Kolm maja, üks korter ning külaliste toad kokku 24-le inimesele on sissekolimiseks koheselt valmis, kaks peremaja vajavad möbleerimist. Eelistame lastega peresid. Elukohad asuvad Keilas, Juurus ja Kohtla-Järvel.


Kodud on jäänud tühjaks seoses SOS perede väljakolimisega lastekülast privaatsematesse tingimustesse.


“Kuna täna ei tea keegi, kui pikalt peavad pered võõrsil elama, tuleb arvestada sellega, et lastel oleks võimalik siin ka koolis käia,” ütles SOS Lasteküla tegevjuht Margus Oro. “Keilas ja Kohtla-Järvel on Ukraina lastele võimalik pakkuda venekeelset haridust.”

SOS Lasteküla on oma valmisolekust võtta vastu Ukrainast saabuvaid lastega peresid teavitanud Sotsiaalministeeriumi ja MTÜ-d Pagulasabi.

“Oleme pidevas ühenduses Ukraina SOS Lastekülaga ning teame, et 76-st Ukraina lastekülas elavast lapsest 40 last koos saatjatega on Poola jõudnud ning 27 Poola poole liikumas, kus neil on juba olemas sobivad elukohad,” ütles Margus Oro. “Küll aga on Ukrainas seni alles veel riiklikud lastekodud, kus hetkel elab 98 000 last. Paljud töötajad on põgenenud Poola ning lastekodud jäänud ilma töötajateta. See aga tähendab, et lastekodu laste osas võib tekkida olukord, kus neid toimetatakse riigist välja suuremates gruppides ning sellisel juhul peame ka meie siin Eestis nende vastuvõtmiseks valmis olema. Rahvusvahelises mõistes on tegemist saatjateta alaealistega.“

 

Lisainformatsioon:

Annika Remmel

SOS Lasteküla kommunikatsioonispetsialist

512 6828

annika.remmel@sos-lastekyla.ee