Tiina oli esimene ema SOS Lastekülas, kes võttis 2014. aastal kolm vanemliku hooleta õde-venda kasvama oma koju. Tänaseks on SOS Lasteküla nime alla koondunud mitmed Eesti eri piirkondades elavad pered, kes avanud oma südame teisest vanemast sündinud lastele. Hetkel ootavad armastavaid perevanemaid lapsed, kes soovivad sel aastal kolida uutesse vastvalminud kodudesse Harjumaal.


Igal aastal eraldatakse Eestis oma vanematest keskmiselt 250 last. Armastavat kodu vajavaid lapsi on palju rohkem kui peresid, kes oleksid nõus lapsi oma koju kasvama võtma.


Juba seitse aastat on SOS Lasteküla missiooniks leida abielupaare, elukaaslasi või üksikuid perevanemaid, kes tahaksid pakkuda armastavat kodu väikestele särasilmadele. Lastele saab kodusoojust pakkuda oma isiklikus kodus, kuid perevanemaid ootavad ka vastvalminud hubased ja heas asukohas elamispinnad Harjumaal. Need on kodud, kus naabrid ei pruugi teada, et nende kõrval elab SOS pere, kui pere ise sellest teada anda ei soovi.


Lasteküla tugivõrgustik on algusest peale pere kõrval, aidates vajadusel elamispinda laste tulekuks ette valmistada, koolitades emasid ja isasid ning nõustades neid murede ja probleemide korral. Ühele vanemale garanteerib SOS Lasteküla Harjumaa keskmise sissetuleku, mis tähendab, et ühel vanemal pole vaja palgatööl käia ning ta saab täielikult oma neljale lapsele  pühenduda.


„Muidugi peab südames olema kindel soov, palju kannatlikkust, aga uskuge, see rõõm ja rahuolu, et oled aidanud lapsel või lastel üle saada hirmust hüljatuse ning hoolimatuse ees, on väga suur tasu,“ räägib SOS ema Tiina oma pere kogemustest. “Kõik ei ole valmis võtma teise ema lapsi enda kasvatada. Aga kes seda teevad, saavad tunda sellist hingerahu, mida on raske sõnades väljendada.“


Ema Irina, kelle kodus kasvab neli vanemliku hooleta last: „Pered, kes ehk mõtlevad selle peale praegu, võiksid teada, et pole tähtis, mida sa ise oskad või tead, kas elad mehega koos või oled üksikema – kõige tähtsam on, et kodus oleks soojust, armastust ja üksteisemõistmist.“


27. veebruaril kell 17.30-19.30 toimub SOS Lasteküla kogukonnaõhtu Paide Spa Hotelli koolitusruumis (Pärnu 6, Paide).


Kogukonnaõhtul tutvustatakse erinevaid võimalusi SOS perevanemaks saamisel, selgitatakse, kuidas SOS Lasteküla peresid toetab, kui suurt palka makstakse ning oma ligi viieaastasest kogemusest räägib pereema Liivi.


Lisainfo ja kogukonnaõhtule registreerumine: personal@sos-lastekyla.ee või tel 5258 558.

Tule kindlasti – võibolla on see just Sinu võimalus pöörata uus lehekülg ning tuua oma ellu veel rohkem rõõmu ja armastust!