Terapeudi ja psühhiaatri teenusega laste vaimse tervise abistamiseks käivitatud SOS Lasteküla annetuskampaaniale lükkasid täna esimestena hoo sisse R-Kiosk ja Huawei Technologies Eesti.

 

„Lapsed vajavad oma vaimu turgutamiseks üha sagedamini erialaspetsialistide abi, mis vanemliku hooleta lastele osutub kättesaadavaks sageli just tänu annetajate panusele,“ selgitas SOS Lasteküla tegevdirektor Margus Oro. „Aitäh, Huawei ja R-Kiosk, et tulite meie soovile vastu. Loodame väga, et suure südamega ettevõtteid leidub Eestimaal veel.“

 

Kui R-Kiosk alustas lastele toetuse kogumist oma klientidelt ühe euro suuruse panuse kaupa, siis Huawei andis täna üle omapoolse 3000 euro suuruse annetuse. „Meie otsus, annetada Huawei sõpradele jõulukinkide ostmiseks mõeldud summa SOS Lastekülale, võeti partnerite poolt soojalt vastu,“ tõdes Huawei Technologies Eesti müügidirektor Alar Heikla. „Partnerid kinnitasid, et kingiraha annetamine omab nende jaoks palju suuremat väärtust, sest nad teevad käsikäes Huaweiga head.“

 

SOS Lasteküla algatas oma hoolealuste vaimse tervise toetamiseks tänavusel jõulukuul annetuskampaania „Ühest algab muutus. Väikesest kasvab suur“, millega julgustatakse pühade ajal annetama ka väikeseid summasid. „Ühe inimese poolt antud üks euro võib korda saata imesid ja muuta elusid, kui sellele lisandub veel teine, kolmas ja neljaski,“ lisas Margus Oro.

 

SOS Lasteküla Eesti Ühingu  viies lastekülas kasvab 193 last. 19 SOS last kasvab SOS vanemate isiklikus kodus. SOS ennetusprogrammis on 363 last, kes on oma perest eraldamisohus, sest ema ja isa ei saa oma laste eest hoolitsemisega hakkama. SOS Vaikses kodus elab kuus 14-18aastast noort, kel lapseea traumadest tingitult esineb vägivaldset ja ennastkahjustavat käitumist, mistõttu noor on viibinud kinnises lasteasutuses või on sinna mineku lävel.

 

Täpsem informatsioon:

Katri Laiv

SOS Lasteküla Eesti Ühingu partnersuhete ja kommunikatsioonijuht

Katri.Laiv@sos-lastekyla.ee

www.sos-lastekyla.ee