Kes ütles, et piprakooke võib küpsetada ainult jõulude ajal ning lihavõttepühadel peab värvima just kanade käest saadud mune? Miks ei võiks tuppa lasta päris tibusid ning meisterdada munakesed vildist ja kanakesed paberist? Võib küll!


Lõuna-Eesti pered alustasid pühade ettevalmistusi juba enne pühade saabumist. Kui käsitöötunniks oli vildist töö vaja teha, otsustati just armas tibu meisterdada, millega pühade ajal pere rõõmustada.


Lisaks vildist tibule meisterdasid Lõuna-Eesti pered ka ühe tõsise muusikariista - kastanjeti oma nobedate näppudega valmis. Selleks oli vaja kõvemat paberit ning pudelikorke ning muusika tegemisega võis algust teha!


Samuti otsisid tragid pered välja oma jõulude ajal kapinurka lükatud piparkoogivormid ning lumememmede asemel vooliti tainast hoopis pardipojad. Tulemus sai imeilus ja ülimaitsev!


Pered kutsusid tuppa ka peoperemehed - väiksed armsad päris elus tibukesed, et neilegi tutvustada, milliste meistritöödega lapsed hakkama on saanud. Tibud tundsid end väga hästi ning tänutäheks said nad peotäie maitsvaid terasid.


Pühade ajal lõid õitsema ka aiad ning pakkusid silmailu ning värvikirevust, mida polnud pikka aega nähtud, sest silmad olid ikka veel nii harjunud valeva valgega!Väljas toimetamist ning kevadkoristust nauditi täiega ning juhtus tihti, et emad ja isad pidid lapsed söömiseks lausa tuppa keelitama - nii kutsuv oli kodune õu ning nii palju tegevust pakub kevadine aeg!


On väga  lõbus, kui kogu pere panustab pühade õnnestumisse ning püüab üheskoos teha midagi sellist, mida varem pole tehtud - see annab tunde, et unistada tasu suurelt ning üheskoos saab kõikide asjadega hakkama!