorda sattunud vanematele, kuidas lastekasvatamise ning igapäevaeluga paremini toime tulla.

Igakevadine heategevusaktsioon Kevadkoputus toimus 13. korda. Ustele koputavad tudengid sõidavad suvel Ameerikasse hariduslikke raamatuid müüma ning sel moel oma õpinguteks raha koguma.