Ühel mõnusal õhtul istus SOS ema Karin kogu perega elutoas diivanil ja vaatas telekat. Televiisorist tuli reklaam, kus väike tüdruk julgustas oma issit välja minema ja neile uut ema leidma. Sellest vihjest sündis tol õhtul nende pere eriline lugu. Karin uuris oma väikestelt kaksikutelt, kes juba mitu aastat nende pere täieõiguslikud liikmed, kas nad mäletavad oma päris esimest ema. Ja kas nad mäletavad, et neil on tegelikult kaks emmet – üks, kes neile elu andis ja teine, kes neid kasvatab. Üks väike kaksikutest hüüdis rõõmsalt, et jah, teab küll ja mäletab ka oma esimest ema. Hetk hiljem hakkas tüdrukuke suure õhinaga kirjeldama, et kui nad oma esimeses kodus olid, millised siis nägid välja nende voodid ja kuidas üks emme sõbranna neile need voodid tõi ja et tema tuba polnud veel päris ära remonditud aga kui ilus kõik oli!

Karinil tulid heldimuspisarad silma. Ühelt poolt oli see väikese lapse hingeline õhin nii armas ja teiselt poolt ka väga kurb, sest tüdrukuke ei kirjeldanud mitte oma esimest ema, vaid seda kui nad olid jõudnud juba Karini juurde, nende praegusesse koju.

Kurb oli just see, et nad ei mäletanud oma esimesest emast ning kodust mitte midagi. Veel kurvem oli aga see, et nende päris ema ei ole oma laste vastu mingisugust huvi üles näidanud. Kogu selle arutelu juures siblis rõõmsalt ringi Karini bioloogiline laps, kaksikutest natuke suurem poiss ning ütles äkki rõõmsalt: „Emme, onju on olemas ka emade lastekodud, kust isad saavad endale uued emmed valida?“

No nuta või naera aga lastega juba igav ei hakka ning tore on see, et lastel on nii elav ja fantaasiarohke kujutlusvõime! Kui nalja pole saanud, siis polegi nagu päev veel päriselt hoogu sisse saanud!

Kogu Karini suur tutvusringkond teab, et nende perre tulid lastekülast kaks rõõmsameelset kaksikut, kes on kolme ja poole aastaga kasvanud nende pereliikmeteks ja mitte keegi ei ütle neile, et teie olete lastekodu lapsed, vaid ikka õde ja vend ning tegelikult ei olegi ju vahet, kas kasvatada kaht või kuut last, oluline on, et jätkuks jõudu ja armastust ning kodusoojust.